• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransız vekilden küstah çıkış: Türkler sınır dışı edilsin

Fransa'da, Türklere saldıran ve yolları kapatan Ermeni protestoculara tepki göstermeyen Fransız milletvekili Eric Ciotti, bu şiddete karşı yürüyüş yapan Türklerin sınır dışı edilmeleri gerektiğini ileri sürdü.

Yeniakit Publisher
2020-10-30 19:53:00 -
Fransız vekilden küstah çıkış: Türkler sınır dışı edilsin

Fransa'nın güneyindeki Vienne kentinde 28 Ekim'de bir otoyolu kapatarak gösteri yapan Ermenilerin, işe giden Türklere saldırarak 4 kişiyi yaralamasına şu ana kadar Fransız yetkililerden tepki gelmedi. Bununla beraber, önceki gün Lyon kentinde, dün de Dijon kentinde Ermenilerin şiddetine karşı yürüyüş yapan Türklere polis biber gazıyla müdahalede bulundu ve katılımcılara para cezası verildi.

Küstah çıkış: Sınır dışı edilsinler

Cumhuriyetçi Parti Milletvekili Eric Ciotti, katıldığı canlı yayında, Dijon kentinde Türklerin yürüyüş yapmasına tepki gösterdi ve yürüyüş yapanların sokağa çıkma yasağını ve kanunları ihlal ettiğini savunarak, bu kişilerin sınır dışı edilerek Türkiye'ye gönderilmeleri gerektiğini ileri sürdü.

Fransa'nın Vienne kentinde 28 Ekim tarihinde Ermenistan yanlısı gösteri yapan protestocuların A7 otoyolunu kapatarak işe giden Türklere saldırması sonucu çıkan olayda 4'ü Türk 5 kişi yaralanmıştı.

Sosyal medyaya, Ermenistan bayrağı taşıyan protestocu grubun, ellerindeki sopalarla 2 kişiyi dövdükleri anların görüntüleri yansımıştı.

Fransa'da yaklaşık iki aydır Ermeniler tarafından, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarıyla ilgili gösteriler yapılıyor ve gösterilerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine riayet edilmiyor. Bu gösterilere şu ana kadar birçok Fransız siyasetçi de destek verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nostalji

fRANSA ülkesinde bir milletvekili yaşadığı topraklarında yabancıların yaşamasını uygun görmeyebilir.Buna Katılıyorum.Bence küstahça değil. Ben de kendi ülkemde Suriyeli,Afgan ve pakistanli ıraklı kürtleri burada istemiyorum. İS_TE_Mİ_YO_RUM ve onun bu vatansever görüşünü saygı ve anlayışla karşılıyorum. 
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Milletvekili olupta hepsi akıllı filan zannetmeyin. Herifin AB yasalarından haberi yok.  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23