• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye ve Erdoğan'ı neden hedef alıyor?

Yahudilerin sahip olduğu ABD merkezli Tablet Magazine isimli dergi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un özellikle son günlerde tırmanan Türkiye ve Erdoğan düşmanlığının sebebini yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartışmayı bilerek tırmandıran Macron'un amacı ne? İşte cevabı...

Yeniakit Publisher
2020-12-01 16:28:00 -
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye ve Erdoğan'ı neden hedef alıyor?

ABD merkezli Yahudilerin sahibi olduğu Tablet Magazine isimli dergi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Türkiye'yi hedef alan siyaset anlayışının perde arkasındaki detaylarını kaleme aldı. Dergi, Macron'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile girdiği söz savaşlarını, koltuğunu kaybetmemek için son dönemde kasıtlı olarak şiddetlendirdiğini belirtti. İşte o makaleden öne çıkanlar...

Macron'un Türkiye saldırganlığı

ABD merkezli Tablet Magazine isimli dergi, bugün Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki gerilime değindi.
Macron'un kendi çıkarları için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile söz savaşlarına girdiğini vurgulayan makale, 'Macron'un Türk Gambit'i (Satrançta daha iyi bir hamle yapmak için feda edilen taş)' başlığıyla yayımlandı.

Yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam'ı hedef alan Fransa Cumhurbaşkanı hakkında ''Macron'un bir tür akıl tedavisine ihtiyacı var. Din özgürlüğüne inanmayan ve kendi ülkesinde yaşayan farklı inançlardan milyonlarca insana karşı bu şekilde davranan bir devlet başkanı hakkında söylenecek başka ne var?'' ifadelerine vurgu yapıldı.

Macron'un İslam ayrılıkçılığı politikasını seçimi yeniden kazanmak adına bir kampanyaya çevirdiğini belirten Tablet, ''Bize öyle geliyor ki, Macron'un iç politikası, Fransa'ya özgü bir dizi sorunu ele almak için tamamen meşru bir girişim olsa da, dış stratejisi, temel açılardan uyuşmayan şaşırtıcı bir karar'' yorumunda bulundu.

''Erdoğan ile çekişmesi politikasına fayda sağlıyor''

Macron'un anketlerde geriye düşmesinin ardından bu politikaları daha sert şekilde kullandığına vurgu yapılan makalede, Türkiye'ye saldırmanın, Fransa Cumhurbaşkanı'na ve ülkesinde rant sağladığı belirtildi.

Tablet, 'Erdoğan ile çekişmenin' Macron'un politikasına faydası olduğunu belirterek, Ermeni ve Kürt diasporalarına verilen açık desteğin de Türkiye'nin tepkisini çekerek tartışmaları alevlendirdiğini belirtti.

NATO VE ABD'yi kışkırtıyor

Öte yandan söz konusu makalede, Macron'un İslam politikasının yanında, NATO ve ABD'yi de Ortadoğu ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler üzerinden Türkiye'ye karşı kışkırtmaya çalıştığı vurgulandı.

Merkel ve Macron'dan Türkiye'ye karşı hain plan! Rapor ortaya çıktı" target="_blank">
Merkel ve Macron'dan Türkiye'ye karşı hain plan! Rapor ortaya çıktı
Merkel ve Macron'dan Türkiye'ye karşı hain plan! Rapor ortaya çıktı

Dünya

Merkel ve Macron'dan Türkiye'ye karşı hain plan! Rapor ortaya çıktı

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

akit büyüksün

para verip bu yazıyı yazdırdığınız tablet magazine dergisinin bilmediği bir konu var o da macron'un tayip'ten fena korktuğu.. 
 • Yanıtla

Ziya

Eğer nato ve abd bu beyinsize inanacaksa onların bitisi demektir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23