• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Finlandiya'dan PKK sorusuna kaçamak cevap

Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto, terör örgütü PKK konusunda somut bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Yeniakit Publisher
2022-05-15 00:05:00 -
Finlandiya'dan PKK sorusuna kaçamak cevap

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için Berlin'de bulunan Haavisto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Farklı grupların veya farklı kişilerin ayrıntılarına girmek istemiyorum ama sadece terörle mücadelenin siyasetimizde çok önemli bir ilke olduğunu ve bunun NATO'da da çok önemli bir ilke olduğunu söylemek istiyorum." dedi.

'Farklılıkların üstesinden gelebiliriz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelikleri hakkındaki açıklamalarına değinen Haavisto, "NATO üyeliği konusunda Türkiye ile farklılıkların üstesinden gelebileceğimizi umuyorum." dedi.

Terör örgütü PKK ile mücadele konusunda söz vermekten kaçındı

Türkiye’nin Finlandiya'ya eleştirilerini değerlendiren Bakan Haavisto, terörle mücadelenin çok önemli olduğunu ifade etti ancak, terör örgütü PKK ile mücadele konusunda somut bir söz vermekten kaçındı.

"Her NATO üyesi ülkenin üyeliğe başvuran ülkeler hakkında kendi görüşlerine sahip olma hakkına sahip olduğunu" kaydeden Pekka Haavisto, bu baharda Türkiye'yi iki kez ziyaret ettiğini ve mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü hatırlattı.

Haavisto, "Bugün burada NATO toplantısında da görüşeceğiz." dedi.

Yakın diyalog içinde olmaya devam edeceklerini belirten Haavisto, ülkesinin Avrupa ve dünyanın güvenliği için terörle mücadelenin öneminin farkında olduğunu sözlerine ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Feri

Abd baskın ricasıyla putin rusya ses sedaetmedi ve fin isveç Nato ya girdi ve taib ne yapcak hulog diyecek ve havuz ne yapacak ..taib kendı öngörüsü bu putin bırakmaz bunları natoya baskı ile ve taib bunu kendi ne pay çıkaracak. Ukranya yi alsana nato ya havuz taib??? Çaresiz havuzcular

Mesut SARP

NATOya sert tavır korsak Belki lehimize bi karar alabiliriz. Suriyedeki PKK ve Amerikan tezgahınıda gündeme getirmek zorundayız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23