Filistinli gazeteci korkunç tehlikeyi açıkladı! ‘Mescid-i Aksa'nın bir kısmı Yahudilere geçebilir’

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Filistinli Gazeteci Musa Hicazi Burj Al Laklak, İsrail'de gelecek ay yapılacak seçimlere dikkat çekerek, "Yahudi sağcı gruplar şu an için önde gidiyor. Eğer kazanırlarsa Yahudilere Namaz ibadeti yapma kanunu çıkartacaklar. Mescid-i Aksa'nın bir kısmı onlara geçecek" dedi.

13 Ağustos 2019 Salı 16:23
Filistinli gazeteci korkunç tehlikeyi açıkladı! ‘Mescid-i Aksa'nın bir kısmı Yahudilere geçebilir’

 TahaEmre Özdemir  Ankara 

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Filistinli Gazeteci Musa Hicazi Burj Al Laklak, katil İsrail'in Bayram Namazından sonraki saldırısında yaşadıklarını anlatırken, önemli bir tehlikeye de dikkat çekti. Al Laklak, "Gelecek ay İsrail'de seçimler olacak. Yahudi sağcı gruplar önde gidiyor. Eğer kazanırlarsa Yahudilere Namaz ibadeti yapma kanunu çıkartacaklar. Mescid-i Aksa'nın bir kısmı Yahudilere geçecek" dedi.

Bayramdan iki gün önce İsrailli makamların Filistinli yöneticilerle görüştüğünü belirten Al Laklak, şöyle konuştu:

"Bayramdan birkaç gün önce İsrailli makamlar Filistin idaresine başvurarak Bayram Namazı'nı bir gün ertelememizi istediler. Çünkü aynı gün Yahudi heykelinin yıkılış yıldönümü. Yahudi gruplar Hazreti Süleyman (AS)'ın mabedine girmek istiyorlardı. Filistinli idareciler, 'Biz Bayram Namazı'nı erteleyemeyiz. Çünkü Mescid-i Aksa Müslümanların.' diyerek karşılık verdi."

"Mescid-i Aksa'nın sahibi biziz mesajını verdiler"

"Sabah saatlerinde 3 bine yakın Filistinli Yahudileri engellemek için nöbet tutmaya başladı" diyen Al Laklak, sözlerine şöyle devam etti:

"Bayram Namazı Yahudilerin girişini engellemek için bir saat ertelenmişti. Saat yedi buçuktan dokuz buçuğa kadar askerlerin karşısında nöbet tuttuk. Netenyahu, Yahudilerin can güvenliği için Mescid-i Aksa'ya girmesine izin vermeyeceğini duyurdu. Aşırı sağcı Yahudi politikacılar Netenyahu'yu korkaklıkla suçladı. Netenyahu bu baskılardan sonra asker ve polislere bize müdahale etmesi için emir verdi. Gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırdılar. Filistinlilerin bir kısmı Mescid-i Aksa'ya sığındı. 37 kardeşimiz yaralandı. Buna karşılık 4 de İsrailli polis yaralandı. Saldırı sonrasında Mescid-i Aksa'nın sahası Yahudilerin eline geçti. Bine yakın fanatik Yahudi polislerin koruması ile Mescid-i Aksa'ya girdi. İçeride kısa bir süre gezi yaptılar. Sonuç itibari ile Netenyahu'nun asker ve polisleri buranın sahibi biziz mesajını verdi."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 16:23

YORUM YAZ

 • mutmainemutmaine4 gün önce
  Halifemiz olsaydı böyle olmazdı, batı sevici uşaklar süslümanım diye geçinsin
 • HasanHasan4 gün önce
  Oyle arab musluman alemine.Boyle yarrak yersen bitmis tukenmis bir islam alemi.
 • MÜSLÜMANLAR 1 OLUN!MÜSLÜMANLAR 1 OLUN!4 gün önce
  Bu yahudiler artık canımıza yetti!Türkiye’ye karşı da zaten yunan-yahudi-ab haçlı-yahudi ittifakı yapıyor! Türkiye müslümandır,arap-kürt-türk demeden birlik olmak zorunda zillete düşmemek istiyorsa!DAEŞ’çiler ve kemalitler laik Türkiye diye havlaya dursalar da biz müslümanız,şeriat önce içte yaşanmalı,ırkçılığın dinde yeri yoktur!Laikliğin tanımı da İslam düşmanlığı olamaz!Müslüman dinine,kutsalına sahip çık!Osmanlı torunu ol!ALLAH#VATAN#NAMUS#İTTİHAD#
 • SeymenSeymen4 gün önce
  Sizi Rabbim perişan etsin
 • OsmanlıOsmanlı4 gün önce
  Filistin davasında Reisi yalnız bırakanlarbunun hesabını veremezsiniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019