Filistin'de ilaç krizi! Tehlikeli boyutlara ulaştı

Filistin Sağlık Bakanlığı, ilaç ve tıbbi malzemelerinin bulunmadığı gerekçesiyle Gazze'deki durumun tehlikeli boyutlara ulaştığını bildirdi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 20:04
Filistin'de ilaç krizi! Tehlikeli boyutlara ulaştı

Filistin Sağlık Bakanlığı, ilaç ve tıbbi malzemelerinin %52'sinin mevcut olmadığı gerekçesi ile Gazze'deki durumun son derece tehlikeli boyutlara ulaştığını belirterek, bu krizin hastalar açısından ciddi bir sorun olduğuna dikkat çekti.

Gazze’nin en büyük devlet hastanesi Şifa Sağlık Merkezi Genel Müdürü Midhat Abbas, yaptığı basın açıklamasında, sağlık kurumlarının, öncelikli ilaçların, antibiyotiklerin, tansiyon, şeker, böbrek yetmezliği gibi hastalıkların ilaçlarının çoğunu temin edemediğini ifade etti.

Abbas, ilaçların çoğunun resmi sağlık kurumlarının eczanelerinde bulunmadığı gibi özel sektöre ait eczaneler tarafından da temin edilemediğini söyledi.

Genel Müdür açıklamasında, ilaçların temin edilememesi halinde hastaların ciddi tehlikeler ile karşı karşıya kalacağını, sonrasında tedavi edilmesi zor ve mümkün olmayan kalıcı problemlerin ortaya çıkabileceğini söyledi.

Abbas, Gazze’deki hastaları kurtarmak adına sağlık sektörünün tüm destekçileri ve yardımsever kişilere hızlı müdahale etmeleri çağrısında bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 20:04

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Tūrkiye, Acil İlaç Göndersin. Onların Duası Yeter Bize.
 • NadireNadire1 ay önce
  Allah belanı versin senin pis siyonist it katil emperyalist paganist israil
 • OktayOktay1 ay önce
  Bu durum yıllardır var dünya genelinde müslümanlara yapılan siyonizm baskıları elini kolunu sallayarak gelip devlet rejimini düzenini değiştirmek isteyenler sizlerin yatacak yeri olmaz inşallah
 • ImamImam1 ay önce
  Millet Türkiye'de kanser ilacı bulunamıyor yüzlerce kanser ilacı Türkiye'de Yoka düştü haberiniz var mı bundan yok Filistin yok Afrika azıcık kendi memleketinize bakın Türkiye'de yok diyorum Türkiye'de Anladınız mı Türkiye'de kanser ilacı yok yüzlerce eczaneyi Ben aradım arkadaşım için onlarca ecza deposuna telefon ettik bakın 100 kelimesini Abartmıyorum 100'ün üzerinde eczaneyi bizzat kendim gezdim Ankara'da adım atılmadık yer bırakmadım Allah buna sebep olanların başına aynı belayı versin Rabb'im sana yalvarıyorum Şu mübarek ayda beddua edilmez ama kanser ilacının Türkiye'de satılmasına engel olan her kim varsa buna sebep kanser olur da ilaçlara Hasret geberir inşallah

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019