• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feyzioğlu'ndan 'iktidarı destekliyor' eleştirilerine dikkat çeken cevap!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, katılıdığı bir programda kendisine yönelik yapılan ''İktidarı destekliyor' eleştirilerine "Ben devleti destekliyorum. 100 sene önce Mustafa Kemal’in önderliğinde isyan eden Türkler, Sevr antlaşmasıyla Kürtlere bahşedilen devlet hayalini yıkmışlardı. Tam 100 sene sonra Türkiye’nin teröre karşı başlattığı harekatla Sevr Anlaşması bir kez daha hayata geçirilemedi." diyerek cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2019-11-09 15:33:00 -
Feyzioğlu'ndan 'iktidarı destekliyor' eleştirilerine dikkat çeken cevap!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anadolu Yayıncıları Derneği tarafından düzenlenen “Anadolu Sohbetleri” programına konuk oldu.

"Ben devleti destekliyorum"

İktidarı desteklediği iddialarıyla kendisine eleştiriler yapıldığını belirten Feyzioğlu, “Benim her söylediğime sen iktidarı destekliyorsun diyenlere, ben devleti destekliyorum. 100 sene önce Mustafa Kemal’in önderliğinde isyan eden Türkler, Sevr antlaşmasıyla Kürtlere bahşedilen devlet hayalini yıkmışlardı. Tam 100 sene sonra Türkiye’nin teröre karşı başlattığı harekatla ve Trump’ın da kendilerini yalnız bırakması sonucunda Sevr Anlaşması bir kez daha hayata geçirilemedi. Bunu ben dediğimde fantezi diyenler ve iktidarı destekliyorsun diyenler lütfen İngilizlerin en prestijli haftalık dergisi ekonomisti açıp okusunlar. Aynen böyle söylüyor. ‘Türkiye’den de bir parça almalıdır ve böylece Araplarla Türkiye arasında bir tampon bölge kurulmalıdır. Bu tampon bölge İngiltere’nin üstün menfaatleri içindir’ diyor. Bunların planı 100 yıllıktır, 200 yıllıktır. Biz birbirimizi yerken onlar 100 yıllık planlarını o kapıdan denerler olmaz, bu kapıdan denerler olmaz ama vazgeçmezler asla vazgeçmeyecekler” dedi.
Anayasa’nın kuruluş temellerinin içinde bir milliyetçilik olduğunu söyleyen Feyzioğlu, Milliyetçiliği reddeden hiçbir düşünceyle kendisinin yan yana gelmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nostalji

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu,b4nce Erdoğanı desteklyr o nednele sosyal demokratların ona olan görüşenlerin tekrar gözden geçiştirmeleri gerekir.Şunu iyice inanıyorum ki Türkiye demek Erdoğan demek değildir. Türkiye sevgisi ise Erdoğan yanlış politikasına daır ses çıkarmamak ve eleştirmemek değildir.Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzi oğlu, şiddetli bir şekilde yanılmaktadır. Konun sevr ile falan ne alakası var. 
 • Yanıtla

tcosmntrnhsyn

Sayın feyzi oglunun söyledikleri aynen dogrudur düşmanlar adını ve şeklini degiştirmiş ve kendileri bizimle savaşmıyor [adını şöyle koymuşlardır özgürlükçü,isyancı ayrılıkçı kürtler diyorlar teröristlere işte budur durum sonuna kadar destekliyorum
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23