• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feyzioğlu anısını anlattı: Binali Bey yapar dedik!

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzincan Barosu binasının alım sürecini anlatırken Binali Yıldırım ile ilgili anısını anlattı.

Yeniakit Publisher
2019-09-15 07:07:00 - 2019-09-15 07:19:27
Feyzioğlu anısını anlattı: Binali Bey yapar dedik!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzincan Barosunun yeni hizmet binasını ziyaret ederek, Baro Başkanı Adem Aktürk'ten bilgi aldı.

Feyzioğlu, burada yaptığı açıklamada, Sivas Kongresi'nin 100. yılı olduğunu hatırlattı.

Türkiye Barolar Birliği olarak önce Samsun, ardından Erzurum'da toplantı yaptıklarını belirten Feyzioğlu, bugün ise Sivas'a gittiklerini söyledi.

"Yargı reformu için elimizden geleni yapıyoruz"

Feyzioğlu, Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne değinerek, "Baroların asli görevi meslektaşlarına hizmet sunmak, vatandaşların kaliteli adalet hizmeti almasını sağlamak. Bu yolda da yargı reformunu çıkartmak için elimizden geleni yapıyoruz. Büyük bir mutlulukla söyleyebilirim ki İç Anadolu Bölgesi'ndeki tüm barolar, bilaistisna yargı reformunun çıkması için sonuna kadar arkamızdadır, destekçimizdir ve tüm hareketlerimizin destekçisidir." diye konuştu.

"Bu işi kim çözer diye düşündük, binali bey'den yardım istedik, o çözdü"

Erzincan Barosunun yeni hizmet binasının alımı için dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ile kendisinin emeği olduğunu anlatan Feyzioğlu, şunları kaydetti:

"Erzincan Barosunun hizmet binasına ihtiyacı vardı. Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk ile biz de Barolar Birliği olarak bütçemizi ayarlamaya çalışıyorduk. Bu işi kim çözer diye düşündük. Başbakanımız Binali Bey'e 'Pazarlığı siz yapın, biz alalım' dedik. Bu bina alınırken pazarlığını Sayın Başbakan Binali Bey yaptı. O yüzden gayet makul aldık. Kendisine böylesine önemli bir hizmete Erzincan'ın evladı olarak vesile olduğu için teşekkür ederim. Henüz resmi açılışını yapmadık. İnşallah Binali Bey ile kurdelesini keserek açılışını birlikte yaparız."

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı devam etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SOKAĞIN SESİ

FEYZİOĞLU, TAKTİK DEĞİŞTİRDİ! TAVIR VE KONUŞMALARI 180 DERECE DEĞİŞTİ! 2023 DE BAŞKANLIĞA OYNUYOR! ( Akıl hocaları TAKTİK VERİYOR, Ekrem in yerine düşünülüyor! Kemal i adamdan saymiyorlar, Yenildikçe yenildi ezildikçe ezildi) FEYZİYİ PARLATMAYA ÇALIŞIYORLAR
 • Yanıtla

Tata Tonga

Bu adam CHP nin başına geçmek istedi. Geçemedi... CHP de başka kişiler İmamoğlu Mansur yavaş vs popülerleşti...inek h...ızın birisi CHP başkanına saldırdı. Bunun CHP ye bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Bu tutmayınca CHP ye başka operasyon yapılacağını düşünüyorum. Nitekim pkk hdp ile CHP nin ilişkisi var diye sürekli pompa yapılıyor... CHP dağılır ise bu adam CHP den ayrılan bir grubun başına getirileceğini bunun için kamuoyu oluşturulduğunu düşünüyorum. Bu arada İmamoğlu ve Mansur Yavaş a da iftiralar ve saldırılar hız kesmeden devam ediyor... bir zamanlar fetöcüler neler neler yaptılar bu ülkede... New York Times ya da Japon gazeteleri basın ahlak ilkelerine daha fazla bağlıdır...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23