• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feminaziler muhalefet partisi gibi çalışıyor

Sosyal medyada aktif bir şekilde örgütlenen Mor Çete lakaplı Mor Çatı Vakfı öncülüğündeki feminist oluşumlar, kadın seçmenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy vermemesi için büyük çaplı çalışmalar yürütüyor.

Yeniakit Publisher
2018-05-21 08:47:00 - 2018-05-25 14:48:53
Feminaziler muhalefet partisi gibi çalışıyor

Kadına şiddet” kılıfıyla yıllardır hükümet üzerinde etki oluşturan, AK Parti’nin ‘6284’ yanlışına düşmesine neden olan ve yanlış hukuki uygulamaların neticesi olarak mağdur ailelerin AK Parti’ye küsmesine yol açan Feminaziler, seçim sürecinde muhalefet partisi gibi hareket ediyor. Sosyal medyada aktif bir şekilde örgütlenen Mor Çete öncülüğündeki feminist oluşumlar, kadınların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy vermemesi için büyük çaplı çalışmalar yürütüyor. Mağdurların oluşturduğu aile STK’ları ise tüm kırgınlıklarına rağmen AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için dua ediyor...

MOR ÇETE YİNE BAŞI ÇEKTİ

Kamuoyunda “Mor Çete” olarak bilinen Mor Çatı Vakfı’nın öncülüğünde Twitter’da “KadınlarınOyu” başlıklı kampanya başlatıldı. Twitter’da ‘hashtag’ adı verilen gündem kampanyasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hedef alındı. Cumhur İttifakı’na yönelik de ağır ithamlara yer verilen kampanyada feministler adeta nefret kustu. Aile birliğine karşı saldırıların odağındaki kurum olan Mor Çatı’nın Twitter adresinden söz konusu kampanyaya ilişkin “#KadınlarınOyu şiddetten uzak hayat kurabilmeleri için destekleyici politika yapanlara” denildi. Tweet görselinde ise boşanma vurgusu yapılarak “Oy verirken hatırla - Boşanmayı zorlaştırdıklarını” denildi.

BAKANLARA ÇİRKİN SÖZLER

Mor Çete’nin bileşenlerinden “Kadın Dayanışması Platformu/Kadın Meclisleri” de AK Parti’yi karalama kampanyasında aktif rol aldı. Kadın Meclisleri adlı feminaziler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şiddet kaynaklı kadın ölümleri oranlarında azalış olduğuna dair açıklamasını eleştirerek, “Kadın cinayetleri azaldı demekle bizi geçiştiremezsiniz. Tekrar soruyoruz: Kadın cinayetleri neye göre azaldı? #KadınlarınOyu” paylaşımı yaptı. Bir diğer paylaşımda ise genel yayın yönetmeni FETÖ firarisi olan Cumhuriyet gazetesinin kupürü ile birlikte şu sözler kullanıldı: “#KadınlarınOyu erkekten yana siyasete değil; kendi mücadelesini tanıyanlara ve haklarını almalarına engel olmayanlara!”

ZİNAYI SAVUNUYORLAR

Mor Dayanışma adlı sayfa, AK Parti’ye karşı başlatılan kampanyaya din düşmanlığını da iliştirdi. “’Başı açık kadın ambalajı açılmış ürünlere benzer’ diyen müftüyü terfi ettirdiklerini oy verirken hatırla” yazılı uyduruk bir görselin paylaşıldığı tweet’te, “#KadınlarınOyu her gün kadın bedeni üzerinden söylem ve politikalarına dur diyenlere, diyecek olanlara!” yazıldı. Halkevci Kadınlar sayfası, zinayı savunarak “#KadınlarınOyu cinsel istismarı önlemek için yasalar yerine rızaya dayalı cinselliği suç haline getirmek için fırsat kollayanlara olmayacak!” paylaşımını yaptı.

Mor Çete öncülüğündeki feminist oluşumların, tekellerine almaya çalıştıkları kadınların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy vermemesi için büyük çaplı çalışmalar yürüttüğü süreçte, aile STK’ları dikkat çekici bir tavır sergiliyor. Mağdurların oluşturduğu aile STK’ları tüm kırgınlıklarına rağmen AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için dua ediyor.

"ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ"

Akit’e konuşan Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Ali Selman Işık, “Bizler; çocukları haczedilen, yavrusunun kokusuna hasret bırakılan babalarız, aileleriz. Çocuk haczi yetmezmiş gibi, süresiz nafaka ailelere yeterince darbe vurmuyormuş gibi maalesef AK Parti döneminde çıkarılan 6284 sayılı sözde kadını koruma kanunu, erkekleri de kadınları da mağdur etti, yuvaları yıktı. Bu kanunun arkasındaki irade olan marjinal kadın dernekleri, 27 Haziran seçimleri öncesi AK Parti’yi hançerlemeye çalışıyor. Yurt dışından aldıkları paralarla, yurdumuzdaki siyasete yön vermek için kampanya yürütüyorlar” dedi.

Ali Selman Işık şöyle devam etti: “Yıllardır örselenmiş, dinlenmemiş olsak da biz bu vatanın evlatlarıyız. İçimiz buruk olsa da bu seçimde de AK Parti’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız. Mor Çatı zihniyeti ile hiçbir alanda birlikte hareket etmeyiz, edemeyiz”

 

FARUK ARSLAN

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23