Fatin Dağıstanlı: AK Parti'nin son seçimi olabilir

Akit TV'de ekrana gelen Manşetlerin Dili programının sunucusu Fatin Dağıstanlı, Mart 2019 seçimlerinin Türkiye için, bölge için, küresel dünya için ve İslam coğrafyası önemini hatırlatarak, AK Parti'nin başarılı olması gerektiğine vurgu yaptı. Dağıstanlı, iktidar partisinin başarılı olamaması durumuna ilişkin, "AK Parti’nin son seçimi olabilir" iddiasında bulundu.

05 Aralık 2018 Çarşamba 11:50

Akit TV’de ekrana gelen Manşetlerin Dili programında, Mart 2019 seçimlerine dair çok konuşulacak bir yorum yapıldı. Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumuyla ekrana gelen programda, AK Parti’nin Mart 2019 seçimlerinde başarısız olma ihtimali değerlendirildi.

“AK Parti’nin son seçimi olabilir”

Sunucu Fatin Dağıstanlı, tüm dünyanın gözünü bu seçimlere çevirdiğini söyledi. Dağıstanlı, AK Parti’nin başarısız olması durumunda, iktidar partisinin son seçimi olabileceğini ifade etti. Dağıstanlı şunları söyledi:

31 Mart kritik bir seçim ve AK Parti’nin son seçimi olabilir. Çok iddialı bir cümle... Çünkü bunun hesabını yapıyorlar. Diyeceksiniz ki, ‘24 Haziran da AK Parti’nin son seçimi olabilirdi.’ Ama bu seçim de benzer bir seçim. Yani 31 Mart 2019 tarihindeki seçim, Türkiye için, bölge için, küresel dünya için ve İslam coğrafyası için ümmet için önemli. Niye? Herkesin gözü bu seçimde. Eğer bu seçimde AK Parti beklenen oyu alamaz ise, özellikle Ankara başta olmak üzere İzmir gibi kentlerde, İstanbul'da başarılı olamazsa Erdoğan'ın işi zor.

“Meşruiyet tartışması çıkar”

Dağıstanlı’nın sözlerinin ardından kendi yorumunu dile getiren Ali İhsan Karahasanoğlu, “Şimdi bir meşruiyet tartışması şu an dahi çıkartan kesimlerin 31 Mart seçimlerinde eğer AK Parti’nin oyları; atıyorum yüzde 42’ler civarında çıkmaz da yüzde 40 bile çıkmış olsa büyük bir tartışma çıkarabileceklerini tahmin edebiliyoruz.” diye konuştu.  

AK Parti’nin düşük oy almas ihtimali ile ilgili de konuşan Karahasanoğlu, “AK Parti, diyelim yüzde 40 çıktı. En büyük rakibi kaç olacak? CHP’nin yüzde 33’ün üzerine çıkacağına dair anket var mı? Tüm çalışmalar AK Parti’nin oylarını indirmek için... CHP’nin de yüzde 33’ün üzerine çıkacağına dair tahmin yokken, en kötü yüzde 40 alıyor AK Parti. Rakibi 33 civarıysa, AK Parti vazgeçilmez demekir. Meşruiyet tartışması çıkarmanın da anlamı yok demektir.” ifadelerini kullandı.

“İnşallah hatırlatmak zorunda kalmayız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Muhakkak bir araya gelmemiz gerekir. Çünkü biliyorsunuz bazıları rahat durmaz durmadan karıştırmanın gayreti içine girer. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur ittifakını çok sağlam çok diri tutmamız gerekiyor” ifadelerine atıfta bulunan Dağıstanlı, “Ben, ‘Bazıları rahat durmaz’ cümlesini not aldım. Bir gün İnşallah hatırlatmak zorunda kalmayız.” dedi.

Dağıstanlı’nın sözlerine karşılık Karahasanoğlu, “Hatırlama ihtiyacı hissetmeyeceğimizi zannediyorum.” diye konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Aralık 2018 Çarşamba 11:50

YORUM YAZ

 • SssssSssss6 gün önce
  Fatin Dağıstan li sen ve senin gibiler feto nun dibisiniz kanallarında çalıştın maaş aldın fetoyu yere göğe sığdıramadın şimdi zeytinyağı gibi üste çıktınız millete fetoçü damgası vuruyorsun insan biraz şerefi için yasar
 • AyhanAyhan3 ay önce
  MerhabalarAkoartinin kısa vadede üç konuyu olumlu çözmesi gerekmektedir1- asgari ücret net 2000 tlve üzeri2-Eyt konusunu mutlaka dar kapsamlı da olsa sonuçlandırmalı3-af kanusunu da bir şekilde dar kapsamlida gözüm üretmese Oy potansiyeli25- 30 arasında kalacaktır.Nedeni 2002 'de Cem uzana millet nasıl verdiyse bu secimde sağ seçmen belki ümitsizce ders olsun diye iyi partiye yüklenecektir.Saygılarımla....Zaman herşeyi hakli çıkarır.
 • Yalman GüçYalman Güç3 ay önce
  Diyelimki AK Partinin kapısına bu gün kilit vardunuz.Aynı D emokrat Parti,Terakkiperver Cumhuriyet fırkası gibi,Serbest fırka,Adalet Partisi,DYP ANAP gibi.Bunların katılmadan me edileceği seçimlerde seçimi kazanıp iktidara geleceğinizimi zannediyorsuz.Yine nevzuhur bir parti çıkacak bu zümreden oy alıp sizi tarihe gömecektir.
 • Nur Nur 3 ay önce
  Adama bak zinayı serbest bırakmış yapmasınlar zina yasak varken yapmıyorlarmıydıbu kadar sığ olmayın sahip çıksın herkes uçkurunaher kes hesabını kendi verecek koyunmusunuz aklınız yokmu Allah akıl vermiş kullanınoyum ak partiye sonuna kadar reisin yanındayım
 • jakejake3 ay önce
  ak partisi musluman milletini asiri derecede uzuntuye sokmus olsada hic bir mumin kul chp hdp gibi Islam dusmanlarina yol acmaz acamaz,dolayisiila burdan ak partili gorunumlu FATO militanlarinin yonlendirmelerine papuc birakmaz,Akit gazete fato militanlarini acayip irrite ediyor onlarda yorum yapiyoruz ayagina buralardan ayrilmiyorlar haberiniz ola.
 • NurNur3 ay önce
  ... akbabalar yorum yapsın bitiniz kanlandı değilmi sefiller fetocular kan emici yarasalar farkında değilmisiniz bu ülke biterse sizde bitersiniz amerika uşakları siyonist uşaklarımısınız sizkime oyvereceksiniz aklınızı mı yitirdiniz varmı ? Gösterin bu ülkeyi hangi parti yönetir sınırda bekliyor akbabalarazmayın Allah azgın toplulukları sevmez kendinize gelin hainlik etmeyin Allah hesabı şiddetli olur
 • Ali KOÇAli KOÇ3 ay önce
  akp'nin. CHP'nin, mhp'nin, İYİ partinin ... bütün bu partilerin son seçimleri 31 mart seçimleri veya daha sonra yapılacak seçimler olabilir. bu önemli değil. YETER Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nde demokrasi / seçimler son bulmasın...
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin3 ay önce
  ya birakin siyaseti de.. n'olcak bizim domates, biber, patlican, sogan fiyatlari... ondan bsahsedin!
 • Selahattin Selahattin 3 ay önce
  Her seçim döneminde bu seçim çok önemli deniliyor bizde inanarak oy veriyoruz Kurla oynanılırken devletin yanında yer aldık. Fırsatçılar stokçular türediler milletin canına okudular hükümet müdahale etmedi adete göz yumdu.Bakanlık fırsat vermeyeceğiz takip ediyoruz diyor nasıl takipse bir türlü ortaya çıkarılıp cezalandırılmadı.Dolar düştü fiyatlar sabit kaldı zamlar geri alınmadı.Bakanlık hala milletle dalga geçer gibi gerekeni yapacağız diyor.15 temmuzda işçi emekli çifçi yani dar gelirli insanlar gögüsledi şimdi bu insanlar fırsatların stokçuların insafına terk edildiler. Bu insanlar cezalarıldılar fırsatçılarda ödüllendirildi adeta.Zamlar geri çekilmedikçe asgari üçretlilerin emeklilerin çifçilerin kısaca dargelirlilerin durumu düzeltilmezse ona göre hareket edeceğiz.Ikincisi ahbap çavuş ilişkileride sonlandırılmalıdır. Bunlar haledilmedikçe bir Akpartili olarak aklımızdaki sorularla sandığagitmemeliyiz.
 • Yalman GüçYalman Güç3 ay önce
  Adım YALMAN GÜÇ 79 yaşındayım .Dolar 1957 senesinde 902 kuruş oldu %300 develüasyon yapıldı.Karaborsa hortlamıştı.Devir Demokrat partiydi.AP geldi oda muhtra ile devrildi.Yine AP 1971 de sudan sebeplerle devrildi.Turgut Özal Demirel tarafında İsmet Paşanın şerir ve şedirtmuhalefeti gibi muhalefete maruz kaldı.28 şubat gibiler promosyon sayılmaz ama sayılsın.Ş İ M D İ İ İ İ patates soğan muhalifleri AKP şöyle veya böyle devrilseS İ Z Z Z seçimle yine iktidarO L A M A Z S I N I Z Z Z Z.Ümitlenmeyin AKP gider yerine gelecekı biri bulunur ama siz olmazsınız.
 • MehmetMehmet3 ay önce
  Ak Partinin altını oyuyorlar, Ak Parti altındaki dalını kesiyor. 3600 ek göstergeyle memurlar arasında ayrımcılık yaptı, azınlık bir kısım memura 3600 ek gösterge verip çoğunluğu mahrum bırakmasıyla çoğunluk memurları küstürmeyi başardı. Bazı serserilerin yüzünden trafik cezaları vatandaşı bıktırdı, FETÖ yapılanması bunu çok iyi kullanıyor. Ey Ak Parti aklın başında mı, halkın büyük kesimini etkileyen olumsuzluklardan kaçınmalısınız. Yıllarca emeğimiz boşa gider…
 • uyan tcuyan tc3 ay önce
  ak partinin içinde kafası çalışan adam olmadığından , saçma sapan kanunları kanun çıkartıp düzeltmediğinden , şu en basit soğan işini kökünden halledemediğinden , dolara yapılan zamlarla piyasada oluşan yüksek zamlara önceden önlem alamadığından yada almadığından ve daha bir sürü işi yapamadıklarından, işsizlik ücretini bile son dört ay 120 gün şartına bağlayıp sonradan düzeltmesi (aradan 10 yıl geçmiş) ve bir sürü mağdur olana geri ödeme yapmaması. yahu bir sürü yanlışı var. millet bunlara devamlı şans tanıdı fakat bunlar şımardı vaz geçilmez sandılar kendilerini. maalesef bencede çok büyük oy kaybına uğrayacaklar. haa yahudilerin hıristiyanların partisi chpkk mı alaca bence havasını alacak kimse oy atmaya gitmeyecek benim gibi.
 • Şeref KazanŞeref Kazan3 ay önce
  ... Dikkat edin Hala memuri muhakeme kanununa dokunulmamıştır ALLAH soyunuza bu millete uyguladığınız Adaletle muamele etsin AMİN
 • aliali3 ay önce
  Az bir ekonomik buhran dolayısıyla zihniyetini değiştirip yaptıkları icraatları ve hizmetleri görmezden gelenler, anıtkabire iman tazelemeye gidenlere(ip),yıllardır zihniyetiyle millete düşman olmuş chplilere , kürtlük adıyla bölücülük yapanlara, türklük namına ırkçılık yapıp milleti bölenlere rey vereceklerse versinler.
 • aliali3 ay önce
  Koalisyon dönemleri yakındır.Milletin standartı yükselince az bir bu standart altına düştüğünde laf etmeye başlar.Nitekim son 2 yıldır dolardaki artış ve ekonomik vaziyetle milletin düşüncesi değişiyor.Ayrıca her gelen yeni nesil eskiyi çok bilmediğinden mükemmele göre kıyas yapıp muhalif oluyor.Böyle olunca akp diğer vekil şeçimlerinde zor seçilir.Milletin hafızası güçlü değildir.5 sene öncesini bile hemen unutur.Aç kalan adam zihniyetini yer sözüyle yıllardır yapılanlar görünmez olur.
 • m.sm.s3 ay önce
  bana göre de kayıp olacak.hala ders alamadılar malesef. açlık her gittikçe artıyor..durum iyiye gitmiyor.vekiller sadece kendini düşünüyor.alt tabaka ile üst tabaka arasındaki iletişim sıfır.
 • AbdoAbdo3 ay önce
  Vatandaş bunaldı.Ak partiye oy vermemek için bahâne arıyorlar.Her köşede trafik radar çevirme.cezalar yükselmiş .ceza yağdırıyorlar.bandrol vergileri yatiramaz olduk kaldikı muayene yaptiralim.her şey zamlandı.ne yapsın vatandaş.Ak partinin işi zor.Secim var diye biraz rahatlatsalar bu kadar sikmasalar
 • bay recepbay recep3 ay önce
  ah ah nerede o günlerrrr
 • SerhatSerhat3 ay önce
  Eyt diyorum.... inşallah çıkar
 • melih53melih533 ay önce
  yeni dönem dengelenme akp ye zaten çok oy kaybettirecek.akp ekonominin başına tüm dünyada güven veren bir ismi atamadıkça halimiz harap..oda sayın babacan.**muhalefet akıllı olsa sayın babacanı şu an ekiplerine katardı..rakamlarla oynayarak enflasyon falan hadi emekliyi geçtik onlar nasılsa piyasaya yön veremez ya para yön vericileri o hesaplamalrı bilmiyormu ..para güvene gider...bu ekonomi krizle seçime gidiliyor.akp farkındaki illa mhp diyor .mhp de farkında ne koprarırsak peşinde halk umurlarında değil.mhp nin bir sosyal* kanun tasarısı varmı..daha beter durum eksik enflasyonla emekliye daha az zam.zaten refah payı vermiyorlar birde eksik enflasyon modeli ..kağıt üzerinde yazıyorsun düşüyor enflasyon..vah memleketim vah..dengeli sisteme devam.herkesin dilinde bu denge.**acaip moda oldu.dengelenmek kurtulunmak **dünya gıpta ediyo bize.ilk ve tek eksi enflasyon japonlar bile beceremiyo..acaip refah ülkesi olduk.şimdi zamlar % 15 beklentiye soktular..şimdi basında*% 10 yeter size haberleri.***devam dengelenmeye.**akit olarak garibin yanında olun .***siz dinci değil dindar insanların gazetesisiniz..bizler eski mhp yeni iyi partililer de akit okumaktan keyif alıyoruz..bazan uç saflarda olsanızda.
 • fakifaki3 ay önce
  ümmet için oylar bob eş başkanına. hani zinayı suç olmaktan çıkaran, türkiye yi ab kapısına iplemeye çalışan, namaz kılıp loto totoyu daha cazip hale nasıl getiririz diye düşünen, milli piyangoya 200 milyon garanti saglayan islam partisi mi dedğin hasanım. ALLAH VAR HASAN ALLAH YUKARIDA. BİR TOKAT YERSİN FELEĞİN ŞAŞAR SONRA
 • İşsiz İşsiz 3 ay önce
  Safları sıkı tutun haberi
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin3 ay önce
  n'olcak bizim domates, biber, patlican, sogan fiyatlari...
 • İsmi lazım değil İsmi lazım değil 3 ay önce
  Ak Parti çok oy kaybedecek
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR3 ay önce
  Yuvalarımıza yaptığı kanun ve hak ihlalleriyle incir ağacı dikmeye devam ediyor. Yerel seçim esaslı mesaj için iyi bi seçenek. Aklını Adaletini başına alsın. Vazgeçilmez dindar parti imajı kayboluyo Mütedeyyin kesimde. Allah bunca yuvanın vebalini elbet soracak. İslam güncellenmeye çokdan başlamış.
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin3 ay önce
  domates biber patlican SOGAN, elektrik fiyatlari YARIYA inerse, MAASLAR en az yüzde 25 NET artarsa belki kazanirlar aksi halde....ZORRRDOSTUM ZORRR?
 • harunharun3 ay önce
  hadi ordan dandik,%52 oy almış partinin sonuymuş,3/5 alanlar iktidar olacak ha ,gönlün böyle istiyor ama nafile AK PARTİ hepinizi gömecek İNŞALLAH,hainleri de ortaya çıkaracaz Fatin bey alttan altta düşmanlığını seziyoruz
 • ÜmmetÜmmet3 ay önce
  Ümmet için önemli demek. 28 şubat fetö mağduru mütedeyyin insanlar hala cezaevinde. Onlar ümmetten değil herhalde
 • semsi vuralsemsi vural3 ay önce
  ben akit gazetemizdeki bütün yazarlara inaniyorum ey dini bütün müslüman kardeslerim bakin dolar 545 i gördü mazot firladi ben sahsen ak partiye oyumu vermeyecegim ben eski mücahitim ama akpartiye oyumu verdim kuruldu kurulali
 • Yusuf Yusuf 3 ay önce
  Reis belediye baskanlarini cok iyi secmeli. Aksaray millet vekillerinde'ki yanlis secim sonrasinda Aksaray icin yine suanki belediye baskanini aday gosterirse aksarayi kesinlikle kaybeder. Aksaraylilar reisi seviyor ama reis acaba benim ak partili belediye baskanim aksaray icin ne yapmis diye hic kontrol ettimi ediyormu. Yoksa sadece kendine gelen haberleremi inaniyor.
 • AHMETAHMET3 ay önce
  Daha önce görülmemiş biçimde AK Partiye diş bileyenlerçoğaldı gibi geliyor bana. AK Partinin çözüme kavuşturamadığı sorunlar var. FETÖ cüler gizliden komplo kuruyorlar. Emeklilikte Yaşa takılanlar,İstanbulda Köprüden geçen ticari araçların cezasıbir yıl sonra faizli olarak gönderiliyor. Elektrik faturasında Kayıp kaçak ve TRTpayı toplanıp bir de bundan vergi alınıyor. Kayıp kaçağın vergisi olur mu? Saat okuma ücreti de ilave. Bu her aileyi etkileyen bir vurgun. . Ak Parti buproblemleriçözmeliydi.
 • Hüseyin ErdemHüseyin Erdem3 ay önce
  Bu Dağistanlı sağlam bir papuç değil ! Dinliyorum bu şahsı aynen A. Hakan gibi yaklaşımları var...
 • selim akayselim akay3 ay önce
  tamam. gazeteniz ...
 • oguzhanoguzhan3 ay önce
  Cumhurun Reisi aşağıdaki Bolu Beylerini göremezse yada görmesi engellenirse bir vakit gelir memleket elden gider. Malüm Bolu Beyleri memleket düşünmez ceplerini düşünür.
 • Azıcık dikkat ve ferasetAzıcık dikkat ve feraset3 ay önce
  O zaman dikkatli olsunlar eyt meselesini muhalefetin ağzına sakız yapılmasına vesile olan iktidardır.Kesinlikle kendilerini dindar kesim için vazgeçilmez olarak görmesinler.Son zamanlarda dindar olmayan kesime sevimli görünmeye çalıştıklarını herkes biliyor.Biraz da dindar kesi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019