• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih Erbakan’dan dikkat çeken sözler! 16 Ocak büyük tesadüf

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Babası Necmettin Erbakan'ın lideri olduğu Refah Partisi'nin kapatılış günü 16 Ocak'a dikkat çekti. Gündemi değerlendiren Fatih Erbakan, 'Burada çok büyük bir tesadüf oldu. 16 Ocak'ta Yeniden Refah Partisi'nin seçimlere gireceği Resmi Gazete'de ilan edildi' dedi.

2020-01-19 11:22:00 -
Fatih Erbakan’dan dikkat çeken sözler! 16 Ocak büyük tesadüf

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını cevaplayan Erbakan, konuşmasına vefat eden Rahşan Ecevit'e rahmet dileyerek şu ifadeleri kullandı:

Rahmetli Bülent Ecevit bey annem vefat ettiğinde yarım saat içinde hastaneye gelen ilk kimse olmuştu ki o dönemde rahatsızlıkları vardı, yürüme zorlukları çekiyordu. Allah rahmet eylesin.

Erbakan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Saadet Partisi’nde siyaset yapmamıza izin vermediler"

Bizim o partide (Saadet Partisi) çalışma yapmamız, insanlara faydalı olmamız engellendi. Bu planlı ve maksatlı olarak engellendi. Bunun çok örnekleri var, ayrıntısına girmeyeceğim. Fatih Erbakan, Erbakan ailesi, hocamıza yakın olan çevresi 'Siz köşede oturacaksınız, konuşma yapmayacaksınız, programa konuşmayacaksınız' dendi. Kütahya Tavşanlı'da programa gitmişiz. Tavşanlı, koskoca 5,5 milyonluk Ankara'dan daha çok oy alınmış. Seçimden sonra ilçe yönetimi görevden alınıyor. Gerekçe ne Fatih Erbakan'ı çağırıp konferans yaptırmaları. Bizim temel politikalara aykırı eylemimiz olsa engelleme olabilir. Ama seçimlerde çalışıyoruz, il il geziyoruz. Böyle bir durumda biz bunu yapmayalım oturalım diyemeyiz, bizim inancımız gereği insanlara faydalı olmak, paylaşımda, yönetimde adaleti temsil etmek. Elinde yetkin olması için siyaset yapman lazım.

"16 Ocak tarihi gerçekten çok büyük tesadüf"

Biz elektrik, elektronik mühendisliği bölümünü okuduk, arkasından doktora yaptık. Doktora çalışmasından sonra Saadet Partisi'nde, Fazilet Partisi'nde çok uzun yıllar siyasetin içerisinde bulunduk. Üniversite tahsilimiz süresi içerinde Milli Gençlik Vakfı'nın üniversite temsilciliği görevini yaptık. Üniversitelerimizde vakfımızı örgütledik. 400'e yakın konferansa gittik. Erbakan Vakfı çatısı altında Türkiye'yi karış karış dolaştık. Bir seneden kısa sürede 70 ilde teşkilatlanıyoruz. Resmi Gazete'de yayınlandı Yeniden Refah Partimiz bundan sonra yapılan seçimlere girecek 15 partiden biri olduğu ilan edildi. Baba koltuğundan kalkıp 'gel oğlum otur' derse babadan oğula geçmiş olur. Biz sıfırdan, eksiden başlayarak parti kurduk, miras devralmadım. Refah Partisi'nin kapatıldığı 16 Ocak'ta, Yeniden Refah Partisi'nin seçimlere gireceği Resmi Gazete'de ilan edildi. Bu çok ilginç bir tesadüf oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Barekallah

Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Helal süt emmiş kaliteli bir beyefendi olduğunuz belli. Biz de sizin yardimciniziz. Bakın insanlar size oy verecekler fakat bunu her yerde söylemiyor. Sandikta hatırı sayılır oy alacağınıza inanıyorum.
 • Yanıtla

ahmet

Onlar prsoduru iyi bilir sen merve ablaya yaptiklarina bak.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı