Fatih Erbakan: Bu asla kabul edilemez

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, 2020-2021 yılları memur maaş zammı teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:19

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümetin 2020-2021 yılları memur maaş zammı teklifiyle ilgili olarak 'Kabul edilemez' açıklamasını yaptı.

Fatih Erbakan, zam teklifinin matematiksel olarak kabul edilemeyeceğini belirterek, "Hükümet vatandaşa gelince sineğin yağına hesap edercesine bir tavır sergilemiştir. Memura yapılan cüzi bir zamı gündeme getirmişlerdir. Her türlü lükse uçaklara, protokol masraflarına para bulan hükümet, sıra kamu emekçilerine gelince çay ve simit hesabı yapmıştır. Bu düzeydeki maaş zamları matematiksel olarak artış olarak kabul edilemez. Memur ve memur emeklilerine reva görülen bu zamlar asla ve asla kabul edilemez. Bizler iktidar geldiğimiz zaman ilk olarak memur ve memur emeklilerine yüzde 50 zam yapacağız. Sonrakiş yıllarda da zamları gerçek enflasyonun üzerinde tutacağız. Biz Yeniden Refah Partisi olarak vatandaşımızı zamlara ve enflasyona ezdirmeyeceğiz" ifadeleri kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:19

YORUM YAZ

 • Yazılarımı yayınlamıyorlar neden?Yazılarımı yayınlamıyorlar neden?1 ay önce
  yazdıklarımıher şeye rağmen yayınlamışsınız. Allah Razı Olsun!
 • Tamam Tamam 1 ay önce
  Nerede cekildi bu vidyo
 • Süleyman Süleyman 1 ay önce
  İnşallah hocam sizleri cumhurbaşkanı olarak görmeyi çok istiyoruz
 • Samet ÖztürkSamet Öztürk1 ay önce
  TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU İÇİN YENİDEN REFAH PARTİSİ..
 • Mevlut özcan Mevlut özcan 1 ay önce
  Fatih bey ana ve temel çözüm insanlarin yaptigi anayasalarla yonetime talip olmak degil, ALLAH'ın C.Ckoydugu KUR'AN ve sunnet ile hukmetmektir,sizler bu millete KUR'AN ile hukmedecekseniz basimizin uzerinde tacsiniz,sizlerde beseri hukumlere tabi olacaksaniz biliniz ki,ayaklarimizin altindasiniz,,
 • Yazılarımı yayınlamıyorlar neden?Yazılarımı yayınlamıyorlar neden?1 ay önce
  ... Düşüncem şu: Fatih beyin babası rahmetli Erbakan kameralara göstererek"Bu islam dinarı. Atom bombasından bile daha etkili " demişti.AKPrefahın devamı. 17 yıldır iktidarda. Nedeğişti?Tayyip beybüyük laflar ile yola çıktı.Vardığımız nokta :"Ezilen ,siyasi çekişmelerle insanca yaşamayı unutmuş bir halk. " Sürekli biri birini ötekileştirip biri birine söven , karşısındakini"yok edince "sorunlarınçözüleceğini zanneden .. Oysa her nefis ölümü tatmayacak mı?Rabbin huzuruna çıkmayacak mı? Kalın sağlıcakla.!
 • MEMUR MAAŞLARIMEMUR MAAŞLARI1 ay önce
  KAMU KURUMLARINDA HADDİNDEN FAZLA MEMUR ÇALIŞTIRILMAKTADIR. MEMUR MAAŞLARI ASGARİ ÜCRETE GÖRE BELİRLENMELİ VE ASGARİ ÜCRETİN %20 FAZLASINI GEÇMEMELİDİR. KAMUDAKİ MEMUR İŞÇİ AYRIMI KALDIRILMALI VE KAMU PERSONELİ VE KAMU YÖNETİCİSİ OLMAK ÜZERE İKİ SINIF KAMU GÖREVLİSİ OLMALI. KAMU KURUMLARINDA ÇALIŞMAK GENÇLERİMİZ İÇİN AMAÇ OLMAMALI Kİ GENÇLER YAN GELİP YATMAYA DEĞİL ÜRETİME YÖNELSİN.
 • Ahmet DumanAhmet Duman1 ay önce
  Kayyum konusunda ne düşünüyorsunuz peki? O sıkıntılı bir konu olduğundan TISSS. Özbekistan'da yine kanada'lı bir firma ve yine yüzde 3 ile siyanür kullanarak yapılan altın madenciliği konusunda yarım saat eleştiri yapan Fatih'ten Çanakkale KONUSUNDA TISSSS bile yok.Neden acaba?
 • Ali BuçukAli Buçuk1 ay önce
  Memurlar adına sarı sendika toplu görüşme yaparsa buçuk alır. Zamanında yasal sendikaya üye olup ayrıldı diye memuru ihraç edenler ve buna sessiz kalanlar mahşer günü yüce Allah'ın huzurunda hesap verecek inşallah.
 • HarunHarun1 ay önce
  Sayin bakan %50 sanki biraz gaza geldin,biz sizi de erdogan bey gibi söylediğini yapan dürüst biri olarak tanımak isteriz
 • BurakBurak1 ay önce
  Bekara karı boşamak kolay sallaaa...
 • Ahmet dumanAhmet duman1 ay önce
  Altın madeni hakkında ne düşünüyor acaba? Sesi çıkmadı bu konuda.
 • baban az maaş kafası ütülememişti:baban az maaş kafası ütülememişti:1 ay önce
  Evladım, el kesesinden bahşiş dağıtmak hem kolay, hem de zevklidir! Pişip tuğla olman için bir 60 yıla falan ihtiyacın var; ama o zaman da tutamaz hale gelerek, tekaüt olup, baykal gibi tekerlekli sandalyede dolanıyor olursun! Neyse, boşver..
 • MisafirMisafir1 ay önce
  30 bin alan vekil maaşımız yetmiyor diye ağlıyorsa memur ne yapsın!
 • YusufYusuf1 ay önce
  Çok doğru söylemiş Erbakan.Allah razı olsun Tayyip Erdoğan birçok büyük iş yaptı,ama ekonomi politikaları yanlış.Bunları söyledi diye kimseye kızmayın beyler...
 • Çok basit:Çok basit:1 ay önce
  Asgari ücreti, milletvekili maaşının beşte birine fikslersin olur biter; var mı yapacak lan: yok! O halde gevezeliğe devam!
 • AKINAKIN1 ay önce
  %50 zam mı ?
 • Erbakan SevdalısıErbakan Sevdalısı1 ay önce
  İnşaallah sayın başkanım tıpkı Refah yol hükümetindeki rahmetli hocamız gibi iktidara geldiğiniz gün Türkiye şahlanışa geçecek ALLAH'ın cc yardımıyla.Gerçekten şu anda işçi memur fark etmez çalışan emek veren ülkeyi ayakta tutan emektar insanlar tıpkı yetmişli yıllardaki gibi çok şiddetli geçim sorunu içinde boğuluyorlar.Yani fetihler FATİH'ini bekliyor.Vesselam.
 • HamodiHamodi1 ay önce
  Hamido işçiye memura zam milletin hakkını yemek mi. Millet kim kim kalıyor millet dediğin haramzadeler mi işçi emeğini enflasyona bankalara israfa harcayanlara laf et. Siyasimisin yoksa ışsiz mi rantçı misin işçi ve memurları aileleriyle alışveriş ettiği esnafla ve ailesiyle say bakalım geriye siyasiler zenginlerve rantcilar kalıyor
 • HakkatHakkat1 ay önce
  Ula gözunu sevdugim erbakan. .birak daa memur zammini milyonlarca bekar işsiz 30 yaş ustu insan var bunlara bir bak daaa.sende memurcu olma
 • HaticeHatice1 ay önce
  Hangi hukumet gelirse gelsin o kadar calistik sonra emekli olduk hic farketmedi hep ayni stil artis oldu ben bu kadar sure icinde suna inandim paranin bereketli olmasini istiyorsan once bes vakit namaz kilacak hergun bir sayfada olsa allahin kelamini okuyacak bes kurusta olsa sadaka verecek ayagini yorganina gore uzatacak allaha kimselere beni muhtac etmesin diye dua edip ve yaradanin verdiklerine sukur edeceksin huzur ve bereket bunlarda var aldigin maasin seni ihya eder denemesi beles
 • AliAli1 ay önce
  Meeeemurlar zaten bir ton maaş alıyor sen ne konuşuyorsun. Bir ton memur var ülkede yapılan bir iş yok. Kalkınma yok, üretim yok. Ne işe yarıyor bu kadar memur.
 • Insanolan Insanolan 1 ay önce
  Ey mücahid oğlu mücahid Allah senden razı olsun. Hakkı söyleyen dilin hep hakkı ve hakliyi savunsun. İyi ki ülkemde siz ve sizin gibi güzel yürekli insanlar var.
 • Vatan Sevdalısı Vatan Sevdalısı 1 ay önce
  Allahın izniyle bu ülkeyi ayağa kaldıracak tek lider Fatih Erbakan beydir. Evlat babanın sırrıdır. İnşaallah ilk seçimde oyum kendisine olacaktır. Erbakan diye yazılır. Adam diye okunur. Arslandan arslan doğar
 • Vatandaş rızaVatandaş rıza1 ay önce
  Ah be fatihim. Babanızı hatırlayın siz kısa don ile gezerken Erbakan hocamız bunlara %50 verdi. Onlar ne yaptı. Unutma dünya sadece kamu işçisi ve memurundan ibaret değil.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Fatih Bey kardesimizin is arayan, sonra ne verilirsesigortam olsun diye razi olan, nefes almadan calistirilan, agziyla kus tutsa % 10 ancak zam alan ozel sektor calisani iscis/memurundan haberi var mi, merak ettim dogrusu .
 • DoganDogan1 ay önce
  Ya Mercimegi Fırına verdinizmi
 • BurakBurak1 ay önce
  Senin allahına kurban babasının oglu
 • TayfurTayfur1 ay önce
  Babanın yurt dıyındaki mazlum bebelerini devlet ne ile besliyorbaban onları beslerken babanı söğüşleyen yine sen değilmiydin bindiğin arabaları ne çabuk unuttun ...
 • KaraKara1 ay önce
  Yeni partimiz yeni liderimiz. 8 ayda 800 bin üyesi olan tek parti.
 • hamido hamido 1 ay önce
  İşçiye, memura zam vermek, milletin kalan kısmına zulmetmek hakkını yemektir. Maaş aldıklarına şükretsinler. Beğenmeyen istifa etsin.
 • AmedAmed1 ay önce
  Allah razı olsun Rahmetli Babana da rahmet eylesin
 • KayaKaya1 ay önce
  Sn. Akit yazarları eğer birisini destekleyecekseniz Erbakanın yolundan giden Fatih Erbakani destekleyin faiz ve enflasyon sistemiyle esnafın memurun işçinin belini emeğini siyonist sisteme peşkeş çeken erdoğana degil.size tavsiyem rahmetli Erbakanın yap işlet devret modeliyle ilgili açıklamalarını izlemenizi tavsiye ederim Türkiyenin 25 yılları nasıl erdoğan ailesinin gizli ortağı olduğu şirketlere dolarla borçlandırılıyor.erdogan türk milletinin ve müslumanlarin duymak istediklerini söylüyor ama derinlerde uygulanan farklı şeyler var gibi sanki ekonomik olarak çıkmaza giriyor ve millet çöp para sınıfına girmiş TL ile çinin önceki hali gibi iyice fakirleşmeye alım gücü sıfırlanmaya başladı
 • Mehmet kara Mehmet kara 1 ay önce
  Bidaha ki Seçimlerde oyumuzu sana vercez sayın Erbakan
 • AliveliAliveli1 ay önce
  Adamsın adam. Şuan bı sana güveniyorum. Dürüst siyasetini bozma sakin.
 • alparslanalparslan1 ay önce
  hic olmaz ise, ALLAH rızası için sen sus yaaa. doğu perinçek kadar yok musunuz ??? hükümeti indirmek istediklerini ve içerideki ve dışarıdaki kafirlerin değirmenine neden su taşıyorsunuz. kendinize ekmek mi vereceklerini sanıyorsunuz. cennet mekan ERBAKAN hocanın yapmak isteyipte yapamadıklarıni talebesi olan sayın başkan yapmadı mı ??? böyle tavır alır isen, seninde sonun dip dalga temel gibi olur. hiç olmaz ise, siz domate biber patlıcan hesabi yapmayın ve yaptırmayın. hic olmaz ise takoz olmayın destek olmayı beceremiyor iseniz.
 • YUNUSYUNUS1 ay önce
  İyi güzelde bir tane memurda çıkıp demiyorki.ben bu maaşın 10/ 1 hakediyorummiki diyormu.yok.saat 9 kadar kahvaltı yap.11 kadar dişlerini temizle 12 ye kadar masaya otur.ondan sonra öğle yemeği 1.30 kadar.ondan sonra 3 kadar dosyaya bak.ondan sonra gitme hazırlığı.ye babam yee devleti.haram dır haram.çalışanlar başımızın üstünde tabiiki.neymiş enflasyonmuş.yatarken hiç enflasyon yok
 • MikiforovMikiforov1 ay önce
  Şaşaa ya gelince tasarruf akıllarına gelmiyor ama iş işciye memura emekliye gelince kem küm milletvekili maasini asgari ucretin 3 katına ceksinler gorelim samimiyetlerini vatan sevmenin edebiyatini iyi yapiyorlar ama kulfeti hep başkalarına
 • ereneren1 ay önce
  lutfen bos bos konuşmayin,ummetin binasina haram olan binadan hic bişey cikmaz,babasina ihanet eden adamdan hayr gelmez,rabbim bizlere feraset versin,sizin gibilerin oyunundan muhafaza etsin
 • SabanSaban1 ay önce
  İnşaallah
 • Ömer Ömer 1 ay önce
  Memuru bilmem ama işçi çokşey bekliyor senden.. kamu ve özel işçi
 • AliAli1 ay önce
  Adam gibi adam Erbakan Oyumuz Yeniden Refah Partisine
 • FatihFatih1 ay önce
  Fatih Erbakan ümmetin lideri
 • Aslan akbeyAslan akbey1 ay önce
  Yüzde elli değil yüzde 10 zam versen de yeter bir de sozlesmeli memurlarin vergilendirme oranlarını düzenle vallahi billahi de yüzde 10 yeter başkanım.
 • SemihSemih1 ay önce
  Allah yolunu açık etsin, inşallah en kısa zamanda iktidara gelip dediklerini yaparsın.
 • muratmurat1 ay önce
  hayır ben şunu anlamıyorum.memura zam patron olarak sen yapıyorsunda da kimin parasıyla yapıyorsun.önce benim asgari ücretimi en düşük memurun ücretine getir.üstelik işçinin sabahı akşamı mesaisi belli değil.ama hangi memur 2 dk fazla çalışıyor.buna yağcılık denir
 • AsiAsi1 ay önce
  Bu miras yedi hangi sifatla konusuyor sane memur maasindan sen once kimsinbalgat taki tapela partidisinavcilar derne gi gibi
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM1 ay önce
  Taban aylığına Seyyanen zam iyi bir ilaçtır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019