• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih AGD 3D printer ile maske üretiyor!

Fatih AGD Türkiye’nin geleceğinde önemli bir role sahip olan robot mühendislerini yetiştiriyor. Fatih AGD’de öğrencilere Robotik Kodlama eğitimi vererek ülkemizdeki büyük bir açığı gideriyor. Koronavirüsten dolayı ihtiyaç duyulan maskeleri de 3D printer ile üretmeye başladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-06 00:37:00 - 2020-04-06 16:35:17
Fatih AGD 3D printer ile maske üretiyor!

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle çocuklara kodlama ve robotik eğitim veriliyor.

Anadolu Gençlik Derneği Fatih şubesi de hem eğitim öğretim döneminde hem de yaz tatillerinde öğrnecilere Robotık Kodlama eğtimi veriyor. Eğitim, başlangıç, orta ve ileri düzeyde üç aşamadna oluşuyor.

Toplamda 10 kişiden oluşan 3 gruba ayrılan öğrenciler her hafta pazar günü eğitim alıyor.

Sınıflarda her öğrenciye ait robotik kodlama eğitim seti yer alıyor.

Vakıf, ayrıca Fatih İlçe Milli Eğitim ile koordineli bir şekilde Hırka-ı Şerif Ortaokulu'nda 25 öğrenciye yalnızca salı günleri robot eğitimi veriyor.

AGD, bu çalışmalarıyla her yıl 4006 Tübitak yarışlarına katılıyor.

KORONAVİRÜS NEDENİYLE EĞİTİMLER ONLINE YÜRÜTÜLÜYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada online eğitim seçenekleri uygulanırken, Türkiye de geniş çağta online eğitime başladı. Yalnızca Milli Eğitim dğeil, vakıflar ve dernekler de alternatif dersleri online yürütüyor.

AGD de robotik çalışmalara yönelik eğitimlerini online olarak gerçekleştiriyor.

MASKE ÜRETİYORLAR

AGD, robotik çalışmalar kapsamında 3D yazıcı ile maske de geliştiriyor.

Fatil İL Sağlık Müdürlüğü ile koordinasyon halinde çalışan vakıf, ürettiği yüz maskelerini ücretsiz bir şekilde hastanelere iletiyor.

Üretilen maskelerden ilk etapta 45 tanesinin Fatih İlçe Sağlık Md. Melek Nur Aslan aracılığıyla İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi İdari İşler Mürdürü Mükerrem Alpak'a teslim edildi.

* Robot: Sensörler yardımı ile ortamı algılayabilen ve algıladığı durumu yorumlayıp karar veren aygıtlara robot denir.

* Robotik: Elektronik devreler yardımı ile kodlama dilleri kullanılarak ihtiyaç duyulan yönde komut verme işlemidir. Makine kontrol sistemi, bilgisayar gibi birçok alanda hayatımızın kolaylaştırmakta olanak sağlamaktadır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı