• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fahrettin Altun'dan Ayasofya açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ayasofya'nın kapıları dünyadaki herkese açık kalmaya devam edecek" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-11 15:24:00 -
Fahrettin Altun'dan Ayasofya açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fatih Sultan Mehmet'in emaneti olan Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Twitter'dan İngilizce paylaşımda bulunan Altun şu ifadeleri kullandı:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, Ayasofya Camii’ni 86 yılın ardından yeniden ibadete açan kararnameyi imzaladı. Bu karar, dünyadaki bütün Müslümanların, çok büyük bir tarih ve anlam barındıran Ayasofya’da ibadet edebilmesini sağlayacak.

Ayasofya’nın kapıları dünyadaki herkese açık kalmaya devam edecek. Diğer dinlerin mensupları, Sultanahmet Camii ve diğer camileri olduğu gibi gelip Ayasofya’yı da ziyaret edebilecekler.

Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması dini özgürlükler açısından bir zaferdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, Van’daki Akdamar Kilisesi’ni ve Edirne’deki Büyük Sinagog’u onararak tarihimizin sembolleri arasına katmıştır. Kültürel mirasımızı korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sayın iletişim başkanı fahretdin altun

dedigi gibi ayasofyada bir ibadet yeri eksıkti müze kutüphane kioks kafeterya. Peki cami olmuş oldugunda onunda imami müezini kürsü mimber olunca kimse oraya müzeye girer gibi girmez ayakkabısınnı çıkarır abdesli kıarsa namazını camiyi bir müze gibi deyil camiyi cami olarak görmeli ögrenmeli vakit ezanında gıbda etmmeli camiyi müzeye benzetmemeli.
 • Yanıtla

Firfir

Constantinopolun işgali tamamlandı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı