Facebook Filistin yanlısı sayfalara savaş açtı

Facebook yönetiminin sosyal medyada Filistin yanlısı içeriğe sahip olan sayfalara savaş açtığı belirtildi.

24 Mayıs 2019 Cuma 19:09
Facebook Filistin yanlısı sayfalara savaş açtı

Filistinli "İletişim Grubu" facebook yönetiminin sosyal medyada Filistin yanlısı içeriğe sahip olan sayfalara karşı çirkin ve tamamen gerekçesiz bir savaş başlattığına dikkat çekti.

Grup bugün (24 Mayıs Cuma) yaptığı açıklamada facebook yönetiminin Filistinlilere ait yüzlerce aktif hesabı kapattığına dikkat çekti.

Açıklamada bu tutumun fikir ve ifade özgürlüğü konusunda tüm uluslararası anlaşmalara ve kurallara aykırı olduğu belirtildi.

Açıklamada facebook yönetiminin bu konuda, Filistinlilerin seslerinin kısılması konusunda siyonist işgal yönetiminin taleplerini yerine getirdiği vurgulandı. Bunu yaparken facebookun, bu kanalı kullanacak bütün kişilere fikir ve ifade özgürlüğü tanınacağına dair kendi ilkelerine ve prensiplerine de aykırı hareket ettiğine dikkat çekildi.

Grup açıklamasında facebook yönetimini Filistinli kurumların ve şahısların sayfalarını kapatma konusunda almış olduğu kararlardan derhal vazgeçmeye çağırdı.

Facebookun kapattığı sayfalar arasında merkezi Beyrut'ta olan Uluslararası Kudüs Müessesesi'nin sayfaları da yer alıyor. Kapatılan sayfalardan biri de Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra'nın sayfası. Dr. El-Kudra sayfasında işgal rejiminin saldırılarında yaralanan Filistinlilerin sağlık durumları hakkında insanları bilgilendirmeye çalışıyor.

Bunlar gibi Filistinli kurumlara veya şahıslara ait yüzlerce facebook sayfası kapatıldı.

 


Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/26885
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 19:09

YORUM YAZ

  • Osmanlı torunuOsmanlı torunu1 ay önce
    AA biz çok paylaşımcı toplumuz, Filistini de siyonistler paylaşıversin canım (!)
  • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 1 ay önce
    Yakinda bize alo bile dedirtmeyecekler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019