Seçim 2019 Sayfası

"Ezan Türkçe okunmalı" diyen Öztürk Yılmaz, böyle ağladı: Bir şey yapmadım ki

"Ezan Türkçe okunmalı" diyerek toplumu provoke eden "Muhasebeci Kenan" lakaplı CHP'li Öztürk Yılmaz, parti disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından tek cümlelik açıklama yaptı. Yılmaz, "Böyle bir karar beklemiyordum, bir şey yapmadım ki" dedi.

08 Kasım 2018 Perşembe 17:57
"Ezan Türkçe okunmalı" diyen Öztürk Yılmaz, böyle ağladı: Bir şey yapmadım ki

Habertürk'te yayınlanan bir programa konuk olan CHP'li vekil Öztürk Yılmaz "Andımız" tartışılırken olaya farklı bir boyut kazandırıp ezanın Arapça okutulması gerektiğini belirtmiş ve bu sözleri nedeniyle büyük tepki çekmişti.

Öztürk ne demişti?

Öztürk, canlı yayında yaptığı açıklamada "Ezan Türkçe okusun ben anlıyım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" ifadelerini kullanmıştı.

Disipline sevk edildi, kendini savundu

Bugün CHP Disiplin Kurulu'na sevk edilen Öztürk Yılmaz, konuyla ilgili tek cümlelelik bir açıklama yaparak "Böyle bir karar beklemiyordum, bir şey yapmadım ki" dedi.

Basın açıklaması yapacak

Öte yandan Yılmaz, yarın 11.30'da TBMM'de basın açıklaması yapacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 17:57

YORUM YAZ

 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci5 ay önce
  bu şahsı maalesef devletimizin bir kuruluşu meclis'e gönderdi. gönderen sorumluların hesap vermeleri ve bu hatalarını derhal telafi etmeleri gerekir. bu yaptıkları devlet ciddiyetiyle bağdaşmıyor.
 • Ali şentürkAli şentürk5 ay önce
  Yahu böyle kanı beş para etmez gürühü ne diye meçliste besliyoruz.? CHPnin temel ideolojisi din düşmanlığıdır. Bugüne kadar bunları Allah islah etsin diyorduk , bunların islah olacakları yok . Allah cc bu dinsiz gürühü kahretsin.
 • tunatuna5 ay önce
  İslam tüm insanlığa gönderildi, sadece araplara değil. Elbette Türkçede okunabilir NEDEN olmasın ?Önemli olan niyettir, arap diline tapmanın alemi yok, fikirlere saygı gerekir disipli olayı hoş olmamış, ayrıca İslamiyet hoşgörü ve barış dinidir, ya bunu uygulasın yada dinden çıkarsın bu kadar basit
 • Yusuf Yusuf 5 ay önce
  Hiçbir saygin ve alakan olmayan islama saldirirsan belanida bulursun lucumsuz adam.
 • Ozccyr54Ozccyr545 ay önce
  Inancimiza, dinimize oylesine sahip cikalim ki bunlar birakin dinsizligi dinimizekarşı en küçük kötülüğü zihinlerinden geciremesinler artık asimin neslini kimse durduramaz
 • TürkTürk5 ay önce
  Zavallı ahmak
 • DELIBEYDELIBEY5 ay önce
  türkçe ezan dedi di,ncilerin saldırısına uğradıbu olay maalesef türkiyede oluyor ezan ingilizce fransızca okunsun deseydi bu kadar tepki göstermezler dinci islamcıkardeşler))
 • Adnan akbulutAdnan akbulut5 ay önce
  Ezanın Arapça okutulması gerektiğini belirtmiş ve bu sözleri nedeniyle büyük tepki çekmişti.Doğru söylemiş ...
 • SEBERTINOSEBERTINO5 ay önce
  HALIL DENLEN ... SIMDI KONUYU DEGISTIRME CHP NIN ZAMANINDA ENFLASYON YÜZDE 1500 IDI NEREDEYDIN ...
 • tiyacitiyaci5 ay önce
  ...di.sizin ... CHP li namert daha ne yapacaktin se.efsiz .
 • HalilHalil5 ay önce
  Ya ezan türkçe, arapça veya almanca olmuş hiç önemi yok, senin Allaha inancın tam ise sorun yok. Siz böyle şeylerle gündemi değiştirmeyi bırakın artık, enflasyonu düşürüp ekonomiyi düze çıkartabiliyor musunuz, onu yazın.
 • Mehmet gülMehmet gül5 ay önce
  CHP CHP yi disipline sevk etmeli o vakit 80 yıl önce bu rezil söylentiden daha öteye giderek uygulandı
 • Hasan Hasan 5 ay önce
  Masanın altına gir ben chpkk lı Öztürk değilim de
 • ServetServet5 ay önce
  Doğru sen aslına göre hareket ettin senin partin takiye yapıyor haklısın sen senin partin bizi Kandıra ağını sanıyor Kemal yemezler kankana haksız lüks yapma yemezler cik adam gibi renginizi belli edin
 • M.DUMANM.DUMAN5 ay önce
  MUHASEBECİ KENAN BEY CHP SENİ TEPKİLER ÜZERİNE GÖSTERMELİK DİSİPLİN KURULA VERİYOR SANA BİR ŞEY OLMAZ KORKMAASLINDA CHP NİN İŞİ TAZI YA TUT TAVŞANA KAÇ
 • Yunus 16 Yunus 16 5 ay önce
  DOĞRU SÖYLÜYORSUN DA, SEN KENDİ İÇİNİZDEKİ İSLAM DÜŞMANLIĞI KONUŞMALARINIZI TAMDA SEÇİM ÖNCESİ DIŞA VURDUN MİKROFONDAN SÖYLEDİN, DUVARA TOSLADIN, ŞİMDİ İKİNİZ SEÇİM İÇİN KURBANLIK KOYUN OLDUNUZ. HEP SÖYLÜYORDUM BU SİYASİ ACEMİ ÇAYLAK BİR GÜN TOSLAYACAK DİYE. BU İŞLER DEVLET MEMURLUĞUNA BENZEMEZ.
 • AliçoAliço5 ay önce
  Muhasebeci amca, korkma bir şey olmaz..!
 • yeteryeter5 ay önce
  ...bırak ezanla dinle uğraşmayı da ekonomiyi düzeltecek bir politikan var mı ondan bahset. millet uzaya çıkıyor bu milleti suni problem üreterek meşgul etmeyin yeter artık.
 • saddisaddi5 ay önce
  bunların görüp de bunların memleketi idare edeceği felaketini düşünüyorum da saltanatımı geri istiyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019