• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ev sirkesi nasıl yapılır?

Ev sirkesi nasıl yapılır? Sirke yapımı aslında oldukça basittir. Sirke yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktayı göz önünde bulundurarak, dilediğiniz meyveden sirke yapabilirsiniz. En kolay sirke yapımını sizler için derledik. Sirke yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sirke yapım aşaması nasıldır? Hangi meyveden nasıl sirke yapılır? Sirke yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte ev sirkesi tarifi ve malzemeleri...

Yeniakit Publisher
2020-03-09 17:09:00 -
Ev sirkesi nasıl yapılır?

Ev sirkesi nasıl yapılır? Sirke yapımı aslında oldukça basittir. Sirke yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktayı göz önünde bulundurarak, dilediğiniz meyveden sirke yapabilirsiniz. En kolay sirke yapımını sizler için derledik. Sirke yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sirke yapım aşaması nasıldır? Hangi meyveden nasıl sirke yapılır? Sirke yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte ev sirkesi tarifi ve malzemeleri...

Doğal sirkenin birçok yararının olduğunu neredeyse herkes biliyor. Özellikle sağlıklı yaşam ve kilo verme odaklı bilgilendirme yazılarında sirkeyi mutlaka görürsünüz.

Faydaları saymakla bitmeyen sirkenin yapımı oldukça basittir. Fakat sirke, fermente olduğu için, evde yapıldığında dikkat edilmesi gereken küçük bir nokta vardır. Diğer zararlı içecekler gibi olmaması için, hazırlanma aşamasındaki sirkenin içerisine bir tutam tuz ilave etmek gerekir. 

Birçok kişi, "Sirke ve şarap aynı şekilde yapılıyor" şeklinde görüşe sahiptir. Bu algıyı kırmak ve ikisi arasındaki fermentasyonu ayırmak için bazı uygulamalar vardır. Sirke hava ile, şarap hava olmayan ortamda direkt olarak içerisindeki asit ile mayalanır.

Dolayısıyla evde yapılan sirkelerin ara sıra karıştırılması, fazla asidin dışarı atılması gerekir. Dilerseniz aşağıdaki haberlerin içerisinden dilediğiniz meyvenin sirkesini bulabilir ve gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23