• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Eski cumhurbaşkanından olay sözler: Bu sorun Türkiye'nin desteğiyle çözülür

Yıllardır devam eden Kırım meselesine ilişkin konuşan Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Leonid Makaroviç sorunun Türkiye'nin desteğiyle çözülebileceğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-03-03 15:08:00 -
Eski cumhurbaşkanından olay sözler: Bu sorun Türkiye'nin desteğiyle çözülür

Eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Leonid Makaroviç Kravçuk, ülke basınına Donbass ve Kırım konularıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kravçuk, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski'nin Donbass ve Kırım meselelerinde uluslararası arenada faaliyetlerini önemli ölçüde artırdığını belirtti.

Rusya'nın üzerindeki uluslararası baskının arttığını ifade eden Kravçuk, "Amerika Birleşik Devletleri, Rusya'nın Kırım ilhakına karşı tavrını açıkça gösterdi. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in Moskova ziyareti sonrasında yaptığı açıklama gösterdiği gibi, Avrupa ile ilişkiler de kötüye gidiyor" dedi.

Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Leonid Makaroviç Kravçuk Kırım'ın Ukrayna'nın kontrolüne döndürülmesi meselesinin Türkiye'nin de katılacağı "Kırım Platformu"nda çözülebileceğini açıkladı.

Kaynak: Star.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AKİT BÜYÜKSÜN!

TAYİP PİYANGOYU DEMİRÖREN'E VERDİ! 
 • Yanıtla

Hadi ya.

Türkiyenin desteğiyle değil Türkiye'yi kullanarak bu sorunu çözeriz demek istemiştir. Sorunlarının çözümünde Türkiye'yi kullanıyorlar. İşleri bitip, çıkarları sözkonusu olunca "Türkiyenin burada işi bitti. Hadi ülkenize." diyorlar. Türkiye diretip, gitmek istemeyince de "Türkiye işgalci, topraklarımızda gözü var."diye herkese şikayet edip, yaptırım tehdidinde bulunuyorlar. Onun için herkes sorununu kendisi çözsün.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23