Eski Cumhurbaşkanı gözyaşlarını tutamadı... Duygu dolu 'Mursi' mesajı

Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehadetinin ardından Al-Jazeera canlı yayınına bağlanarak taziyesini ileten Tunus Eski Cumhurbaşkanı Dr. Munsif el-Merzuki, gözyaşlarına hakim olamadı.

18 Haziran 2019 Salı 13:20

 yeniakit.com.tr Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehadet haberi tüm dünya müslümanları tarafından hüzünle karşılanırken, dünya liderleri de Mursi için taziye mesajları yayınlamaya devam ediyor.

Şehid Muhammed Mursi'nin ölüm haberinin ardından Katar merkezli Al-Jazeera Televizyonu'nun canlı yayınına bağlanan Tunus Eski Cumhurbaşkanı Dr. Munsif el-Merzuki, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı.

Al-Jazeera spikerinin "Ekranlarımız aracılığıyla Dr. Muhammed Mursi'ye nasıl seslenirsiniz?" şeklindeki sorusuna cevap veren el-Merzuki, "Allah, son yerinde seni kabul etsin. Bu halk için tüm verdiklerin sebebiyle Allah mübarek etsin. Allah, sabrın sebebiyle seni mübarek eylesin. Senin için daha fazla şey yapamadığımız için Allah bizi bağışlasın. Allah sana rahmet eylesin." dedi. Merzuki, tam bu sırada göz yaşlarına hakim olamayarak hıçkırıklara boğuldu.

Yasemin Devrimi sonrası Tunus’un demokratik yöntemlerle seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Merzuki, Mursi ile aynı dönemde aynı vazifeyi sürdürmüştü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 13:20

YORUM YAZ

 • semra dursunsemra dursun1 ay önce
  Müslüman ülkelerini kalkındırmak isteyen liderleri böyle bir bir harcıyorlar .Müslüman alemi ne zaman uyanacak .Rabbim gafletten uyandırsın müslüman alemini :Allah zalimleri ve islam düşmanlarını kahrı perişan eylesin
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Yiğit..Adam..MURSİ.tarihteki...kahramanlar..arasındaki..saygın..yerini..aldın..mekanın..cennet..olsun.
 • gerçek lergerçek ler1 ay önce
  böyle insanlara ağlanır allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah dün köpeklik yapan sisi allah senin belanı verecek abd israil senin kocan oluyor heralde
 • iskenderiskender1 ay önce
  Gavur gavurluğunu yapıyor biz ne yapıyoruz !Peygamberimiz bu günleri anlattı ümmetini uyardı,melhamedüluzma ! bize neyi tavsiye etti !Siz şama bakın !3 toplanma merkezi deccalve yecuc ve mecuc.Kıyamet insanoğluna hakkını verme yeridir ve yakındır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019