• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed rejiminin ateşlediği füzelere bakın ne oldu

İsrail basını, Suriye'de bulunan Rus yapımı hava savunma sistemlerinin İsrail F-16'ları tarafından fırlatılan radar karşıtı füzelere rastgele atış yaparak füzeleri israf ettiğini öne sürdü.

2020-02-20 17:12:00 -
Esed rejiminin ateşlediği füzelere bakın ne oldu

İsrail istihbarat sitesi, Suriye'deki Hava Savunma Sistemlerinin İsrail füzelerine rastgele ateş ederek füzelerini israf ettiğini açıkladı.

İsrail istihbarat sitesi nziv.net'te İsrail askeri kaynaklarından alıntı yapılarak yayımlanan bir yazıda, Suriye'de bulunan Rus yapımı hava savunma sistemlerinin İsrail F-16'ları tarafından fırlatılan radar karşıtı füzelere rastgele atış yaparak füzelerin "israf edildiğini" öne sürdü.

İsrail F-16'ları tarafından ateşlenen tek bir radar karşıtı füzeyi ortadan kaldırmak için Rus hava savunma sistemlerinin rastgele atışlarla ortalama 8-9 füzenin fırlatıldığı bildirildi.

İsrail Hava Kuvvetleri'nin 5 Şubat akşamı yaptığı saldırının, Suriye hava savunma sistemini ciddi şekilde tahrip ettiği ve yok ettiği, buna karşılık Suriye'nin hava savunmasının rastgele ve oldukça etkisiz atışlar yaparak 35 yerden havaya füzeyi boşa kullandığı açıklandı.

Geçtiğimiz ay Rus hava savunma sistemleri üreticilerinden üst düzey bir yetkili, İsrail ordusunun Suriye'de bulunan Pantsir-S hava savunma sistemini operatörün cep telefonu sinyalinden bularak bombaladığını ve imha ettiğini itiraf etmişi.

star.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tersi teres

Esasta zaten füzeleri gibi serseri mayın.
 • Yanıtla

sülün

hayırdır.şimdide israilin yaptıkalrı mı sizi mutlu ediyor. yahudi kardeşleriniz sizi çok mutlu etmiştir. zaten sizin de yahudiden farkınız da yok. sahtekarlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı