• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermenistan'dan bir alçaklık daha!

Ermenistan'ın, Azerbaycan sınırındaki sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

Yeniakit Publisher
2020-07-14 00:16:00 -
Ermenistan'dan bir alçaklık daha!

Ermenistan ordusu, Azerbaycan sınırındaki sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun, öğlen saatlerinde Tovuz ili sınırındaki Ağdam ve Dondar Kuşçu köylerine 120 milimetrelik havanlar ve D-30 obüslerle ateş açtığı duyuruldu. Saldırıda can kaybının yaşanmadığı ancak bazı evlerin zarar gördüğü bildirildi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da Ermenistan'ın sivil yerleşim birimlerine ateş açarak "saldırgan ve terörist yüzünü" bir kez daha açığa çıkardığı vurgulandı.

"Ermenistan hesabını verecektir"

Sivilleri bombalayan Ermenistan'ın uluslararası hukukun tüm temel ilkelerini kabaca ihlal ettiği vurgulanan açıklamada, "Ermenistan yönetimi, eylemlerinin cezasız kalacağını düşünmesin. Tüm işgal durumlarında olduğu gibi Azerbaycan topraklarının da işgal altında olması geçicidir ve Ermenistan tüm yasa dışı eylemlerinin hesabını verecektir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Ermenistan ordusu, dün sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti. Çatışmada, Azerbaycan ordusundan 1'i üsteğmen 4 asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı. Azerbaycan ordusu da Ermenistan ordusuna ait mevzileri, askeri radar istasyonunu, araç depolarını, tank ve zırhlı araçları vurmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gayret

Azerbaycan demek ben demek biz demek. Bize Allah ve müminler yeter. Fetihler yaklasti.
 • Yanıtla

Şehmus oral

Ermenistana huzur yok.ermenistana merhamet yok.ermenistana şefkat yok.sadece ölüm var.af yok.domuz gövdelerinden başlarını ayıracaksın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı