• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermeniler ve PKK'lılar Paris'te el ele gösteri yaptı

Ermeniler ve PKK'lılar Fransa'nın başkenti Paris'te Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara tepki gösterisi düzenledi.

Yeniakit Publisher
2020-10-18 18:59:00 - 2020-10-18 19:09:19
Ermeniler ve PKK'lılar Paris'te el ele gösteri yaptı

Ermeniler ve PKK'lılar, Fransa’nın başkenti Paris'te Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarını yaptıkları gösteriyle destekledi. 

Ermenistan ve PKK bayrakları yan yana

Fransa’daki Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi (CCAF) tarafından organize edilen protestoda, Invalides Meydanı'nda toplanan göstericiler, Azerbaycan’ın Ermenistan'ın saldırılarına karşı meşru müdafaa hakkını kullanmasını protesto etti.

Terör örgütü PKK yandaşları da ellerinde Ermenistan bayrağı ve örgüte ait bez parçalarını alarak protestoya katıldı. Gösteride, PKK'ya ait bez parçalarının Fransa, Avrupa Birliği (AB), Ermenistan ve Yunanistan bayraklarıyla aynı kareye yansıması dikkati çekti.

Ermenilerden Macrona'a tepki

CCAF yetkilileri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u, Ermenistan'ı yalnız bırakmakla suçlayarak Dağlık Karabağ'ın Ermenistan toprağı olarak tanınmasını istedi.

CCAF yetkilileri, Ermenilerin bölgenin en medeni milleti olduğunu ileri sürerek Ermenistan'ın feminizm, demokrasi ve medeniyetin en büyük koruyucusu olduğunu iddia etti.

Erdoğan ve Aliyev karşıtı slogan attılar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev karşıtı slogan atan göstericiler, uluslararası topluma Azerbaycan ve Türkiye'ye müdahale çağrısında bulundu. 

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri sertleştirilmesine rağmen izin verilen gösteride, sosyal mesafe kurallarına uyulmazken, maskelerin doğru şekilde kullanılmadığı görüldü.

Göstericiler, protestonun sonunda polis eşliğinde Elysee Sarayı'na doğru yürüyüşe geçti.

Öte yandan Ermeniler ile terör örgütü PKK yandaşları daha önce de Türkiye ve Azerbaycan karşıtı gösteri yapmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Almando Muzsurat

almanyada pkk ve ermeniler yasa dışı gösteri yaptı ve bir çok otoban karayollarını işgal edip kapattı. pkkya daima göz yuman alman polisi yine müdahele etmedi.
 • Yanıtla

Ulvi

Sıkımı yermi?Macron Doğu Akdenizde mesajı aldı.Kaçarken topukları kıçına vuruyordu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23