• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermeni vahşeti: Azeri askeri yakıp paylaştılar

Yeniakit Publisher
2021-01-03 10:07:00 -
Ermeni vahşeti: Azeri askeri yakıp paylaştılar

Dağlık Karabağ savaşında ağır kayıplar vererek teslim bayrağı çeken Ermenilerin, şehit olan ya da esir düşen Azeri askerlerine uyguladığı vahşet gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

 Münübe Yılmaz 

Azerbaycanlı bir savaş esirinin işkenceyle öldürüldükten sonra Ermeni askerleri tarafından yakılmasına ilişkin video görüntüleri; Ermenilerin sosyal medya hesaplarında paylaşılıp, beğenilmeye devam ediliyor. 

Bu insanlık dışı vahşetin görüntülerini kayıt altına alan Azerbaycan yönetimi, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) yapacağı başvuruda bunu kullanacak. Azeri yetkililer, “Sosyal medyada kullanılan görüntüler, Ermeni tarafının bir Azerbaycan askerinin cesedini yakarak Cenevre Sözleşmesini ve diğer insani hukuk normlarının gereklerini büyük ölçüde ihlal ettiğini açıkça gösteriyor. Azerbaycanlı bir askerin vücudunun kendisine yönelik insanlık dışı işkenceleri gizlemek için yakıldığına inanıyoruz. Ermeni Silahlı Kuvvetleri’nin birlikleri tarafından işlenen bu suçu şiddetle kınıyoruz. Uluslararası örgütleri bu tür insanlık dışı eylemlere gözlerini kapatmamaya çağırıyoruz” diyerek Ermenilerin Cenevre Sözleşmesine uymadıklarını belirtti.
Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OFLU

YAZIKLAR OLSUN AZERBEYCANA 20 DAHA SAVAŞAMADI KARABAGI ERMENIDEN ALIRKEN RUSA BIRAKTI RUSU NASIL CIKARCAK ONU DÜŞÜNSUN COK CESUR MILETIZ AMA AKLIMIZI KULANAMIYOZ SAVAŞTA KAZANIP MASADA VERIYOZ

ergun66

Ermeni ile anlaşma olmaz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23