• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'ı sinirlendiren anlar: Firma bu işlerde mahir değil mi?

Ankara'da açılışını yaptığı okulların kapalı spor salonlarının gösterilmemesine sinirlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Anlaşma yapılan firma bu işlerde mahir mi değil?" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-02-23 16:43:00 -

Canlı bağlantıyla açılışını yaptığı okullarda kapalı spor salonlarının da gösterilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu talebinin iki kez karşılık bulmaması üzerine sinirlenerek "Anlaşma yapılan firma bu işlerde mahir değil mi?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, açıklamalarının ardından canlı bağlantı ile okulların açılışını gerçekleştirdi.

Spor salonları çekimleri yapılamadı

"Servis olmadığı için karda, ayazda okullarına saatlerce yürümek zorunda olan öğrenciler vardı. Ben okuluma yarım saatte giderdim. Kütüphane laboratuvar spor salonu gibi imkanlar ise büyük şehirlerdeki okullarda bile lüks kabul ediliyordu. Bizim okulumuzun spor salonu yoktu, çok basık sıçradığın zaman başının değeceği şekilde beden eğitimini yaptığımız bir bölüm vardı." diyen Cumhurbaşkanı, bağlantı sırasında özellikle üzerinde durduğu spor salonlarının da gösterilmesini istedi.

Yetkililerin "Çalışmalar tamam ancak çekimleri yapılmadı. İnşallah başka bir zaman size o görüntüleri de arz etmek isteriz." cevabına karşılık gülümseyen Cumhurbaşkanı, "O zaman siz nire, biz nire" dedi.

Firmaya sinirlendi

İkinci bağlantıda da spor salonunu görmek istediğini belirten Cumhurbaşkanı, olumsuz yanıt alınca sinirlendi. Tepkisini ise "Kapalı spor alanlarını bize bir gösterebilseydiler... Demek ki anlaşma yapılan firma bu işlerde mahir mi değil?" diyerek gösterdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OSMANLI TORUNU

Bir vatandaş olarak çok sinirlendim Bir Başkan bu yaştan sonra gece gündüz demen buradan oraya ,,bu insanların hiç,mi vicdanı yok,mu,,, Burada başkan asıl firmaya değil Valiye taş attı...Bir Vali Başkanın ne istediğini hiç önceden kestirme,zmı,,,,VALLAHİ BİLLAHİ BEN BAŞKANIN YERİNDE OLSAYDIM VALİYİ HEMEN ATARDIM...
 • Yanıtla

DemirAli

Dunyanin neresinde var acilis toreni Turkiye haric
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23