• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'dan operasyon sinyali: Hazırlıklarımız tamamlandı

ABD ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan "güvenli bölge"ye ilişkin, "Sınır boylarında hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette" dedi.

2019-09-21 16:58:00 -
Erdoğan'dan operasyon sinyali: Hazırlıklarımız tamamlandı

ABD ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan "güvenli bölge" konusunda açıklamalarda bulundu.

Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'nin işgal ettiği bölgelere operasyon sinyali veren Erdoğan, "Bizim sınır boylarında bütün hazırlıklarımız tamamlandı. ABD bizim malum stratejik ortağımız. NATO'da beraberiz. Bunun dışında uzun yıllar stratejik ortaklığımızı her halükarda devam ettirdik. Terör örgütlerine ABD'nin verdiği destek ortada. ABD'nin terör örgütlerine desteğini görmeme lüksümüz yok" dedi.

Erdoğan ayrıca konuya ilişkin şunları söyledi:

"Bizimle yalan propagandalarla DEAŞ'a karşı tavrımızın olmadığı söylendi. Biz mücadelemizi açık ve net yaptık. Bölgede DEAŞ yok noktasına geldi. Şimdi ise uydurma örgüt çıkarıldı; SDG. Bu bir aldatmaca. Bunun PYD ve YPG'den bir farkı yok. Buna çadır bir terör örgütü diyebiliriz. Onunla bunu yapıyorlar. PKK ile alakası yok diyorlar. Hepsi içiçe."

ABD Başkanı Donald Trump'la yüzyüze görüşeceklerini belirten Erdoğan, "Sayın Trump Fırat'ın doğusundan ABD'li askerlerin çekilmesine yönelik açıklama yapmıştı. Ama bu gerçekleşmedi. Biz özellikle Suriye'nin kuzeyinde ki 422 km batıdan doğuya derinliğine ise Trump'ın ifadesiyle 20 mil. Bu civarda bir derinlik söz konusu. 20-30 kilometre derinlikte bölge terörden arındırılmalı. Buradaki terör örgütlerinden bölgeyi arındırarak gerçek sahiplerine teslim etmemiz gerekiyor" dedi.

"Patriot masadan kalkmış değil"

ABD'den Patriot alımının da masadan kalkmadığını dile getiren Erdoğan, "Sayın Trump bu hala gündeminizde mi diye söylediğinde biz S-400'leri nasıl aldıysak Partiot noktasında da şartlar itibariyle ortak üretim ve kredi gibi şartlar oluyorsa biz sizden de bunları alabiliriz dedik. Bu da onların gündeminde. Bunları halledersek F-35'leri bir kenara koymamız mümkün değil. F-35'lerde biz müşteri değil üreticiyiz. Bir kısım parçaları bizde üretiliyor. Bunları yapan ülkeye bu uygulama adil değildir" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

uyan tc

yahu bırak göz boyamayı. abd den emirmi bekliyorsun. sömürge devletiz desene
 • Yanıtla

erso

Irak'ın kuzeyinde Çekiç güç sayesinde bir devlet oluşturuldu.Büyük israil'in kurulması için Türkiye,İran , Ürdün ve Suriye'den de Böl ,parçala, yönet ,karıştır yöntemini kullanıyorlar .Terör örgütlerini ve İşid'i kendileri kurup silah desteği verip içimizdeki fetöcü ve pkk'lıları da kullanarak bu ülkeyi yıkmak istiyorlar.Ülkücü görünümlü Meral ve kılıçdaroğlu hala anlayamadınız mı!. Anlayabilmeniz için çocuklarınızın kandırılıp kaçırılması mı gerekiyor. Süleyman Soylu sayesinde içerde bitme noktasına gelen pkk ' ya artık yeter diyemeyecek misiniz !. yazıklar olsun size . Bu ülke bölündükten sonra mı aklınız başınıza gelecek...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23