• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'dan İYİ Partili isme tepki! "Kafalarında hala o yasak var, biz bunun önünü açtık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tercümanı Fatma Kavakçı’ya başörtülü olduğu için hakaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan’a tepki göstererek, “Bunların kafalarının arkasında hâlâ o yasak var. Biz bunun önünü açtık. Meclis’te başörtülü kadın vekillerimiz var.” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-06-25 07:23:00 -
Erdoğan'dan İYİ Partili isme tepki! "Kafalarında hala o yasak var, biz bunun önünü açtık"

AK Parti’de salgın nedeniyle ara verilen istişare toplantılarına dün bazı milletvekilleriyle devam edildi. AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantıda, NATO Zirvesi ve Azerbaycan temaslarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan’ın, İYİ Partili Ahmet Kamil Erozan’ın, zirvede tercümanlık yapan Fatma Kavakçı’yı hedef almasıyla ilgili, “Hala kafalarının arkasında o yasak var. Biz bunun önünü açtık. Meclis’te başörtülü kadın vekillerimiz var. Fatma, kendisini yetiştirmiş bir kızımız” dediği öğrenildi. Yeni Şafak'ın haberine göre Erdoğan, Kavakçı’nın tercümanlığını yaptığı eski ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine ilişkin de Trump’un, Kavakçı’ya “Sen böyle konuşmayı nerden öğrendin” diye sorduğunu, Kavakçı’nın da “Teksas’ta büyüdüm” cevabını verdiğini belirten Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’ın da Kavakçı’nın çok güzel konuştuğunu söylediğini aktardı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, "Erdoğan’ın tercümanı..! Biden ile konuştuklarının mahremiyeti konusunda kimseye güvenemediklerinden tercüme yetenekleri ve gündemdeki konulara hakimiyeti şüpheli, ancak aidiyetinden emin oldukları bir kişiyi (tercüman demek zor) tercih etmişler… Merve Kavakçı’nın kızı..!" ifadelerini kullanarak hazımsızlığını gözler önüne sermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kul

yıl 1996 meclis yemin töreni. merve hanim mecliste yanında Nazlı ılıcak.refah liler merve hanımı koruyor.meclis başkanı ali Rıza septioglu. DYP li.merve hanima yemin için baskılara rağmen izin veriyor.Ecevit tam olarak inancının kinini kusuyor atın bu kadını dışarı diyor.mhp li başörtülü Nesrin hanim başını açmış gelmiş. devlet bahceli sessiz.DSP saldırıyor refah liler savunuyor.mhp liler DYP liler anap liler suskun.sesleri çıkmıyor. Neticede merve hanim atılıyor meclisten.ne büyük şeref şimdi onun kızı c.başkanın yanında.
 • Yanıtla

BASKAN YARDIMCISI AHMET KAMÌL VE AGZI BOZUK KÜFÜRBAZ KÜLHAN BEYLÌ SOKAK KABADAYISI OLAN FETÖCÜ VE KANDÌLÌN TERÖRÌSTLERÌ ÌLE CHPKK NIN ORTAKLARI OLDUKLARINI NE ÇABUKTA UNUTMUSLAR ONA BUNA SALDIRIRAK GÜYA BU DEVLETÌN BASINDAKÌ BAS KOMUTANI NASIL

KÌMSELER YEMEZ AHMET KAMÌL TERÖRÌST DESTEKCÌSÌ SENÌ SÌZ VE GENEL BASANIN BIRAKIN ONA BUNA ÌFTÌRA ATMAYIDA TERÖRÌST ORTAKLARINIZDAN NE HABER ÍSLER YOLUNDAMI NASIL TERÖRÌSTLERLE ÌSBIRLÌGÌNÌZ ÌYÍ GÍDÌYORMU BOYUNLARINIZA KAÇTANE TASMA TAKDIRDINIZ FETÖ HDPKK CHPKK A.TARAFINDAN SÌZÌ SAHTEKAR ÌKÌ YÜZLÜLER ESNAF ZÌYATETLERÌDE TÌLKÌLÌKLERÌNÌZ ALGI OPARASYONLARI ÌFTÌRALARINIZ YALANLARINIZ DAGLARKADAR BÜYÜK ARTIK NE MAL OLDUKLARINIZ KABAK GÌBÌ ORTAYA ÇIKMISTIR KUYUMCUDA TEZGAGAHIN ARKASINA GEÇÌRDÌGÌNÌZ CHPKK LI ALGI OPARASYONLARINA NE DÌYORSUN CADDENÌN ORTASINA ÇÌFTÇÌ DÌYE SOGANLARI DÖKTÜRDÜGÜNÜZ ALGI OPARYONLARINA NE DÌYORSUN MECLÍS GRUP TOPLANTILARINA ÇIKARTIP ÌFTÌRAYA BAK SEREFSÌZ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23