'Erdoğan'a bela okumak ifade özgürlüğüyse Allah senin de belanı versin'

Ahmet Hakan'ın sunduğu tarafsız bölge programında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerinin düşünce özgürlüğü kapsamına girmediğini söyleyen Resul Tosun, "Eğer Canan Kaftancıoğlu'nun bela okuduğu paylaşımlara düşünce özgürlüğü diyorsan, ben de sana Allah belanı versin diyorum." dedi.

08 Ekim 2019 Salı 10:35

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de konuklar arasında yaşanan Canan Kaftancıoğlu polemiği, sert bir tartışmaya döndü.

"Madem ifade özgürlüğü, Allah senin de belanı versin"

CHP'li Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bela okumasının düşünce özgürlüğü kapsamına girip girmediği tartışılırken, konuklardan Resul Tosun, meslektaşı Necdet Saraç'a "Eğer Canan Kaftancıoğlu'nun bela okuduğu paylaşımlara düşünce özgürlüğü diyorsan, ben de sana Allah belanı versin diyorum." dedi.

Necdet Saraç da kendini tutmayıp "Ben de sana iade ediyorum." deyince ortam gerildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 10:35

YORUM YAZ

 • Önce vatanÖnce vatan5 gün önce
  Terörist seviciler terörist sevicisini savunmuşlar kandile çıkın şerefsizler Ülkenin Cumhurbaşkanına bela okuyanlar terörist sevicileridirBu da benim ifade özgürlüğüm
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!Öğrenmek istediğimiz "... madem hakaret değil diyerek bela okumak suç ((olabilir))."yazısı,hukuk sitelerindeki yorumlardan mı,hepimizin bilmesi gereken kanundancümlemi?
 • dumanlıdumanlı6 gün önce
  Misafir Resul Tosunun konuşması hakarete ((girebilir)). yorumumda girebilir demişim. üçüncü bir kişinin davranışı irdelenirken madem hakaret değil diyerek bela okumak suç ((olabilir)).Böyle bir durumda mahkemeye düşersen beraat edebilirsin ancak seni uğraştırır.
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!Sadece bu gün değil,hiç birgün birbirimizi kıracak gücendirecek gün olmadığını bildiğimden kırmak için değil,her ne kadar değişik görünümlü olsa da gerçeklerin ortaya çikması,gerçeklerrin öğrenilmesi de gerektiği için sorduğumuzdan ilgili Kanun ,kişilerin gördüğüne göre değeriendirilir mi ,diyor sorumuzun cevabını beklediğimizi belirtiriz.
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!Sadece bu gün değil,hiç birgün birbirimizi kıracak gücendirecek gün olmadığını bildiğimden kırmak için değil,her ne kadar değişik görünümlü olsa da gerçeklerin ortaya çikması,gerçeklerrin öğrenilmesi de gerektiği için sorduğumuzdan ilgili Kanun ,kişilerin gördüğüne göre değeriendirilir mi ,diyor sorumuzun cevabını beklediğimizi belirtiriz.
 • dumanlıdumanlı6 gün önce
  Misafir sana birisi bela okuduğunda karşındakine bela okursan problem yok.üçüncü bir kişinin davranışı irdelenirken madem hakaret değil diye bela okumak suç olabilir. Tavsiye etmem. Bu gün daha önemli problemimiz var. Bu gün birbirimizi kıracak gücendirecek gün değil. Bu gün birliğimizi koruyacağımız gün.
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!Kanun kişilerin gödüğüne göre değeriendirilir mi ,diyor
 • dumanlıdumanlı6 gün önce
  Misafir eğer bir sözü hakaret olarak görüyor ve üstüne basa basa söylüyorsan ve bunuda belli ediyorsan o hakaret olur. Burada hakaret kastı var. Haklıyken haksız duruma düşmekte budur. Bilmiyorum anlatabildimmi. Her özgürlüğün bir sınırı vardır.Özgürlüğü istismar edemezsin. Bunlar benim görüşüm değil.
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!ben de o kapsam içindeDİYORUM anlamlı SÖZÜ,yani madem hakaret değil ben de sana aynısını söylüyorum dediği karşının da , kanununda ve madem öyle hakaret değil diyekabullenen kimsenin hakaret olmama nitelikli söz hakaret olurmu?Okuyanlar kimin ağzından,hangiuslüpla nasıl söz çıktığını görüyor vedeğerlendiriyordur ..
 • dumanlıdumanlı6 gün önce
  Türk ceza kanununda öyle bela okumak hakaretten sayılmıyor. Resul TOSUNgerçekçi ve hukuka uygun konuşmamış. Duygusal konuşmuş. Resul Tosunun konuşması hakarete girebilir. Çünkü o cümlenin hakaret olduğunu düşünerek ve hakaret etmek kastıyla o cümleyi kasıtlı olarak kullanıyor. Bazen böyledir hani deriz ya haklıyken haksız duruma düşmek. Misafir senin yorumunun bu yorumla alakası varmı.Bunun neresinde saptırma var bu hukuki bir tespit.Sözlerimin kimin için söylenmesi gereken bir söz olduğunu okuyanlar bilir.
 • Osmanlı tokadıOsmanlı tokadı6 gün önce
  Canan denilen kadın niye başkanımıza öyle diyor çünkü kendisi azılı bir İslam düşmanıdır bizim baskanimizde dinimizi herherde en güzel şekilde temsil ediyor yaşıyor ve yaşatıyor onun için Canan ve onu savunanlara bende tez zamanda AllahCC belalarını versin diyorum
 • misafirmisafir6 gün önce
  dumanlı!Bizsizin, olaya düşünce özgürlüğü falan gözüyle baktığınızı söylemedik.Düşünce özgürlüğü diyorsan,düşünce özgürlüğü kapsamında kabul ediyorsan ,anlamlı SÖZü,ben de o kapsam içindeDİYORUM anlamlı SÖZÜ,yalancılığı ve sahtekarlığı kanıtlı bir chp li gibi saptırarak konuşmuş olmuyormusunuz?Dedik.Bu durumda,"okuduğunu anlamaktan aciz ve anlamadan insanları yaftalama eğilimli isen seni terbiye edecek değilim."SÖZÜNÜZ, SİZİN İÇİN SÖYLENMESİ GEREKEN SÖZ OLABİLECEĞİ ORTAYA ÇIKMIŞ OLMUYORMU?
 • KartalKartal6 gün önce
  Allah güç ve iktidar hırsiyla Hz.Hüseyin i şehit edenlerin ve aynı hırsı devam edenleri kahr-ı perişan eylesin
 • dumanlıdumanlı6 gün önce
  Misafir ben mevcut yasadan bahsediyorum. beğenirsin veya beğenmezsin o yasa yürülükte.Ben olaya düşünce özgürlüğü falan gözüyle bakmıyorum kanun bu, bu konuda bir sürü yargıtay kararıda var.okuduğunu anlamaktan aciz ve anlamadan insanları yaftalama eğilimli isen seni terbiye edecek değilim.
 • Suya yazı yazan adamSuya yazı yazan adam7 gün önce
  Bir nusibet bin nasihatten evladır.
 • misafirmisafir7 gün önce
  dumanlı Düşünce özgürlüğü diyorsan,düşünce özgürlüğü kapsamında kabul ediyorsan ,anlamlı sözü,ben deo kapsam içinde diyorum anlamlı sözü , yalancılığı ve sahtekarlığı kanıtlı bir chp li gibi saptırarak konuşmuş olmuyormusunuz
 • Hakkı bilirHakkı bilir7 gün önce
  Anlatınca anlamiyor sövünce anladı küfür olduğunu 
 • dumanlıdumanlı7 gün önce
  Türk ceza kanununda öyle bela okumak hakaretten sayılmıyor. Resul TOSUNgerçekçi ve hukuka uygun konuşmamış. Duygusal konuşmuş. Resul Tosunun konuşması hakarete girebilir. Çünkü o cümlenin hakaret olduğunu düşünerek ve hakaret etmek kastıyla o cümleyi kasıtlı olarak kullanıyor. Bazen böyledir hani deriz ya haklıyken haksız duruma düşmek.
 • HAKLIHAKLI7 gün önce
  SAYIN RESUL TOSUN BEY GERÇEKÇİ KONUŞMUŞ.VE GERÇEKTEN HAKLIDIR.KENDİSİNE TAMAIYLA KATILIYORUM..
 • mustafamustafa7 gün önce
  Gayet güzel kapak yapmış. Ama Saraç anlamak istemeyip bildiğini okumaya devam etmiş. Bu zihniyetin en açık tezahürü.
 • VatandaşVatandaş7 gün önce
  Allah belanı versin. Demek ile kişiye birşey, bir temas, bir aşağılama oluyor mu? Tabii o zaman Allah sana sıhhat versin. Temennisi ile eşdeğer anlam taşımaktadır. Yani tam olarak yüce Allahtan bir dilektir. Neden suç olsun ki?
 • NİZAMNİZAM7 gün önce
  Helal olsun resul bey. Yüreğine sağlık.Cok güzel kapakti
 • Eyüp DaneEyüp Dane7 gün önce
  Allah belanı versin demek bir dilekte bulunmaktır hukuki anlamda suç teşkil etmez .Bu konuda askeri yargitay dahil pekcok ictihat mevcut .. Allaha edilen dua veya beddua suç teşkil etmez
 • HAYDAR ALİHAYDAR ALİ7 gün önce
  Resul bey hain, aptal her yerde...Söylediğin doğru sözü doğrulaması gerekirdi ama dediğim gibiler...
 • NurNur7 gün önce
  Evet adam doğru diyor kaftancıoğlunun da ifade özgürlüğü diyenlerinde misliyle Allah belânızı versin!!!
 • DermanDerman7 gün önce
  Kaftancioglu yeterince,bela,bence baya haddi deyil laf soykemek saraya bence tedvulden kalmistir,
 • MustiMusti7 gün önce
  Kendine gelince nsl iade ediyor CHP bunlar paso kıvırıyor
 • Baygolge Baygolge 7 gün önce
  Kaftancıoğlu ve saraç Allah ıkınızınde belasını versin. Madem duşunce ozgurluğu bu soytarı saraçın nıye zoruna gitmiş.
 • AHMET ÖZBİRAHMET ÖZBİR7 gün önce
  AMİN. Kıymetli Resûl TOSUN'ca bindirmişsin gerici yobaza, ağzına sağlık.
 • BelaBela7 gün önce
  Bela dönüp dolaşıp sahibini bulurmuş.
 • HahahsaaHahahsaa7 gün önce
  Bela okumak kanunen suç değil. Sinkaflı küfür suç. Ama siz edince oda suç olmuyor.
 • Menderes Koçer Menderes Koçer 7 gün önce
  Men dakka dukka
 • 77yalova77yalova7 gün önce
  Sizler sayın akit gazete yazarları yani yorumcularda dahil nasıl bu kadar yanlışlarla beraber taraflı tarafsız insanları hainlikle suçluyorsunuz siz nesiniz acaba.dininiz islammı .günah diye bir şey var.el insaf
 • ÇetinÇetin7 gün önce
  Zaten millwt ağzını açsa Tayyipe dokunuyor ucu.Eleştirmek suç,laf xöylemek suç.Hakkını aramak suç.Yargı paketi hazırlamışlar.Güya yargıda reform yapıyorlar.Zaten bu yasalar vardı.Hakim savcı kullanamıyordu.Neymiş uzun turkluluk olmayacakmış.Neymiş cunhur başkanını eleştirmek suç olmayacakmış.Hakaret suçları istinaf mahkemelerine gidebikecekmiş.Bir söz vardır: Allah sevdiği kulunun önce eşeğini kaybettirir,sonra sevinsin diye buldururmuş.Bu Akp'nin yargı paketi de böyle.Yeni bir şey değil bu.Reform falan hiç değil.Var olan yadalara işlerlik kazandırabilirsek ne alâ...
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu7 gün önce
  Diline sağlık Resül bey ne güzel söyledin.
 • SalihSalih7 gün önce
  Erdoğan a söylenince düşünce özgürlüğü,Necdet Sarac a söylenince terbiyesizlik..çiftestandarda bak...
 • misafirmisafir7 gün önce
  Fsm!Türkiyeyi;şimdiye kadar yapılmış olumlu hizmelerin kıyaslanamayacak kadar katkat fazlasını gerçekleştirmeye devam eden akparti tarafında olan birinre,hiçbir hakaret göörmediği halde haksız hakaret eden siz küstah ve haddini aşan nankörler hain değilmidir?
 • NamyelüsNamyelüs7 gün önce
  Bu zihniyet sahiplerine göre ifade özgürlüğü;CHP'lilerin kendileri gibi düşünmeyenlere,giyinmeyenlere ve yaşamayanlara hakaret etmeye izin veriyorsa vardır.Siz de onlar gibi ifade özgürlüğünüzü kullanmak isterseniz sizin yaptığınız Cumhuriyete saldırı olur,şeriatı geri getirme isteği olur,yaşam tarzlarına saldırı olur.Yani onlara göre tek taraflı ve CHP lehine işleyen bir şey olmalıdır bu ifade özgürlüğü.
 • FsmFsm7 gün önce
  Misafir, nasıl akp nin kaybetmesini istemek hainlik oluyor. Ülkesini seven vatansever bir tek akp liler mi bu nasıl bir kibirdir ve üstten bakmaktır. Yeter sizin bu küstahlığınız. Haddinizi aşıyorsunuz.
 • milletmillet7 gün önce
  Bu chpkk lı çok kaşınıyordı pek güzel oldu .Ne oldu hani fikir özgürlüğü idi sana söylenince ifade özgürlüğü olmadı. Bunlar karakter zafiyeti içindeler
 • Aynen Resul'un dediği gibi...Aynen Resul'un dediği gibi...7 gün önce
  İş kendine dönünce ifade özgürlüğü bitiyor.Helâl sana Resul Tosun,tam da onların anladığı dilden konuştun.Kısasa kısas uygulanmalı,maskeleri yırtılıp atılmalı...
 • misafirmisafir7 gün önce
  Görülüyor ki YALANCILIĞI KANITLI CHP VE TARAFTARLARI GERÇEKLERİ DEĞİL YANLIŞ DA OLSA BİLDİKLERİNİ OKUYORLAR HERKESİ DOĞRUDAN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN.KANITLARINDAN BİR TANESİ,AŞAĞIDAKİ YAZIMIZDABELİRTTİĞİMİZ GERÇEĞE RAĞMEN Mühendis hick li ŞAHSIN YAZISI.
 • MerdoMerdo7 gün önce
  Saraç ezbere konuşuyorsunuz diyor.Dünyayı takip etmiyorsun falan diyor.Sayın Tosun eğer ifade özgürlüğüne bela okumak giriyorsa Allah senin de belanı versin diyince aydın,entel,ezbere konuşmayan çağdaş düşünür Necdet Saraç daha neden Resul Tosun'un böyle dediğini anlamadan kuduruyor.Demekki hakaret,küfür,iftira başkasına yapılınca ifade özgürlüğü ama bu kof,ezbere konuşan cahil Chp zihniyetine yapılınca hakaret oluyor.Helal olsun sayın Tosun'a.Sadece iki saniyede bunların nasıl iki yüzlü ve sahtekar olduklarını ispat etti.Adam öfkesinden daha iki saniye önce ne dediğini unuttu.Demekki ezbere konuşan senin gibi kalın kafalılarmış.
 • EMREEMRE7 gün önce
  canan ALLAH a inanmadığı için bu ana hakaret sayılmaz..kafire..
 • Zamane ahirin üfürüktenademleriZamane ahirin üfürüktenademleri7 gün önce
  Çocukluğumuzda Bizim şu anda olduğumuz yaşlarda olan eskiler büyüklerimizşu başlığınızdaki bedduayı hıç kullanmaz biz veya başka biri kullandıgında şiddetle kızarlardı çünki bu bedduayı anmak müslümana yakışmaz derlerdi ,nereden nereye zamane müslümanların ın ağzında da Hayır duadan gayrı her türlü kem kelamdua halini almıs
 • HAKANHAKAN7 gün önce
  RESUL TOSUN SENİ TEBRİK EDİYORUM..ÇOK ZEKİYCEYDİ
 • MühendisMühendis7 gün önce
  Piyasada moda oldu karşındakine küfür et hakaret et içindeki pisliği kus sonra üstünbaskın çıkmak içinde bağır çağır karşındakini konuşturma sonra buna ifade özgürlüğü de. Bu nasıl pisliktir çirkefliktir. Sen önce insanca anlaşmayı öğren efendi olmayı öğren bir insanla nasıl konuşulur nasıl anlaşılır onu öğren nasıl kırmadan yapıcı eleştiriler yapılır onu öğren sonra çıkın ifade özgürlüğünden bahsedin. Sen dahakonuşma adabını bilmiyorsun medeni bir şekilde anlaşmayı beceremiyorsun sonra çıkıyorsun ifade özgürlüğü gibi ileri kavramlardan bahsediyorsun. Olmuyor. Yemezler hakaret eden küfreden iftira atan cezasını çekmelidir. Bunlar birer özgürlük değil suçtur ve cezasız kalmamalıdır.
 • emekemek7 gün önce
  neyin hesabı 17 yılda batağın ucundayız suriye çıkmazı başımıza neler açacağı belli değil bu üretemeyen ekonomiyle nereye kadar dayanabiliriz ALLAH bilir herşey ortada eflasyon yüzde 9 yapılan zamlar yüzde 20 bu bile sıkıntıyı ortaya koyuyor
 • misafirmisafir7 gün önce
  Alper!Karşıt görüş gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktığındayerinde müdahele edilmelidir dinleyen lerde yanlış algı oluşmaması için.Türkiyeyi;şimdiye kadar yapılmış olumlu hizmelerin kıyaslanamayacak kadar katkat fazlasını gerçekleştirmesi yanında, süründürücü ve başkalarının emir eri haline getiren imf den,borçların faizini kapatamayacak yüksek faizli borçu bile,zar zor aldığı durumdan kurtaran AK PARTİNİN KAYBETMESİNİ ANCAK HAİNLER İSTER fakat ,TÜRKİYENİN ÇOĞUNLUĞU HAİN DEĞİL.
 • ALPERENALPEREN7 gün önce
  Bu gavur tohumlarına ne desek az gelir. Ağzına sağlık Resul bey kardeşim
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ7 gün önce
  GAVURLARLA AYNI KAFADA AYNI FİKİRDE OLANLARIN ÜSTÜNE! ERDOĞAN KADAR DOLU YAĞSIN. HAİNLEEEEER, AMERİKA'NIN KÖPEKLERİ.
 • İs-hakİs-hak7 gün önce
  Resul hocam endişe etme onların inandığı (gulhuvallahüehad )de ifadesi buyrulan allahı kast etmiyorlar phtkara inanıyorlar baksana heryeri heykel (putlar) la doldurdular,inkar sad ve bir betondur belamela veremezler yuharibunallaha verasülhü,nün muhatablarıdır
 • Alperen Alperen 7 gün önce
  Amin.Bende söylüyorum. Allah onların topunun belasını versin.Madem düşünce özgürlüğü
 • AlperAlper7 gün önce
  Tüm tartışma programlarında akp lilerin tek yaptığı karşıt görüşğn lafını kesme polemik yaratma cıyaklama bağırma çağırma allah belanızı versin sizin
 • Müh. Müh. 7 gün önce
  Necdet saraç bak bayağı yaşlı bir adamsın artık puştluk yapmayı bırak
 • AlparslanAlparslan7 gün önce
  Allah (c.c) 'ü Erdoğan düşmanlarının Belasını versinnnnn....Aminnnn....! İnşaallahhhh....!!
 • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM7 gün önce
  Çok doğru bir söz. CHP liler hiçbir şeyde dürüst olmadıkları gibi FİKİR ve İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ kavramlarının nasıl algılanması gerektiği konularındada dürüst değiller, ahlaksız bir tutum sergiliyorlar. Küfür hakaret içeren beyanları FİKİR ve İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ kapsamı içerisinde değerlendirmek EŞŞOĞLU EŞŞEK olmaya yeter. BU AHLAKSIZLIKTIR, KABALIKTIR. BUNLARIN MAĞARA NUMARASI KAÇ ACABA BİLEN VAR MI? Cumhurbaşkanımıza Allah belasını versin diyenlerin ""Allah BİNBİR TÜRLÜ BELASINI VERSİN."" Buna fikir ve ifade özgürlüğü diyenlerde "NAMUSSUZ, ŞEREFSİZİN ÖNDE GİDENİDİR."
 • ahmetahmet7 gün önce
  konusma yetenegi ile ses cikarmak, bilgi ve donanimsizlik, mugalata/agiz kalabaligi/demogoji....bos teneke cok ses cikarir misali bu kim oldugu mechul sozde gazeteci, capsiz, militan necdet... ve diger kadrolu guruh

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019