Erdoğan hediye edilen uçakla ilk yolculuğuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Fransa'ya düzenleyeceği ziyarette ilk kez Katar tarafından Türkiye'ye hediye edilen Boeing 747-8 VİP uçağı kullanacak.

10 Kasım 2018 Cumartesi 13:38
Erdoğan hediye edilen uçakla ilk yolculuğuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nın ateşkes anlaşmasının 100. Yılı etkinliklerine katılmak üzere bugün Paris'e gidiyor. Erdoğan, seyahatini Katar'ın Türkiye'ye hediye etmiş olduğu uçakla gerçekleştirecek. Boeing 747-8i VIP tipi uçak, ilk kez Paris ziyaretinde kullanılacak...

Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Paris'te düzenlenecek anma etkinliğinde ve Paris Barış Forumu'nda 70'in üzerinde devlet ve hükümet başkanı bir araya gelecek.

İlk kez Paris ziyaretinde kullanılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nın ateşkes anlaşmasının 100. Yılı etkinliklerine katılmak üzere Paris'e gidiyor. Erdoğan, Seyahatini Katar'ın Türkiye'ye hediye etmiş olduğu Boeing 747-8i VIP tipi uçakla gerçekleştirecek. Böylece uçak ilk kez Paris ziyaretinde kullanılmış olacak.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ev sahipliğindeki anma törenlerinde Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil edecek.

Törenlere ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in de aralarında olduğu 80 ülkenin lideri katılacak.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 13:38

YORUM YAZ

 • fefsafdsfefsafds6 gün önce
  burdan tayibe laf atanlar var ... bu uçak hediye ayrıca başkan devletin sembolüdür küçük bir uçakla giderseniz büyük görünemezsiniz...........
 • hasanhasan6 gün önce
  millet karnını doyuramıyor utanmazlar,,,,gözümüze sokmayın bari
 • KaportaciNecmiKaportaciNecmi6 gün önce
  Reis ucus kodlarini degistir, Kibrisa gidiyormus gibi yap birden sag yapip döner-daireden cikis ile rota Fransa olsun. Mazot almayi unutmayin.
 • IsmailIsmail6 gün önce
  Ben ayda 3.000,00 EUR kazanan bir isciyim, elime gecen para 3.000,00 EUR. Bizim Patron bana bugün, diyelimki bir tane BMW X5 xDrive50i hediye etse ben bu arabayi kullanamam, cünkü ben kazandigim 3.000,00 EUR ile o arabanin benzini, sigortasini, vergisini ve bakimini yaptiramam. Eger bizim Patron bu arabanin yakitini ve sigortasini ve bakimini da yaptirirsa acayip hava atarim, belkide o patron icin normalden daha fazla calisirim
 • Ali eceAli ece6 gün önce
  Gavurdan dost olmaz uyanık olmak lazım katarabedava uçak verdirip müslümanı müslümana düşm
 • KozmonotOsmanKozmonotOsman6 gün önce
  Reis, ucagin yag bakimi, bujiler ve lastikleri iyimi? filitreler degistimi? öyle far ayari olmayan ucaga`da binme. Yolun acik olsun.
 • Yavuz 1517Yavuz 15176 gün önce
  LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a helâli hoş olsun.Yaşasın TÜRKİYE-KATAR birlikteliği.
 • sadrisadri6 gün önce
  ismini verme istemedigim o firmaya , verdigim ucaklarda vip personeli icin, hayatta kalma odalarini yapip kullanmali !Allah korusun ama kafirler bir tasla iki kusu vurmak isteyebilirler, hepsi gizli yazilim ile bir dügmenin basinda, hem reisden oluruz, hemde katar ile Türkiyenin arasini bir hamlede bozup katari yanliz birakip cezalandirmak isteyebilirler....yine bildigin eski ucakla git reis.
 • MURAT ARIKMURAT ARIK6 gün önce
  .. HEDİYE BİLE OLSA BU BÜYÜK UÇAĞIN KALKIŞ VE UÇUŞ MALİYETİ DE Mİ HEDİYE? BİRİ BANA FERRARİ HEDİYE ETSE BİNEMEYECEK YÜKTE OLDUĞUNU BEN ANLIYORUM LÜTFEN SENDE ANLA.SEN KÜÇÜK UÇAĞIN İLE GİT...
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 6 gün önce
  Insallah bir hinogluhinlik yoktur.
 • Mesut SarpMesut Sarp6 gün önce
  Ucagımiz mı yoktu, koca Türkiye Cumhuriyeti !...

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018