• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan 3'lü zirvede tarih verdi: Sonuca ulaşamazsak....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile dün üçlü zirvede bir araya geldi. Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlenecek harekatla ilgili tarih veren Erdoğan ''İki hafta içinde bir sonuca ulaşamazsak kendi harekat planımızı uygulamaya başlayacağız'' restini çekti.

Yeniakit Publisher
2019-09-17 07:28:00 - 2019-09-17 08:01:40
Erdoğan 3'lü zirvede tarih verdi: Sonuca ulaşamazsak....

Çobanbey'de hastaneye düzenlenen saldırının bunun en son örneği olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geldiğimiz nokta itibarıyla Suriye'de DEAŞ tehdidi artık ortadan kalkmıştır. Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı PKK ve onun uzantısı olan YPG/PYD'dir. Bu ülkedeki PKK, PYD varlığı devam ettikçe ne Suriye ne de bölgemiz huzura kavuşabilir." uyarısında bulundu.

''İki hafta içinde sonuca ulaşamazsak...''

Ruhani ve Putin'i, Fırat'ın doğusunda güvenli bölge tesisi konusunda gelinen aşama hakkında bilgilendirdiğini ve düşüncelerini paylaştığını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Suriye sınırımız boyunca bir terör oluşumuna rıza göstermeyeceğimizi kendilerine ifade ettim. Özellikle de burada bir mülteciler şehrinin oluşabileceğini ve mülteciler için buralarda konaklayabileceği ve ekip biçebileceği bahçelerini yapmaları noktasında bir hazırlığın yapılmasının isabetli olacağını ifade ettim. Suriye sınırımız boyunca böylece terör oluşumuna rıza göstermeden bu tür bir insani altyapıyı oluşturmamızda fayda olacağını anlattım. Nihai hedefimiz Suriye'nin kuzeyinde bir barış koridoru tesis ederek ülkenin bölünmesini engellemektir. Bunun için şayet Amerika ile iki hafta içinde arzu ettiğimiz sonuca ulaşamazsak kendi harekat planımızı uygulamaya başlayacağımızı her iki dostumuza da anlattım.''

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eyup

Bekle bekle. . Büyük şeytanla devriye gezerek halledersin bu işi. Acaba sokakta 15 yaşındaki çocuğa bile sorsalar abd nin bizi oyalayip şeyine bile takmadigi bu esnada tam gaz teröristlere silah gönderdiğini sizlere söyler. Sizler bekledikce olan Mehmetçike olacak. Çünkü teröristlerde iyice silahlandirildi. Bekleyin sınırımız yakında gül bahçesine döner. Müttefik ayaklarıyla yediğimiz kazıklar yetmedi galiba bizde bağımlılık yaptı yemeden duramıyoruz.
 • Yanıtla

Ahmet Şirin

Yeter artık ne olacaksa olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23