Erdoğan 3'lü zirvede tarih verdi: Sonuca ulaşamazsak....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile dün üçlü zirvede bir araya geldi. Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlenecek harekatla ilgili tarih veren Erdoğan ''İki hafta içinde bir sonuca ulaşamazsak kendi harekat planımızı uygulamaya başlayacağız'' restini çekti.

17 Eylül 2019 Salı 07:28
Erdoğan 3'lü zirvede tarih verdi: Sonuca ulaşamazsak....

Çobanbey'de hastaneye düzenlenen saldırının bunun en son örneği olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geldiğimiz nokta itibarıyla Suriye'de DEAŞ tehdidi artık ortadan kalkmıştır. Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı PKK ve onun uzantısı olan YPG/PYD'dir. Bu ülkedeki PKK, PYD varlığı devam ettikçe ne Suriye ne de bölgemiz huzura kavuşabilir." uyarısında bulundu.

''İki hafta içinde sonuca ulaşamazsak...''

Ruhani ve Putin'i, Fırat'ın doğusunda güvenli bölge tesisi konusunda gelinen aşama hakkında bilgilendirdiğini ve düşüncelerini paylaştığını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Suriye sınırımız boyunca bir terör oluşumuna rıza göstermeyeceğimizi kendilerine ifade ettim. Özellikle de burada bir mülteciler şehrinin oluşabileceğini ve mülteciler için buralarda konaklayabileceği ve ekip biçebileceği bahçelerini yapmaları noktasında bir hazırlığın yapılmasının isabetli olacağını ifade ettim. Suriye sınırımız boyunca böylece terör oluşumuna rıza göstermeden bu tür bir insani altyapıyı oluşturmamızda fayda olacağını anlattım. Nihai hedefimiz Suriye'nin kuzeyinde bir barış koridoru tesis ederek ülkenin bölünmesini engellemektir. Bunun için şayet Amerika ile iki hafta içinde arzu ettiğimiz sonuca ulaşamazsak kendi harekat planımızı uygulamaya başlayacağımızı her iki dostumuza da anlattım.''

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Eylül 2019 Salı 07:28

YORUM YAZ

 • HİÇ'e CEVAP HİÇ'e CEVAP 26 gün önce
  "Hiç" senin sorunun tam da bu! Hz.ömer bile sahabe tarafından eleştirilmişken hutbeden inmeden kadın ve erkekler tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuşken ,"abd ye dost dediği ,dolar 7 .15'e çıktığında krizin olmadığını iddia ettiği ,Bu can bu tende olduğu müddetçe rahibi bizden kimse alamaz deyip de 6 gün sonra rahibi gönderdiği için" sn cumhurbaşkanını mı eleştirmek odunluk oluyor? Tayyip bey Hz ömerden daha mı adil? Yoksa daha mı takvalı? Eleştiri olacak ki adalet yaşasın ama hakaret olmayacak iyilikler de unutulmayacak .Aksi takdirde odundan ve taştan bir toplum oluşur.Kısacası herkes eleştirilir rütbesi hiç mühim değil yeterki eleştiri iftira olmasın
 • Doğrucu Doğrucu 26 gün önce
  Hangi rest ? Bir defa iktidara geldiği günden beri hala kim dost kime düşman denileceğini öğrenemedi bu büyük bir sorun!!!
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM26 gün önce
  CUMHUR İTTİFAKINA GÜVENİYOR DESTEKLİYORUZ
 • lütfilütfi26 gün önce
  PYD ve YPG"yi bölücü terör örgütü kabul eden iki ülke var.Türkiye ve Suriye.Bu örgütleri destekleyen,onlara silah verende Amerika.Biz ise Amerika ile müttefikiz.Esat ile görüşüp bu örgütlere karşı birlikte mücadele edilse daha kolay olmazmı?Suriye"nin toprak bütünlüğünü savunup,Onu bölmek isteyen Amerika ile birlikte hareket ediler anlamıyorumi
 • Düşünür yazarDüşünür yazar26 gün önce
  O iki ülke bizim zaten dostumuz değilki. İranmı dost yoksa Rusyamı.Reis sen kendi pilanını uygula ve gir fıratın doğusuna artık
 • Halim SelimHalim Selim26 gün önce
  Kendi planimizi uygulariz derken, korkarim 1 milyon Suriyeli daha girecek bize.
 • hiçhiç26 gün önce
  İnsan kör olunca görmüyor işte ülke bunca badireleri atlatmış esaretden kurtulmak için çalışırken bir lider çıkıyor ve bu liderin ardından bir sürü laf sadece şunu söylüyorum suartınızdaki deri camız derisimiki hiç kızarmıyor ağzınızdaki dil yalanınızı hiçmi vurmuyacak yüzünüze nasıl bir ruhaliyete sahip yaratıklarsınız. Bütün dünya bilirke Recep Tayyip ERDOĞAN,ın iyi bir lider olduğunu siz küfür ehli olanlar bilmiyor. Rabbim bildirmiyor doğruyu siz bulun diyor kör,vicdansız ve ankörsünüz .O insanı eleştrebilecek kadar liyakat sahibi olsanız bi şeylerden anlasanız neyse odunsunuz hiç bir çmda kertiğiniz yok birde eleştri ha komiksiniz komik.
 • hüseyinhüseyin26 gün önce
  KANDIRILMAKTAN BIKMADINIZ, ÇOCUKÇA KONUŞUP İSABETSİZ KARARLAR VERİRSENİZ BURNUNUZ B.K TAN KURTULMAZ MAALESEF.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 26 gün önce
  bekara karı boşamak kolay yorumcular devletler arası hukuka uygun haraket edeceksin fıratın batısında aynı harekatı yaptığında dikkat edin dünyadan cıklız bir ses çıktı siz biliyorsunuz devlet bilmiyormu vakti zamanı geldiğinde devlet ALLAHCC İZNİ İLE ORDUMUZUNGÜÇ VE CESARETİNE İNANIYORUZ Kİ BU İŞİŞDE EN GÜZEL ŞEKLİYLE BİZİM İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE SONUÇLANDIRACAKTIR.
 • Nadir BabaNadir Baba26 gün önce
  Sürekli tarih veriyorsun, esip gürlüyorsun ama bu kadar! Yeter artık iç kamuoyu bile inanmazken diğer ülkeler nasıl inansın!
 • 5464546426 gün önce
  Bi kemal sunal sahnesi restine rest ulan diyor yaKomik mi değil
 • Ahmet ŞirinAhmet Şirin27 gün önce
  Yeter artık ne olacaksa olsun.
 • Eyup Eyup 27 gün önce
  Bekle bekle. . Büyük şeytanla devriye gezerek halledersin bu işi.Acaba sokakta 15 yaşındaki çocuğa bile sorsalar abd nin bizi oyalayip şeyine bile takmadigi bu esnada tam gaz teröristlere silah gönderdiğini sizlere söyler. Sizler bekledikce olan Mehmetçike olacak.Çünkü teröristlerde iyice silahlandirildi. Bekleyin sınırımız yakında gül bahçesine döner. Müttefik ayaklarıyla yediğimiz kazıklar yetmedi galiba bizde bağımlılık yaptı yemeden duramıyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019