Erbakan'dan kritik uyarı: Kendi hava savunma sistemimizi harekete geçirmeliyiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Savunmamızı ithal S-400 veya Patriot füzeleriyle değil, kendi ‘Milli ve Yerli’ savunma sistemimizi bir an önce hayata geçirerek yapmalıyız.” dedi.

24 Mayıs 2019 Cuma 00:54
Erbakan'dan kritik uyarı: Kendi hava savunma sistemimizi harekete geçirmeliyiz

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

Başkanlığını Yahudi asıllı Eliot Lance Engel’in yaptığı ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu’nun Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava ve füze savunma sistemi alması durumunda ABD yapımı F-35 savaş uçağı programından çıkarılmasını öngören karar tasarısını kabul etmesi ile ilgili Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’dan açıklama geldi.

Tek taraflı ve haksız bir adım

ABD Dış İlişkiler Komisyonunun kararını, Türkiye’yi zor durumda bırakmaya yönelik tek taraflı ve haksız olarak atılmış bir adım olarak değerlendiren Erbakan, “Siyonist ajanda doğrultusunda Kudüs’ü İsrail’in bölünemez başkenti olarak tanıyan Kongre kararının ana destekçisi konumunda olan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Yahudi asıllı Eliot Lance Engel’in etkisiyle S-400 konusundaki karar tasarısının kabul edilmesi, Türkiye açısından hiçbir anlam ve kıymet taşımayacaktır.” dedi.

ABD’nin müdahil olma isteği kabul edilemez

Amerika’nın Türkiye’ye NATO çerçevesinde biçtiği sınırlı ve dışa bağımlı rolün gereklerine uygun kısıtlı bir hareket alanı bırakmaya çalıştığını vurgulayan Erbakan, ABD’nin bağımsız bir ülke olan Türkiye’nin savunmasına müdahil olma isteğinin asla kabul edilemez bir durum olduğuna işaret etti. Erbakan şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kendini savunma hakkına kendi iradesi dışında müdahale edilmesi asla düşünülemez. Bu nedenle, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu’nun Amerika’yı küresel egemen güç olarak gören bir zihniyetle ve ‘dediğim dedik’ anlayışı ile almış olduğu ültimatom niteliğindeki bu kararı yok hükmündedir. İyi niyetten uzak bu karar aynı zamanda Amerikan Yönetimi’nin suni ‘stratejik ortaklık’ anlayışının da göstergesi niteliğindedir.”

Milli ve yerli hava savunmamızı bir an önce hayata geçirmeliyiz

Yaşanan tüm bu gelişmelerden hareketle, Türkiye’nin kendi savunmasını; dışarıdan ithal S-400 veya Patriot füzeleriyle değil, kendi ‘Milli ve Yerli’ savunma sistemi ile gerçekleştirmesi gerektiğine dikkat çeken Erbakan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bununla ilgili gerekli altyapı çalışmalarının bir an önce başlatılmasının hayatiyetini, Yeniden Refah Partisi olarak bir kez daha ilgili ve yetkililere duyurmakta fayda görüyoruz.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 00:54

YORUM YAZ

 • Sher EzSher Ez21 gün önce
  Yaşa be, zaten dünya teknologi devleri arasında hatta başında sayılan türkiye yapar bunu, bak az kaldı yerli araba icat ediyor.
 • Kare Murat Kare Murat 1 ay önce
  Rahmetli babasının izinden gidiyor mübarek. Vefatından önce elindekileri paylaşmış ise gelecekte güzel hizmetleri olur InşaAllah
 • Sarikli kūrt hasoSarikli kūrt haso1 ay önce
  Hadi lo ordan.ha saadet milli cūrùş ha sen miili cöruş.ìşiniz gūcūnùz zillet ittiyfskina yardim.
 • GuluguluGulugulu1 ay önce
  Babanın tabiriyle gulu gulucular rahat durmuyor. Yoksa kat kat iyisini yapar bu millet.
 • kenan kara kenan kara 1 ay önce
  babasının gölgesınde serınleyen evlat iste yenı bır sey kesfetti
 • çocukçocuk1 ay önce
  Ağzı olan konuşuyor. Yeşil sermaye holdingler neden yapmadı? Nerede milletin parası?
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu1 ay önce
  Demek ki yine Erbakan seçme zamanı gelmiş.
 • hhhthhht1 ay önce
  chp ye söyle,hava savunma sistemi yapsın.
 • corumlucorumlu1 ay önce
  Ruslardan alacağımız S-400 lerede çok güvenmeyelim. Bu zamana kadar rusya ile işbirliği yapıp da kurtulan devlet oldu mu ki. Kendimiz yapmamız lazım.Yeniden milli görüş yeniden ağır sanayi ve maddi ve manevi kalkınmanın tek anahtarıdır. Bu düşünce ve hareketin lideri de Fatih erbakandır.AKP nin 17 yıllık iktidarı bu konuda başarısız oldu hatta hiç bir şey yapmadılar. Manevi olarak çöktük maddi olarak da pek fazla ilerleme kat edemedik.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Fatih Abi, zaten mesele o. S-400 teknoloji transferi ile hayır ve afiyetle gelecek inşAllah. Bence Amerikanın yaygarası da bundan: Türkiye Ruslardan öğrenir de kendi sistemlerini geliştirirler diye.
 • MuratMurat1 ay önce
  Bugün Fatih beye laf edenlerin Azda olsa haklılık payı var.Zira babasının uyarılarına pek aldırış etmedi.Türkiyedeki siyonizm temsilcisi nin kim olduğunu Erbakan hoca net açıklamıştı.Fakaat Fatih beye laf edenler reis bey efendinin kukla gösterisi yapan damadına ,ortaokul terk olup geri dönüşüm projesi nin başındaki emine hanım a , oğullarının kızlarının dernek saltanatına pek itirazları yok sanırım.Ama bilinki Allah'ın adaleti zamanı geldiğinde tecelli edecektir.Ona şık koşanlar da cehennem ateşinde kavrulacaktır.Zira reisin ismini Allah'ın adından çok daha fazla zikreden münafıkların sonu felaket olacaktır.Bundan hiç şüpheniz olmasın.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Fatih Erbakan, Çok Doģru Söylūyor. S-400 leri, Almayız Ama Kendi Hava Koruma Sistemlerimizi de Yapmalıyız.
 • ANADOLU KARTALIANADOLU KARTALI1 ay önce
  a dan Z ye tesbitlerine katılıyorum bu güzel kardeşimin evet doğru savunma sistemimiz tamamen yerli olmalı çakma başkan temel kramollaoğluna kapak olsun
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  geleceğin başkanı....tabii reisin desteğiyle...
 • ahmed saidahmed said1 ay önce
  RECEB TAYYİB ERDOĞAN..ALLAH İSTİKAMETİNİ ARTIRSIN..hepimizden farkı şudur ki o söylediği kadar yapmaktadır da..tekrar tekrar hakkı ve doğruyu söylemek ,halkı irşad için elzemdir ve nübüvvetten bir şu'bedir.sabırla tekrar tekrar söylemek..ve sabırla irşaada müsait unsurları harekete geçirmek..bu kubbeyi sabırla taş taş inşaa ve ihya etmek.bunlar ALLAHIN İNAYETLERİDİR.RABBİMİZ ŞÜKRÜMÜZÜ ARTIRSIN AMİN.
 • ahmed saidahmed said1 ay önce
  cemil değil..ümmü cemil yaz ..yani '' hammaletel hatap demek.yani kalın kafan olduğundan onu da açayım..odun hammalı demek..ebu lehebin karısı
 • Nazım KorucaşileNazım Korucaşile1 ay önce
  Cemil adıyla zan FETTOŞ iftiralarını ipini tutanlara yönelt
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  SEN ÖNCE ÇIRAK OL, BOYUNDAN BÜYÜK KONUŞMA, BOŞ BOŞ LAFLAR, KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ. SENİN SÖYLEDİĞİNİ ERDOĞAN 2004 DEN BUGÜNE YAPIYOR.
 • Kare Murat Kare Murat 1 ay önce
  Rahmetli Erbakan Hoca bunu seneler önce söylemişti. Sen bir Gemi veya yapsan, onlar da yapacak. Bir füze yapsan, onlarda yapacak. Sen oyle bir silah yapmalısın ki, kendi silahlarıyla kendilerini vurmalarini sağlamalısın demişti. Çok ileri görüşlü biriydi. Allah rahmet Eylesin.
 • Vatan Sevdalısı Vatan Sevdalısı 1 ay önce
  Cemil rumuzlu adam müsveddelerine duyurulur. Fatih bey isteseydi bugün bakandı. Demek ki sizler yediklerinizden ikram ediyorsunuz. Bizleri hiçbir engel liderimiz Fatih Erbakan beyden bir milim ayıramaz. Ve bu ülkenin tek bir lideri var o da Muhammed Ali Fatih Erbakan beydir. Sizler ve sizin gibiler böyle çamur atmakla kimseyi lekeleyemezsiniz. Ancak ve ancak kendinizi bitirirsiniz. Çünkü o bir Erbakan. Yani babasının oğlu
 • illete sabir olmazillete sabir olmaz1 ay önce
  Allah zaten boyle munafiklari sormaz, devlet sormayacak; 'cemil' denen munafik kopegi sallandiracaksin, altina da ates yakacaksin
 • KarakurtKarakurt1 ay önce
  Çok doğru ama acil olarak bu s400 ler lazım çünkü türliyenin dörtbir tarafı sarılmış vaziyette
 • CemilCemil1 ay önce
  örtülü ödenekten bir kaç kuruş verdiler diyeayakkabı yalayıcılığı yapmak tam da size göre hey ahiretlerini dünyalık karşısında satan din tüccarları.değer mi ?Siz hiç şeref haysiyet nedir bilmez misiniz?Eminim bundan sonra yapılacak olan mebus seçimi için akepe denen din bezirganı şer hizip sana çantada keklik bir vekillik verecek.Yaşınız başınız büyümüş amamenfaat uğrunaayak yalamamak konusunda bir santim dahi yol kat edememişsiniz.Tüküreyim müdahinlerin yalakaların,münafıkane davrananların yüzüne.
 • TTTRTTTR1 ay önce
  bunları yapması gereken kişiler ;ÜLKEDEKİZENGİN SERMAYE SAHİPLERİ.100 SENEDİİİİR, NEDEN YAPMAMIŞLAR ACABA ? en büyük sorun bu, TIR LARLA PARA TOPLAYAN ZENGİN,BİR SÜBAP KAPAĞI BİLE ÜRETMEDİ !!! üretimleri sıfır, Soç Holdingin Üretimi Sıfır.Sadece İç Piyasadan Para Topluyorlar, Üretimleri Sıfır. 100 yıllık zenginlerin Üretimleri Sıfır.
 • Necmettin Necmettin 1 ay önce
  İlgili lere iletecez,böylesiyasetmi,olur,adam,biz hukumet olsak,bunu yapacağız,diyeceksin,olmaz böyle
 • Osmanlı Osmanlı 1 ay önce
  Sonuna kadar haklı, babasının oğlu
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  S400 den vazgeçildiği dakikada kaybederiz..
 • 150 yillik acik150 yillik acik1 ay önce
  bir anda olmuyor iste. 150 yildir Turkiyeye motor yaptirmayan yamyamlar ve Turkiyenin hemen her kurumu ele gecirmis kopekleri varken bir anda 150 yillik acigi kapatmak mumkun olmuyor iste
 • murathocamurathoca1 ay önce
  iktidar bu günleri önceden planlamalıydı hava alanı gibi kanal istanbul gibi projelerle vakit geçirmek değil önce savunmanı ve üretimi geliştirmek lazımdı bu günlerin geleceği zaten belliydi hani bizim yetişmiş proföser olmuş bilim adamlarımız ne iş yapar bu zatlar bol bol siyaset parayı nasıl götürürüz yahu torunlarını düşünmezmi bunlar işte böyle apışır kalırız yetmezmiş gibi suriyelilere 40-50 milyar doları harcarsan ekonominide bozarsın düzeniDE !!!!!!
 • 1 ay önce
 • Milletin iradesiMilletin iradesi1 ay önce
   sen kısa donla gezerken, Tayyip abim üsküdar,ı geçmişti , hadi git sen biraz daha kumda oyna.
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  artı derhal ab sürecini sonlandırıp kendi dünyamızı inşa etmeliyiz allahın şanına yaraşır şekilde allaha emanet olun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019