• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emine Erdoğan'dan Gazze'de ateşkes çağrısı

Yeniakit Publisher
2023-11-17 19:03:00 -
Emine Erdoğan'dan Gazze'de ateşkes çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul'daki Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi sonrası bir açıklamada bulundu. Emine Erdoğan, 'Gazze’de derhal ateşkes ilan edilmesi ve insani yardımların sağlanması için uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırıyoruz.' dedi.

İsrail'in, Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu binlerce insanın yaşamını yitirmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde lider eşlerini harekete geçirdi. Emine Erdoğan'ın öncülüğünde dün İstanbul'da bir araya gelen devlet başkanlarının eşleri, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde bir araya gelmişti.

Emine Erdoğan'ın 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi' sonrası sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj şu şekilde:

Dünyanın her bölgesinden lider eşleri ve ülke temsilcileri olarak seslerimizi “Filistin İçin Tek Yürek Lider Eşleri Zirvesi” vesilesiyle İstanbul’da birleştirdik.

Gazze’de derhal ateşkes ilan edilmesi ve insani yardımların sağlanması için uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırıyoruz.

Her vicdan sahibi insanı, bu küresel çağrımıza destek vermeye davet ediyoruz.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MUSA ERASLAN

EL KAHHAR-EL MÜMİT-EL MÜNTAKIM-ED DARR OLAN ALLAHIN ADIYLA PEYGAMBERİMİZİN VE ASHABININ SELAMI AL-İ İMRAN SURESİ AYET 186 YA GÖRE YILLARCA HAYAT YAŞAYAN FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZEDİR “CAMİ CEMAATLERİ DERNEĞİ” TARAFINDAN YAPILAN BİR TEBLİĞDİR ZULM EDEN VE ZULMÜ SEYREDEN BÜTÜN DEVLET BÜYÜKLERİNE VE ÖNDERLERİNE ALLAHIN SON İKAZI MAİDE SURESİ AYET 32-33-34-35 BU MEKTUBUN SAHİPLERİNE ULAŞMASI İÇİN YARDIM EDİN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23