• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emekli Rus komutandan çarpıcı NATO çıkışı: Karşı koyamayacaklar

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in sözlerini yorumlayan emekli Rus Korgeneral Aleksandr Luzan, NATO'nun yakın gelecekte Rus İskender-M taktik füze sistemlerine karşı koyabilecek güçte hava ve füze savunma sistemlerine sahip olamayacağını ifade etti.

2020-01-14 09:45:00 -
Emekli Rus komutandan çarpıcı NATO çıkışı: Karşı koyamayacaklar

SSCB Kara Kuvvetleri Hava Savunma Birlikleri Komutan Yardımcısı Emekli Korgeneral Aleksandr Luzan, Sputnik'e verdiği demeçte NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in "İttifak, tartışma yaratan 9M729 füzesiyle donatılmış İskender-M füze komplekslerinin konuşlandırılmasına bu yıl yanıt verme niyetinde" açıklamasını değerlendirdi.

NATO'nun envanterindeki mevcut hava ve füze savunma sistemlerinin İskender-M'lere karşı koyacak kapasitede olmadığını kaydeden Luzan, "ABD'nin Patriot sistemleri bile düşük etkiye sahip. Bu durum, ABD'nin karşı koyamadığı, İran tarafından Irak'taki Amerikan üslerine düzenlenen saldırılarla doğrulandı. İranlılar 14 füze fırlattı, bunların 10'u hedefleri vurdu, 4'ü ya imha edildi ya da teknik arıza nedeniyle hedefe ulaşmadı" dedi.

Şu anda Avrupa'da yalnızca Fransa ve İngiltere'nin füze savunma kompleksleri geliştirdiğini ve ayrıca Fransa ile Almanya'nın bu alanda ortak çalışmalar yaptığını anlatan Luzan, ancak tüm bu komplekslerin yakın menzilli olduğunu ve balistik füzelerle mücadele edecek güçte olmadığını vurguladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYH8N ERG8N8Z EWET

Rusya savunma amaçlı silahlarıyla eski gücünün esamesini okutma işleminden büyük rakipleri Nato üyesi batılı ulkeleri geride birakarak, büyük başarı sağlamıştır. Bu aşamada Natonun tekeline cevap verme aşamasınıda, bu tekeli kırmıştır. ABD ve Nato müttefiki ülkeler,savunma silahlarının savunma dışı kalıp, hücum amaçlı taktik silahlara açık olmanın ve uzun zaman hegomyalarını kaşıyamadıklarının da telaşı ve endişesiyle kıvranmanın tatınada varacakları için değişik bir hazın minnetinide Ruslara karşı duyuyorlardır. ABDnin tek Dünya devleti olma hırsını törpülemesi aşamasında da büyük başarı ifade ediyor.
 • Yanıtla

VELİ

DOĞRU YOLDASIN RUSYA NE ŞİMDİ NE GELECEKTE BATI HİÇBİR ZAMAN SANA KARŞI KOYAMAYACAK GİTTİĞİN SEÇİMİNİ YAPTIĞIN YOLDA İLERLE DOĞRU YOLDASIN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı