Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıçtan özür dilemesine rağmen, açılan davaya yapılan itirazı mahkeme reddetti.

12 Mayıs 2019 Pazar 22:55
Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıç Vernon Unsworth'a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davaya yapılan itiraz mahkemece reddedildi.

Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Geçtiğimiz yaz Tayland'da bir mağarada sıkışıp kalan çocukları kurtarma operasyonu sırasında Elon Musk, İngiliz dalgıç Vernon Unsworth'a ‘pedofili' yakıştırmasıyla gündeme gelmişti. Uzun bir süre ikili arasında sözlü atışmalara neden olan bu konu ile ilgili Elon Musk özür dilemiş olsa da, açılan hakaret davası ile ilgili olarak, Los Angeles'ta yer alan federal mahkeme hâkimi, Elon Musk'ın Vernon Unsworth tarafından açılan hakaret davasına yaptığı itirazı reddederek, mahkemenin 22 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşeceğini ifade etti.

Mağarada kurtarılma çalışmaları sırasında Elon Musk, ‘'Ne var biliyor musun, gösterilen videodan rahatsız olmadım. O denizaltı ya da podlardan birinin, 5. mağaraya kadar sorunsuz şekilde gitmesini sağlayacağız. Üzgünüm "pedo" herif, gerçekten bunu istedin." gibi sert bir açıklama yaparak Unsworth'u pedofili olmakla suçlamıştı. Yaşanan bu olay üzerine açılan hakaret davasında Unsworth, Musk'tan 75.000 dolardan fazla tazminat talebinde bulunmasının yanı sıra Musk'ın başka kişi yada kurumlara aşağılayıcı sözler söylemesini engelleyici bir mahkeme kararını da talep etmekte.

Elon Musk söylemleri ile dikkat çekiyor

Twitter'da yaptığı sansasyonel açıklamalar ve kişilere karşı yönelttiği kötü ve aşağılayıcı söylemleri ile dikkat çeken Musk, geçtiğmiz dönemlerde Twitter'dan attığı mesajlarla yatırımcıları yanlış yönlendirmesi gerekçe gösterilerek 40 milyon dolarlık bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı.Kaynak: TEKNOLOJİ OKU

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Mayıs 2019 Pazar 22:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019