• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eller semaya af ve mağfiret için kalktı

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) dünyaya teşrif edişinin 1448. yıldönümü ülkemizde ve İslam aleminde huşu içinde idrak edildi. Sultanahmet, Süleymaniye, Çamlıca ve selatin camiler başta olmak üzere bütün camileri hınca hınç dolduran Müslümanlar, Mevla’ya el açıp mağfiret için dua etti.

2019-11-09 09:18:00 - 2019-11-09 09:28:51
Eller semaya af ve mağfiret için kalktı

 Sebahattin Ayan  İstanbul 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) dünyayı şereflendirdiği gün olan Mevlid Gecesi tüm İslâm âleminde dualarla idrak edildi.

Yeryüzünün rahmete gark olduğu bu kutlu gecede camileri dolduran müminler af ve mağfiret diledi. Mevlid Kandili ile cuma gününün aynı kutlu zaman dilimine denk gelmesinin coşkusunu yaşayan Müslümanlar ümmetin selameti için niyazda bulundu.

Çamlıca Camii’nde hutbe irat eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Cehaletin ve zulmün esir aldığı, merhametin, erdemin, hikmetin kaybolduğu karanlık bir dönem, Peygamber Efendimizin gelişi ve kutlu mücadelesiyle, ilmin, adaletin, merhametin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Pusulamızın Allah Resulü olduğunu kaydeden Erbaş, “Her konuda olduğu gibi aile konusunda da en güzel örneğimiz Allah Resulü’dür. Mevlid-i Nebi Haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle Sevgili Peygamberimizin hane-i saadetindeki sevgi, şefkat, güven, huzur ve istişare ortamı toplumumuzla paylaşılacak, günümüzde aile kurumunun yaşadığı sorunlara Kur’an ve sünnet ışığında çözümler getirilmeye çalışılacaktır” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23