Eli kanlı Netanyahu köşeye sıkıştı! Af talep etme yolunu arıyor

Terör devleti İsrail'in eli kanlı Başbakanı Binyamin Netanyahu, siyaseti bırakma karşılığında af talep etme yoluna başvuracak.

21 Eylül 2019 Cumartesi 10:31
Eli kanlı Netanyahu köşeye sıkıştı! Af talep etme yolunu arıyor

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, hakkındaki yolsuzluk dosyalarında suçlu bulunması halinde siyaseti bırakma karşılığında af talep etme yoluna başvuracağı belirtildi.

İsrail Kanal 13 Televizyonu'nun haberine göre, Netanyahu aylardır gizli bir şekilde siyaseti bırakma karşılığında İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'den af talep etmenin yollarını araştırıyor.

Netanyahu'nun konuyla ilgili olarak en az bir kişiyle görüştüğü ancak söz konusu kişinin Rivlin'in bu teklifi kabule yanaşmayacağını düşündüğü ifade edildi.

Haberde ayrıca, İsrail Başsavcısı Avichai Mendelblit'in kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle bu teklifi kati suretle reddedeceği vurgulandı.

Eski İsrail ana muhalefet lideri Isaac Herzog'un, Netanyahu ile Rivlin arasında köprü vazifesi görebileceği iddia edildi ancak Herzog bunu yalanladı.

Netanyahu hakkındaki dosyalar

İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında üç ayrı dosya bulunuyor. Bunlardan "4000numaralı" telekomünikasyon yolsuzluğu soruşturması kapsamında ShaulElovictch'in sahibi olduğu "Bezeq" medya şirketine ait "WallaNews" adlı internet sitesinde, Netanyahu ailesi lehine haberlere yer verilmesi karşılığında söz konusu şirkete 276 milyon dolar değerinde mali imtiyaz sağlamakla suçlanıyor.

1000 numaralı dosyada ise Netanyahu'nun 2007 ile 2016 yılları arasında iş adamlarından "hediye" adı altında 283 bin dolar değerinde puro, şampanya, mücevher ve uçak bileti aldığı iddia ediliyor.

2000 numaralı dosyada da Netanyahu hakkında, "rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve görevini kötüye kullandığı" yönünde suçlamalar yer alıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 10:31

YORUM YAZ

  • BirisiBirisi1 ay önce
    Siz daima pkkya israile teror damgasini vuryorsunuz bu digru. Ama bir teroristle ticaret yapanlari hic bir zaman bir sey yazmiyorsunuz. Neden ? Zalimle ticaret yapanda zalimdir iste Siz kendinizi musulman sayiyorsunuz bu ticaret yapsnlari hakinda bir sey yazmiyorsunuz o zaman sizde zalim olyorsunuz. Zalimlere allahin laneti vardir. Allahtan korkun zalimlere meyil etmeyiniz.
  • lütfilütfi1 ay önce
    Hain bu adam.İş adamlarından puro,şampanya ve uçak bileti almış.Bunları Türkiye"de bir siyasetçi yapsa utancından intihar eder herhalde.
  • aliali1 ay önce
    DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN AZILI TERÖR ÖRGÜTÜDÜR İSRAİL DEVLET DEYİLDİR TERÖR DEVLETİ ABD DİR

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019