• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eksiye düşen vaka sayısı düzeltildi! Bakan Koca tepki gösterdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs verilerinin tutulduğu sistemler arasında hatanın fark ediliğini ve problemin çözüldüğünü duyurdu. Bakan Koca, Türkiye'nin mücadelesini başarısız gösterenlere sert tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2022-04-30 21:28:00 -
Eksiye düşen vaka sayısı düzeltildi! Bakan Koca tepki gösterdi

Sağlık Bakanlığı tarafından önceki gün açıklanan koronavirüs rakamlarıyla birlikte Türkiye'deki koronavirüs sayısının eksiye düştüğü belirtildi. sistemsel hata ile ilgili Bakan Koca'dan açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, ''Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında, 14 Nisandan beri yaşanan senkronizasyon hatası, AKTİF VAKA SAYISININ matematiksel olarak mümkün olmayacak şekilde eksiye düşmesi sonucu fark edilmiştir. Problem çözülmüştür. Toplam aktif vaka sayısı 17.259 dur. İyileşen sayıları, yeni vakaların üzerinde. Aktif vaka sayısı düşüyor. Hastalarımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Durumu daha "ağır" ve Covid-19’la savaşta bizi başarısız gösterecek bilgi kırıntılarına bile maalesef hastalık derecesinde takıntılı olanlara da şifa diliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neron11

Nasıl yani, o 3,4 binli vaka sayıları yalanmıymış, bu nasıl bir provakasyon yahu.

Sağ salim

Komedi ama trajikomedi evlere şenlik meydan tıp kosturun tabi meydan sizin bakanve saz ekibi film kurulu deh diyen yok kış diyen yok meydan sizin tiyatro da yeni perde acitilar yine bu millet sever tiyatro yu da sizin o şeytani sıvılarinizi da.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23