Ekrem İmamoğlu'nun skandal talimatı ortaya çıktı! Bütün mahrem bilgileri...

İstanbul ile ilgili tartışmalar sürerken YSK'nın henüz itiraz sürecini sonuçlandırmadan mazbata verdiği CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun ilk iş olarak belediyenin elektronik veritabanının kopyalanması için talimat verdiği ortaya çıktı.

19 Nisan 2019 Cuma 00:03
Ekrem İmamoğlu'nun skandal talimatı ortaya çıktı! Bütün mahrem bilgileri...

YSK'nın henüz İstanbul seçimleriyle alakalı kesin kararı açıklamadan mazbatasını verdiği Ekrem İmamoğlu'nun ilk talimatı ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu, ilk karar olarak belediyenin elektonik veri tabanı ve alt yapılarındaki MİT Cumhurbaşkanlığı yerleşkeleri dahil kurumsal mahrem bilgileri kurum dışından “uzmanlara” yedekletip çıkartmak için skandal talimat verdi.

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun belediye personeli veya devlet memuru olmayan dışarıdan 3 kişiyi belediyenin tüm veri tabanını kopyalamak için görevlendirdi. 

Bu 3 kişi kim?

Ekrem İmamoğlu'nun hiçbir güvenlik soruşturmasından geçmeyen ve herhangi bir belediye çalşanı olmayan 3 kişiye belediyenin tüm mahrem bilgilerini teslim etmesi büyük tepki çekti.

Peki ne olacak?

Ekrem İmamoğlu, böylelikle İstabul’un tüm mahrem ve istihbari bilgilerini kopyalamış olacak. Mazbata iptal edilse dahi bilgilerin tamamı kendisinde kalacak. Bilgileri HDP ve FETÖ ile paylaşma ihtimali var.

Acele neden?

İBB Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu'nun YSK'nın resmi açıklaması yapılmadan mazbatasını alıp devletin mahrem bilgilerini henüz 1 gün geçmeden kopyalama hamlesi akıllara soru işaretleri getirdi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 00:03

YORUM YAZ

 • AAAA29 gün önce
  İLK İŞ OLARAK BU YAPILDIĞINA GÖRE BİRİLERİ ACİL KODUYLA İSTEMİŞ OLABİLİR FETO UZUN BİR SÜREDİR CİA BİLGİ AKTARAMIYORDU İSTANBULDA KİM NEREDE BİLİNMESİ GEREK FETO KAYIP ADAMLARINADA RAHAT ULAŞABİLİR CİA DA NOKTA OPERASYON YAPARMI
 • mustafa kartalmustafa kartal29 gün önce
  Ecevit de Başbakanlık merdivenlerini üçer beşer atlayarak makama çıkarken kendisine yetişemeyip arkasından koşan gazetecinin ne kadar hızlı yürüyorsunuz sn.Başbakan sorusuna - ACELEMİZ VAR DEMİŞTİ...onu hatırladım birden....Acele giden nereye gider bilemem..göreceğiz...
 • HadiiiHadiii29 gün önce
  Belediyenin veri tabaninda, mit ve askeri birliklerin tum detaylari neden bulunsun? Okurlarinizi aptalmi saniyorsunuz? Ayrica bunlarin tum ayrintisi kozmik odadan direkt boluculere teslim edildi. Üzülmeyin yani...
 • turkturk29 gün önce
  BAKIN SIMDI BUGUN BELEDIYENIN BASIN AGECEN BIRCHP TERORISTI BELEDIYENIN GIZLI BELEGELERIN KOPYALATTIRIYORSA.YARIN DEVLETI NBASIN AGECEN BIR HAIN CHP LI TERORIST NELER YAPAR.. DEVLETIN BURUN GIZLI SIRLARIN IABDYE VERIR SATAR BAKI CHP LI MILLET VEKILI MITLE ILGILI BUTUN SIRLARI SATTI. BELEDIYE ASLINDA ISIN E BUYUK BOYUTUNU GOSETERIYOR HATA SINI RISK SINI OLMAYAN BIR BOYUT. EGER CHP ULKENIN BASIN AGECSIN BOKU TEZEGI AVUCLA YEDIGIMIZINGERCEGI OLUR. ULKE BITER HER TURLU BILGILER DEVLET SIRLARI VS VS ABD YE ALMANYAYA SATILIR. GELEN VURU GIDEN VURU . SUCU AK PARTIY EATARLAR BUHAMSI AMIP BEYINLI TERORISTLER
 • turkturk29 gün önce
  BURDURLU BAK ASKER DOLTUR BILIRSIN HANI.. BAZEN BU HAINLER BURDURLU GIBI INSNA BEYIN YAKTIRIYOR HAYKIRASI GELIYOR AMA NE BILEYIM ASKER DOLDUR DOLDUR. BURDURLU BILIR BU SOZU ,,,
 • turkturk29 gün önce
  ee CHP DEN NE BEKLERSINIZ BIRISI MILLET VEKILI GIZLI BELGELERI SATMAKTAN CEZA EVINDE BUDA ELIN EFIRSAT GECTI HEPSINI KOPYALAYACAK VE SATACAK..CHP NIN OLDUGU BIR YERDE IYILIK BEKLEMEYIN YAKINDA HERTURLU PISLIGE BOK AHAZIR OLUN.. BUNU SECEN YAD BUNUN YAPTIGI HILELERI YSK SINDIMESINE UTAN VERICI DIYORUM YSK FETONUN BIR KURUMU GIBI GORLULYOROYLE SANIRIM BUTUN ISTANBUUN PISLIGINI BILE BILE MAZBATAYI VERDILER BEN DIYORUM K O MAZBADA G...TE GIREBILIR.
 • ZAFERZAFER29 gün önce
  İstanbul Belediye Başkanlığının organizasyon şemasına bakarsanız teftiş kurulu var iç denetim birimi var bunlar İstanbul Belediye Başkanlığına bağlı kurumlar. Zannediyorum başkan bu kurullara istediği zaman istediği denetimi yaptırır. Neden dışarıdan birileri!!!
 • ilhan nuralilhan nural29 gün önce
  iyi parti saat partisi güvensinler bak imamoglumu gevur oglu yunan oglumu
 • misafirmisafir29 gün önce
  "Devlet SIRLARI" belediyelerde olmaz benim bildigim.. $EFFAF yönetim gelecek, sevinmeliyiz..
 • misafir34misafir3429 gün önce
  Verileri, bir zamanlar kadrolu yorumculuğunu yaptığı, STV de açıklar artık.
 • BurdurluBurdurlu1 ay önce
  sanki iç işleri bakanlığının milli savunma bakanlığının bilgileri.. alkı üstü belediye bilgileri, ki şimdiye kadar yapılan yolsuzluklar ortaya çıksın, herkes görsün.. zorunuza giden nedir?
 • sahravansahravan1 ay önce
  Bizim ekrem e söyleyin ! ilk iş, veri tabanını istiyorum... (Pensilvanyadaki i.ne)
 • isaisa1 ay önce
  yunan boşuna sevinmiyor..
 • KARAB EKİRKARAB EKİR1 ay önce
  BİR KİŞİNİN SÜLBÜNE BİR ERMENİ TOHUM ATMIŞ İSE O İNSANA MAHREM SÖKMEZ MAHREM KAVRAMI OLSAYDI O İNSANDA ALLAH KORKUSU OLURDU EĞER BİRİ ANCAK ALLAHTAN KORKANSA O ALLAHA İBADET EDER YOLUNDA GİDER MÜMİN MÜSLÜMAN OLMANIN GEREĞİ NAMAZ KILAR EĞER NAMAZ KILMIYORSA O KİŞİDEN HER ŞEYİ BEKLE NAMUS KAVRAMI OLMAZ ONDAN KARINI KIZINI KORUMAN GEREK ÇÜNKÜ NE ZAMAN NAMUSSUZLUK YAPACAKLARI BELLİ OLMAZ ONLAR DÜRZÜ DÜRLER
 • Düşünün artıkDüşünün artık1 ay önce
  Kardeşlerim azıcık düşünün artık yahu! bu haberi okuyan kardeşim düşün bakalım senin bağlı bulunduğun belediyede hangi mahrem bilgin var? ya da askeriyenin hangi mahrem bilgisi var? yok acele ettiğinden şuymuş buymuş yok kopyaladığından öyleymiş böyleymiş. ülkemiz acayip bi hal aldı ki hukuk lehine işliyorsa haksız olsa bile kimse vicdan yapıp kul hakkına girdiğini düşünmüyor. ekonomik krizmiş fetöymüş abd imiş bunlar fasa fiso. eğer ki biz hala daha kul hakkını, adaleti, iftirayı yalanı, adam kayırmayı(bknz kavimcilikle ilgili hadisler) devam ettirirsek daha başımıza çok belalar gelecek ve biz onlara da abd fetö ekonomi bilmem ne diye başka isimler bulacağız. yalan ya da iftira ne kadar hoşumuza gidiyorsa o kadar alkışlıyoruz düşünmeden ve ortak oluyoruz bunun günahına. yarın mahşerde film şeridi gibi hep beraber bu şeyleri izlerken sorduklarında "akıl verdik, neden düşünmedin? imkan verdik neden araştırmadın? yanlış olduğunu söyledik neden yanlışı destekledin?" dediklerinde ne diyeceğiz?a o öyle dedi aa bu şöyle yazmıştı ama kurtarmaz bakın bizi. hem bu dünyamızı hem ahiretimizi rezil etmeyelim lütfen?
 • ihsanihsan1 ay önce
  imam bozuntusu demirtaşı parlattı dşiyet ödedi şimdi belediye sırlarını fetö ye peşkeş çekip diyewt ödiyecek hain
 • ......1 ay önce
  YSK güvenini kaybetti. Kurum olarak dik duramadı. Çok yazık. Demek ki ne adalet kalmış ne hak ne de hukuk. Hepsi yalan, hepsi kandırmaca, hepsi sözde. Böyle rezil durumlarda Başkan gereğini yapamıyor mu? Neden başkanlık sistemine geçtik o zaman.?
 • adanalıadanalı1 ay önce
  fetöcüler kozmik odaya girip devletin bütün gizli sırlarını aylarca çalıp götürürken zafer çığlıkları atıyordunuz noldu şimdi bir yerinizmi acıdı
 • Mustafa Kemal Mustafa Kemal 1 ay önce
  Bence çok güzel yapmış.Bütün hırsızlık ve yolsuzlukları çıkarmak için çok iyi bir yol..Hangi şirketlere hangi ihaleler verilmiş,hangi vakıflara ve tarikatlara halkın parası hortumlanmış..Ve bunların arkasında kimler var..Istanbul ve Türk halkının gerçekleri öğrenmeye hakkı var.
 • Osman ErOsman Er1 ay önce
  20 yıllık bilgisayar mühendisiyim, veri tabanı kopyalamaya yetkili olsun diye kişi belirlemeyi ilk defa duyuyorum. Bunun tek amacı bilgi kaçırmak olabilir. Erişim yetkisi başka birşeydir, kopyalama yetkisi başka birşeydir. Bu adam düpedüz fetödür, hiç şüphe yok. Yolsuzluk olduğunu düşünüyor demiş yorumcunun birisi, arkadaşım, yolsuzluk olduğunu düşünüyorsan ihale ve alımları incelersin, database kopyalamana gerek yok. Ayrıca erişim verirsin illa orada bakacağı birşey var. Biraz basit düşünün aranan görünendir çoğu zaman.
 • hasan hüseynhasan hüseyn1 ay önce
  BİZİM Bİ İSTİHBARAT TEŞKİLAT VARDI BİLDİĞİMİZ DEVLETİN NAMUSUNU KORUYACAK YANLIŞ MI BİLİYORUZ
 • MelisMelis1 ay önce
  Millet güvenmiş o makama layık görmüş. Siz mi güvenmeyip bilgileri HDP-FETÖ'yle paylaşma olasılığı var diyorsunuz?! Ne cüretkâr insanlarsınız ayıp ayıp!
 • yakupyakup1 ay önce
  eeeee bu işlerde hükümetin payı hiç yokmu.Hükümetimiz sermaye sahiplerinin sermayelerini daha da artırılması yönünde değildegariban halkın güçlendirilmesi yönünde hareket etseydi bu gün insanlarımız farklı şeyler konuşuyor olurdu. Hükümetimiz derhal silkelenip şapkasını önüne koymalı iyicene düşünmeli. Gariban Halkın ahını almaktan vaz geçmeli. Sermaye sahipleri çeker gider geriye HALK kalır. Bu memleketin öz evlatları kalır.
 • Ahmet Kaya Ahmet Kaya 1 ay önce
  Tutusmus dizeler Hortumcular ihaleciler bankamatik memurları dili ile kaleme alınmış.Merak etmeyin devletin arşivleri fetoculara açılmıyor.Bakilsin pislikler ortaya çıkarılsin bu devletin ve milletin lehine bir gelisme
 • NihalNihal1 ay önce
  Ne yapacakmış Database i karıştırsın versinler ben olsam öyle yapardım.Yüksek zekasıyla incelesin biraz daha terler
 • CoskunakademiCoskunakademi1 ay önce
  Hayirdir bi korku telas ...belediyenin ne mahrem bilgisi olur ki.seffaflik sizlere hic ugramaz mi...ayrica adam mazbatasini almis belediye baskanidir size mi soracak ne yapacagini
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Arkadaş böyle haberleri okudukça devlet ne işe yarıyor, içişleri bakanlığındaki bakan ne işe yarıyor mit, polis, savcılar nerde diyorum. İnsanın sinirleri tavan yapıyor. Yoksa vatan hainliği demokratik hak mı...inanırım böyle devam ederse bu hükümet ; hükümetede itimadımız azalır. Zamcıları hatırlayın birkaç ceza sonrasında ne oldu. şimdi hala devam ediyorlar.devlet tanzim kurdu neden? düşürün yoksa tanzimleri yayar ucuzdan satarız dedi..Fiyatlar düştü ,herkes olumlu baktı. Ama orada ince bir nokta var ki devlet onları meydanlarda bıraktı yani ilk fırsatta devam aynı bugünlerdeki gibi ...anlamı devlet onlarla baş edemedi koca devlet. Ekrem ve onun gibiler hatta teröristler hatta vatan hainleri demokrasi den gelen bir demokratik hak olarak yollarına devam ediyor, edecekte. Elini masaya vuranlar gelene kadar, devletin bekası esastır diyen, devletin bekası konusunda hiçbir taviz vermeyenve uygulayan biri gelene kadar çileyede böyle haberlerede devam. REİS ARTIK SERT OLMALI KARARLI VE KESİN ADIMLAR İLE İKERLEMELİ ALTINDAKİ BAKANLAR VE YETKİLİLERDE ...YANİ REİS DEĞİŞMELİ DEĞİŞMEK ZORUNDA. UNUTMAMLI Kİ OSMANLI SULTANLARINI DA ,ADNAN MENDERESİ'DE BİTİREN BUNLARIN ÜZERİNE SERT VE KARARLI GİTMEMESİ ALTTAN ALMASINDAN DOLAYIYDI.
 • DenizDeniz1 ay önce
  Hain fetöcülerin de Kozmik odaya girmelerini isteyen İmamoğlu'ydu değil mi :)) Bu tarz haberleriniz hiç inandırıcı değil. Gittikçe batıyorsunuz.
 • AliAli1 ay önce
  Yolsuzluk oldugunu dusunuyor o yuzden pesinde hukukduzlugun anlamak cok zor olmamali degilmi aynisini mansur yavasta yapmali
 • MuratMurat1 ay önce
  Bu kopyalama işi FETÖ aklına benziyor
 • yasinyasin1 ay önce
  Sizin deyiminizle gonul belediyeciligi seffaf olmalidir. Bu mahremiyet niye ? Yoksa elektronik imzali datalari kurtarma programlariyla toplayacaklarindan mi korktunuz ?
 • Serdar Serdar 1 ay önce
  Neden böyle bir şey yapmıştır biliyormusunuz artık bazı holdinglerin, müteahhitlerin vs. belediyeden geçinen asalakların önüne geçebilmek için
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney1 ay önce
  Hain Kurtlara kuzuyu teslim ederseniz olacagi bu yakinda Turkiye basasagi giderse hic sasirmam; bunlari oy verip basa getiren akilsizlar dusunsun...
 • Abdullahın biriAbdullahın biri1 ay önce
  Bu adam boş biri değil muhakkak fetonun piyonudur.Yoksa niye bu kadar mazbatini almak için bu kadar acale etti bu bilgileri elde etmek için.Zaten azda olsa hedefine ulaştı işte ben burda yazıyorum YSK iptal kararı alsa dahi iki ay koltuğa yapışacak belkide karara dinlemez.Çünkü bunlar hasabina geldiği zaman onlar için kanun var yoksa kanunudur değildir bakmazlar önümüzdeki günler bu söylediğimi belli olacak
 • pınar demirpınar demir1 ay önce
  yokmu buna bir engel bir sınırlandırma...kafa neye çalşıyor ...darbe olursa yapamadık o zaman şimdibaşarabiliriz önemli yerleri bilirsek diye heralde of of...
 • EkreemEkreem1 ay önce
  Ne yaptın ekrem tüm devlet sırları ordaydi
 • tekintekin1 ay önce
  Ankarada ki Retina odasi ne oldu Girebildilermi?
 • ömerömer1 ay önce
  şaka mı bu
 • Nöbetçi Nöbetçi 1 ay önce
  Bu şarlatanın yüzünden mallık akıyor. Sahibi keMAL olunca kaçınılmaz son
 • hercaihercai1 ay önce
  Go.unde b.k vardir, taharet icin ,lazimdir belki bu Feto homosunun ya.saginin!
 • FthFth1 ay önce
  Sebep olanları alkışlıyorum.
 • mahoagamahoaga1 ay önce
  Büyük ihtimalle yeniden seçim olacağını ve de kaybedeceğini düşündüğünden, tüm mahrem bilgileri fırsat bu fırsat alıp ilerde Hükümete karşı salvo/koz/şantaj olarak kullanmak niyetinde olma ihtimali yüksek.
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Yine yorum yazmaya gelir xxxx savunucular ... yorum yazmaya değmez, herşey ortada.
 • CengizCengiz1 ay önce
  Kozmik oda bile peskes cekilmisken
 • Bir an önce Bir an önce 1 ay önce
  Belediyenin tüm dökümü çıksın herkes bilsin ne yapılmış kaynaklar nerelere harcanmış
 • 1 ay önce
 • RutinRutin1 ay önce
  Devraldiginiz kurumun harcama gelir giderini incelemenin garipsenmesi garip
 • cumacuma1 ay önce
  bu yolsuzluklari ortaya cikarmak icin yapmisin olmasin AKP,NIN YOLSUZLUKLARINI ORTAYA CIKARMAK ICIN ?
 • Yaz bakalimYaz bakalim1 ay önce
  Bu ülkede hashasilere devletin en gizli arşivleri talan ettirilirken alkislayanlar asli görevi kamu hizmeti ulasim temizlik işleri olan bekediyenin harcamalarinin hesaplanmasina neden bu kadar kiziyor anlasilmadi
 • AkitAkit1 ay önce
  Ne yapmaya calisiyosunuz?
 • Herşey vatan için Herşey vatan için 1 ay önce
  Ne bekliyordunuz adamı oraya boşunamı koydular boşuna mı çaldılar o kadar oyu mecbur yapacak kendinden bekleneni
 • DemeDeme1 ay önce
  Belediyenin ne mahremi olacak akit su temizlik ulaşım fen işleri ne mahrem işleryapılmış ki
 • 4044041 ay önce
  bu artik tam bir milli güvenlik sorunu. ysk ve ona bagli olan kurumlara irademizi hirsiz yunan artiklarina peskes cektikleri icin yaziklar olsun. devlet umarim sizden bunun hesabani soracak.
 • gusulgusul1 ay önce
  İste abi simdi beka sorunu var tayip erdogan bilyodu istanbulu kayp edeceni o yuzden beka sorunu var diyordu ama karsiluk bulmadi
 • KamilKamil1 ay önce
  İyi bunu siz öğrendiniz bize bildirdiniz de devlet bilemedi tedbirini alamadı mı?Olsa olsa yemdir.Nede olsa son çırpınışları.
 • kartalbeykartalbey1 ay önce
  Devlet devlet olsun bunu derhal engellesin.
 • RecepRecep1 ay önce
  Korkmaya gerek yok arkadaşlar, neden böyle kesin cümlelerle konuşuyorsunuz HDP, PKK diyorsunuz bu kadar emin olmayın ve korku ekmeyin. Ekrem İmamoğlu verileri analiz ettirecek bakalım belediye daha önce yolsuzluk ve şaibe yapmış mı diye bunu ortaya çıkarmak istiyor sadece. Rahat olun içinizi ferah tutun
 • tahsintahsin1 ay önce
  Allah bunların şerlerinden insanları korusun
 • SelimSelim1 ay önce
  Daha koltuğa oturur oturmaz bu bilgileri istemesi oldukça manidar. Zaten YSK nın itirazları neticelendirmeden böyle önemli bir şehrin başkanlığını teslim etmesi kadar saçma sapan bir durum olamaz. Böyle bir kann varsa da derhal değişmeli saçmalığın daniskası çünkü.
 • VedatVedat1 ay önce
  Teftişi sadece belediye elemanları ile yapması daha saçma değil mi?
 • O. UralO. Ural1 ay önce
  Bu adam fetonün casusu tez elden defteri .. lazım.
 • GüldürmeyinGüldürmeyin1 ay önce
  Ne yani adam yolsuzluk var mı yok mu diye inceleme yaptırmasın mı? Birileri kayırılmış mı, kimlere hibeler verilmiş diye inceleme yapmak suç mu? Eğer yapılmamışsa ne mutlu ibb çalışanlarına. Çamur atmayı bırakın da adam işini yapsın. Ayrıca bu belgenin gerçekliği net değil. Hemen atlamayın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019