• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem İmamoğlu kazandı! Irkçı zihniyet kara propagandaya başladı

İstanbul'daki seçimleri CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından sosyal medyada Kemalistlerden ırkçı sesler yükselmeye başladı. Sosyal paylaşım sitesi twitterda birçok kişi 'Suriyelilerdefoluyor' etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda skandal ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2019-06-23 23:24:00 -
Ekrem İmamoğlu kazandı! Irkçı zihniyet kara propagandaya başladı

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini kazanmasının ardından Kemalistlerden skandal paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada oluşturulan kara propaganda ile Suriyeliler aleyhine küstah paylaşımlarda bulunuldu.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Suriyeli mültecilere ilişkin yaptığı açıklamada, tıpkı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gibi "Suriyeli mültecilerin vatanlarına geri dönmesini istiyoruz" demişti. İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının ardından CHP'liler bir patlama yaşayarak kin kustu.

Tanju Özcan'a tepki göstermemişti

Mülteci konusuna ilişkin açıklama yapan İmamoğlu'nun Suriyeli yoksul mültecileri hedef alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ırkçı uygulamasına tepki göstermemesi dikkat çekmişti.

Sosyal medyada '#Suriyelilerdefoluyor' etiketiyle yapılan paylaşımlara birçok kişi tepki gösterirken 'ilk icraatları faşistlik, ırkçılık oldu. Hepimize geçmis olsun' yorumları yapıldı.

Sosyal medyadaki skandal paylaşımların bazıları

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abidin

siz ırkçı mırkçı deyin ama halk Suriyelileri istemiyor. REİS'e daha öncede yazdım bu Suriyeliler seni yer bitirir diye.
 • Yanıtla

muhammed

Halka bir sorun, kim Suriyelilerin kalmasını, kim gitmesini istiyor diye. Referandum yapın. Ona göre karar verin. Bütün Türkiye'nin %90'a yakını Suriyeli istemiyor. Gasp onlarda, adam kaçırma onlarda, cinayet onlarda, taciz onlarda, tecavüz onlarda. Bizim Mehmetçiğimiz Suriye'de şehit olurken nargile tüttürmek onlarda. Biz açlıktan kıvranırken devlet desteği almak onlarda. Bu nedenle bir sorun halka. Ondan sonra karar verin. Kaybedilen oyların bir kısmı da bu yüzden kaybedildi unutmayın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı