Ekrem İmamoğlu kazandı! Irkçı zihniyet kara propagandaya başladı

İstanbul'daki seçimleri CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından sosyal medyada Kemalistlerden ırkçı sesler yükselmeye başladı. Sosyal paylaşım sitesi twitterda birçok kişi 'Suriyelilerdefoluyor' etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda skandal ifadeler kullandı.

23 Haziran 2019 Pazar 23:24
Ekrem İmamoğlu kazandı! Irkçı zihniyet kara propagandaya başladı

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini kazanmasının ardından Kemalistlerden skandal paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada oluşturulan kara propaganda ile Suriyeliler aleyhine küstah paylaşımlarda bulunuldu.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Suriyeli mültecilere ilişkin yaptığı açıklamada, tıpkı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gibi "Suriyeli mültecilerin vatanlarına geri dönmesini istiyoruz" demişti. İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının ardından CHP'liler bir patlama yaşayarak kin kustu.

Tanju Özcan'a tepki göstermemişti

Mülteci konusuna ilişkin açıklama yapan İmamoğlu'nun Suriyeli yoksul mültecileri hedef alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ırkçı uygulamasına tepki göstermemesi dikkat çekmişti.

Sosyal medyada '#Suriyelilerdefoluyor' etiketiyle yapılan paylaşımlara birçok kişi tepki gösterirken 'ilk icraatları faşistlik, ırkçılık oldu. Hepimize geçmis olsun' yorumları yapıldı.

Sosyal medyadaki skandal paylaşımların bazıları

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Haziran 2019 Pazar 23:24

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer24 gün önce
  95 yıldır..nerede..bir..mazlum..var..tepesine..bindiniz..Şimdi.de..suriyeli..kardeşlerimizi..hedef..alıyorsunuz..yuh..sizin..insanlığınıza..95..yıldan..beri..Robot.,faşist,islam,düşmanı,..kibirli..ahmak..beyinler..üretildi.
 • Türker BozlugilTürker Bozlugil24 gün önce
  Suriyelileri istemeyenler, Suriyeliler sizden isterlerse su vermeyin, ekmek vermeyin, Hava da vermeyin.nefes de almasınlar. Sürün denize temizleyin bakın batılılar öyle ediyor. Bulayın ellerinizi Aylan bebeklerin kanına rahat edin. Madem insafınız bu kadar yürüyün aslansınız (!)
 • bülentbülent24 gün önce
  ırkçı mı??? suriyelileri istememek szie göre ırkçıysa ırkçı olmaktan büyük gurur duyarım.boş yapma AKİT !!!!!!!!!!!!çok meraklıysanız evinizde besleyin!!!!!! Türküm diyemiyorsunuz ırkçılıktır diye kalkmışsınız suriyelileri istemeyenlere ırkçı diyorsunuz !!!!!!!!!!yürü git la!
 • Hayrı KaragönenHayrı Karagönen24 gün önce
  Imamsen imam değil şeytan imamısın "Suriyeli çok seven varsa alsın evinde baksın" sözünün ne manaya kullandığını biliyoruz. Vatan bizim evimiz ve misafirlerimizi evimiz-vatanımızda, Ama Allah o günleri göstermesin, işgalciler gelirse senin gibilerin einde oturacakdeğil mi? Sen dar gönlünle, cimri tabiatınla, katı kalbinle merhahametsizliğe devam et kimseye bir bardak su verme şeytana imamlığa devam et. Allah ıslah etsin.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN24 gün önce
  SURİYELİLER KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN EMİ..SANKİ BU GARİBANLARA ZERRE KADAR FAYDANIZ VAR GİBİ ,BİR DE NEFRETİNİZİ KUSUYORSUNUZ..İNSANLIĞINI KAYBEDENDEN İNSANA FAYDA GELİR Mİ?
 • kartalizmakartalizma24 gün önce
  SINIRSIZ rümüzlu arkadaş kendi ülkemden olmayanı kovuyorum istiyorsan sende git o saydıkların hepsi benim milletimin insanları onlar burda yan gelip yatmıyor askerede gidiyor bayrağımıda inan senden daha fazla seviyorlar
 • ademadem24 gün önce
  Bende öyle düşünüyorum, Savaş bitti , Suriyeliler dönsün, Bunu istemek suç mu, ÇOK İSTEYEN EVİNE ALIP SEVAP İŞLESİN, HALKIN VERGİLERİ İLE YAPMAYIN BU İŞİ.
 • Osmanlı SoyuOsmanlı Soyu24 gün önce
  insanların sıkıntıları olmalı. yapacak bir şey yok.
 • davincidavinci24 gün önce
  ben partili değilim chp akp beni hiç ilgilendirmiyor.her doğan suriyeliçocuk sizin çocuğunuzun işini elinden alacak demektir.on yılı geçti 3.5 milyon suriyeli geldi hala 3.5 milyon suriyeli var deniliyor ben inanmıyorum bu sayı çok fazla.türkiyenin dışarıdan gelen 10-20 milyonluk insanı beslemeye gücü yok.20-25 yıl sonra bunların nüfusu kaç olur tahmin edin.kişi başına düşensuriyeli kadar çalışıp vergi ödeceyeceksinizülkenize geleceğinizesahip çıkın.particiliği bırakın.ben anadoluda yaşıyorum.tüm göçmenlere devlet arsa dağıtıyor.doğuanadoluda vatandaşa cumhuriyet kuruldu kurulalı devlet arazileri dağıtılıyor bedava.kendi ülkemizde üvey evlat gibiyiz.bunu yapan ak parti değil.daha önceleride bu böyleydi.o zaman ak parti yoktu.şu siyaseti bırakında vatanınıza sahip çıkın ayrımcılığa uğrayan doğulu vatandaşlar göçmenler romanlar değil ayrımcılığa uğrayan kendi ülkemizde biziz.hangimize hangi parti gelin toprağı olmayanasizin atalarınız bu ülkeyi kurdu savaştı şehit oldu toprağınız yoksa size toprak verelim dedi.uyanın artık be itilip kakılmaktan bıkmadınız mı.
 • ihsanihsan24 gün önce
  imamoğlu cumhurbaşkanımı kerizler
 • SerseriSerseri24 gün önce
  İnşallah hizmet eder politikacının dediğini yapmaz çünkü dediklerinin tersini yaparlarda ISTANBUL da Müslüman mı var burda biraz duralım ilk önce kendimize soralım müslüman miyiz yoksa miras mı kaldı ikincisi doğru şık AKP istemedi kazanmak en basit örnek Binali yıldırımı aday göstermekle immamoglu nun işini kolaylaştırdı zaten kendisi bir kukla kızanlar ola bilir lütfen konuşmalarini iyi dinleyelim saklı kelimelerle ifade ediyor yani emir kulu ne kadar dayanır meçhul ne diyor azınlık yok müslüman Türk de yok gönül ister ki daha güzel bir hizmet sunsun İnşallah istanbul 90 yıllara dönmez daha iyi ve güzel olur bunuda zamana bırakalım bismillah diyelim seçim bitti ileriye bakalim...... kaybeden İstanbul'u olacak başka kimse değil E.İM başarılar
 • takoztakoz24 gün önce
  evinize birer aile alın siz bakın çok istiyorsanız çocuk üretim fabrikalarını
 • Ayhan Özdere Ayhan Özdere 24 gün önce
  5-6 milyon mülteci olmaz. Çok fazla.Mülteci sınıra yakın yerde özel kamplarda durur. Ülkeye başı boş vaziyette salınmaz.Okullara dil eğitimi vermeden salla pati alınmaz. Toprak satın almasına izin vetilmez.Madem geçiciler ve zor durumdalar neden çocuk yapmaya devam ediyorlar? Kesinlikle bir an önce geri dönmeleri gerekir. Bunun ırkla falan ilgisi yok.
 • ImamImam24 gün önce
  Suriyeli çok seven varsa alsın evinde baksın
 • ImamImam24 gün önce
  CHP kazanmadı oyları çaldılar bu sefer biraz fazla çaldılar
 • Elvir OzmicElvir Ozmic24 gün önce
  yahu bunun irkcilikla ne alakasi var?..
 • AliAli24 gün önce
  Defolmasin ama gitsinler.
 • Nur Nur 24 gün önce
  Allahta sizi huzurundan kovacak embesiller ama anlamazsınızherşeyden evvel müslüman ve mümin olmanız lazım bizde müslümanız ayaklarını bırakınöyle bizde müslümanım deyipte müslüman olunmuyor özünüz bozuk Ama biz diyoruz Allah var gam yok imtihan dünyası bu kaybedenlerden olmak isiyorsunuz var olun ibnelerle pkk lılarla fötöcülerle uyanırsınız
 • ŞerifŞerif24 gün önce
  Artık Suriyede savaş bitti
 • HazarHazar24 gün önce
  Referandum yapılsa %95 le (altına imzamı atıyorum) Suriyeliler ve tüm mülteciler gitsin der bu millet.Truva atı dolu içimiz,Işidli yüzlerce militan içimize sokuldu,süleyman soysuz tarafından..Bu mülteciler akp nin sonudur.
 • Mesut TaşkınMesut Taşkın24 gün önce
  Irkçı mı? Onlar bu Ülke vatandaşı değil! Sadece olmamaları gereken yerdeler. Siz önce kendi bozuk zihniyetinize bakın.
 • selimselim24 gün önce
  siz mültecilere zorla muhacir gömleği giydirmeye kalkar ve birde bunu insanlara bir baskı unsuru olarak kullanırsanız yumuşak olabilecek tepkileri böyle sertleştirir sonra zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışırsınız.elbette herkes kendi vatanında ikamet etmeli gerekirse başka ülkelere imkanı varsa misafirliğe gitmeli.bu kadar basit.
 • kutatgukutatgu24 gün önce
  cehenneme kadar yolları var...göndersin tabii
 • VeliVeli24 gün önce
  Ist halkıolgundur garip gulabayi kollar RIZKI VEREN ALLAHTIR verici ol biliciolma mülteciligi kolay gibi görmemek daha hayırlıdır.
 • GerçekGerçek24 gün önce
  Bişey yapamaz bı süs artık akit herkes işine baksın. Kimse gonderemez ay el araba gitse orda pkk var onlar istemez boş boş konuşuyorsun.
 • ATATURKCUATATURKCU24 gün önce
  6 MILYON SURIYELI BUNLARIN COGUDA ELI SEYINDE GEZEN YERE TUKUREN COP ATAN KARI KIZA BAKAN ISSIZ GUCSUZ ERKEK.ISTEMIYORUZ SURIYELI.BU SURIYELILER AKP NIN SONU OLACAK.
 • aliali24 gün önce
  suriyeliler defolsun KOBANİ liler hoş gelsin buyursun..Yunanlılar da komşumuz,başka da komşumuz yok.Bizi istiklal savaşında da yalnız bırakmadılar sağolsunlar Araplar gibi arkadan vurmadılar karşıdan vurdular Fransızı italyanı ingilizi ermenisi ile beraber.Bu nedenle bizm dostumuz bunlardır.Unutma ey Atanı gençlik.
 • SABRİSABRİ24 gün önce
  ırkçılık nedir:kendi ırkını öteki ırklardan üstün sayma ve siyasal tutumunu buna dayandırma eğilimi. Şimdi ırkçılık ,sosyoloji böyle tanımıyor ten ve doku üzerinden yapılan şey üstünlük sağlama öyle görme olayıırkçılık bu ,mülteci yoğunluğu var diyor Türk insanı Suriyeli ,afganlı,bangadeşli olduğu için tenine dokusuna dini için değil halk sınırda yaşasınlar yardım edelim diyor.ama biz iş başı yapalım bizden üstün görüyorlar mülticileri diyor halk , bazılarıda ne konuşacağını bilmeye bilirler AK Parti akıllansın artık halk uyarı fişeklerini gökyüzüne atıyor ...
 • tahsin kadirtahsin kadir24 gün önce
  ab seviniyordu ekreme, birakin suriyeliler gitsin acrupaya, acin kapilari
 • EnternasyonelEnternasyonel24 gün önce
  Tek dil, tek devlet, tek millet diyen fasist bit zihniyet halkciligi esas alan yapilara fasist diyor. Sizin tuzunuz baya bi kuru
 • SelimSelim24 gün önce
  Artik siz ne derseniz deyin her şey çok güzel olacak. Eyup sultan, size gosterge olsun
 • HasanHasan24 gün önce
  İstanbulda son 2 ayda çıkan fabrika yangınlarında ölen işçilerin tamamı yabancı işçi....yabancı işçi çalıştırmak yasaklansın benim insanım işsiz dolaşıyor,her türlü gelişmemiş ülkenin insanı burada 4/1 fiyatına çalışıyor
 • 24 gün önce
 • 24 gün önce
 • Bırak kardeşimBırak kardeşim24 gün önce
  Ben imamoğlunu seviyorum.Daha doğrusu insanı severim ben.Yıldırımıda severim.Ona oy verende kardeşimdir..
 • serdarserdar24 gün önce
  şu adamı artık haberlerde internette vs. görmek zorunda kalacağız en çok ona sıkılıyorum. İmtihanımız böyle olacakmış demek ki. Allahım sen bizi affet.
 • cemilcemil24 gün önce
  siz böyle diyorsunuz ama bu imamoğlu suriyelileri gerçekten göndersin var ya efsane olur demedi demeyin, oyları katlanır, ister ırkçı deyin ne derseniz deyin, ahan da gördük seçim sonuçlarında.
 • ŞahinŞahin24 gün önce
  9 yıllık misafirlik bitti .Enderlik ta bitti lütfen onurlu olun ülkenize dönün.
 • serdarserdar24 gün önce
  şu adamı artık haberlerde internette vs. görmek zorunda kalacağız en çok ona sıkılıyorum. İmtihanımız böyle olacakmış demek ki. Allahım sen bizi affet.
 • İşsiz İşsiz 24 gün önce
  Seçimin sonucuna ciddi etkisi oldu Suriyelilerin. Saldım çayıra belediyeler kayıra mantığı değiştirilmeli. Boşaltılan her kamp oy kaybı olarak geri döndü.
 • AbdullahAbdullah24 gün önce
  Suriyelileri göndermezse AKP genel seçimi de kaybeder.
 • dalmandalman24 gün önce
  türklük ırkçılıkmıdır?
 • Sınırsız Sınırsız 24 gün önce
  Ulan alçaklar Bulgar Yunan Sırp Rum Boşnak Yugoslav Rus Ahıska göçmeni olunca sorun olmuyor da Ha çünki onlar medeni ve çoğu da chp'li solcu olduklarından dolayı sorun olmuyor Ama İş Suriyeli Iraklı Afgan vs göçmeni olunca mı sorun oluyor kimin ülkesinde neyi paylaşamıyorsunuz
 • Sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor mihriban Sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor mihriban 24 gün önce
  Bu secimden de ders almazlar önceki seçimlerden dersimizi aldık deyip inatla hataları devam ettirdiler ve sonuç bu, olan bu ülkenin musluman evlatlarına olacak dava denen şey çıkarcılar menfaatciler iş takipçileri ve koltuk sevdalilari için binek olmamalıydı
 • muhammedmuhammed24 gün önce
  Halka bir sorun, kim Suriyelilerin kalmasını, kim gitmesini istiyor diye. Referandum yapın. Ona göre karar verin. Bütün Türkiye'nin %90'a yakını Suriyeli istemiyor. Gasp onlarda, adam kaçırma onlarda, cinayet onlarda, taciz onlarda, tecavüz onlarda. Bizim Mehmetçiğimiz Suriye'de şehit olurken nargile tüttürmek onlarda. Biz açlıktan kıvranırken devlet desteği almak onlarda.Bu nedenle bir sorun halka. Ondan sonra karar verin. Kaybedilen oyların bir kısmı da bu yüzden kaybedildi unutmayın.
 • abidinabidin24 gün önce
  siz ırkçı mırkçı deyin ama halk Suriyelileri istemiyor. REİS'e daha öncede yazdım bu Suriyeliler seni yer bitirir diye.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019