Ekrem İmamoğlu imama uyacak mı?

Bu haftaki Cuma Namazı'nda "Erdemli nesil, huzurlu gelecek" başlığıyla okunan hutbede, "Cinsiyet özgürlüğü ilahi iradeyi yok saymaktır" ifadeleri ile aile yapısının önemine vurgu yapıldı. Lut Kavmi'nin nasıl helak edildiğinin anlatıldığı hutbeden sonra Belediye Başkanlığı görevine Kur'an-ı Kerim okutarak başlayan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun LGBTİ'li sapkınlara destek vermeye devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

05 Temmuz 2019 Cuma 16:01
Ekrem İmamoğlu imama uyacak mı?

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Cuma Namazı'nda okunan hutbenin bu haftaki ana teması aile kavramının toplum hayatındaki önemi oldu. LGBTİ'li sapkınlara ilişkin uyarıların da yapıldığı hutbede, "Irkımızı, rengimizi ve ömrümüzü olduğu gibi cinsiyetimizi de Yüce Yaratan belirlemiştir. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır." ifadeleri kullanıldı.

Lut Kavmi'nin neden helak edildiği anlatıldı

Lut Kavmi'nin eşcinsel sapkınlıkları sebebi ile nasıl helak edildiğinin anlatıldığı hutbeden sonra akıllara Ekrem İmamoğlu'nun LGBTİ'li sapkınlara destek vermeye devam edip etmeyeceği sorusu geldi.

İmamoğlu destek sözü vermişti

Belediye Başkanlığı görevine Kur'an-ı Kerim okutarak başlayan CHP'li İmamoğlu, LGBTİ'lilerin sözde 'Onur Yürüyüşü' öncesinde yabancı basın mensupları ile bir araya gelerek, "Yürüyüş yasağının bizimle ilgisi yok. Yasağın sebebi yetkililerle bu konuda görüşeceğim" demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Temmuz 2019 Cuma 16:01

YORUM YAZ

 • Faik ZonguçFaik Zonguç2 ay önce
  Şimdi bu Ekrem sağda solda dindar görünse, sonra kendini destekleyen solcularla anlaşmalı dövüş olarak İstanbul anlaşmasını yırtacağım dese, Ayasofya'yı camii olarak açacağım dese, siz hele bana bir yetkiyi verin faizi bak nasıl düşüreceğim dese, mavi Marmara'nın hesabını İsrail'den soracağım dese, Suriyeli mülteci sorununa çözüm bulacağım dese, EYT'lilerin işini çözeceğim dese, eğitimi düzeltip dindar nesil yetiştireceğim dese muhafazakar kesimin de oyunu alıp tek başına başkan olur. Sonra da arada bir çıkıp İstanbul sözleşmesi nas değildir diye demeç verse, Ayasofya açılmaz diye bir şey yok her an camii yapabilirim diye milletin arada bir gazını alsa, ama olduğu gibi dursa. Nasıl olur? Ha pardon onları zaten yapan var mı şuan?
 • MemoMemo2 ay önce
  Zinayı serbest bırakan, AKP degilmi ?Yurtlardaki tacizcileri kuruyan AKP degilmi?Hertürlü ahlaksızlığın önünü açan AKP degilmi?Bunların suçlusu İMAMOĞLU MU ?ŞİMDİ ?"HIRSIZIN HİÇ KABAHATİ YOKMU ????
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  Birisi yazmış peygamberden başkasına tabi olmam Allahın ayetleri hatırlatılıyor ise zaten ona tabi olmak değildir bu Allaha tabi olmaktır Bu sebeple her müslüman iyiliği emretmekle ve kötülüğü yasaklamakla mesuldür ve Bunlar zaten Allahın ve peygamberinin hükümlerine dayandığından bunlara itaat zorunludur ki ayette Allah Allahın hükümleriyle yöneten Allahtan sakınan müslüman yöneticilere uyun der Bu Allahın emri olduğu için bu şekilde yönetene uymak Allaha itaattir. Emirlik (yönetici imam vs) Allah tarafından desteklenmiştir. Ayrıca Peygamber sav 3 kişi olduğunuzda birini imam seçin buyurmuştur
 • SelâmiSelâmi2 ay önce
  PAPAZOĞLU OLDUĞU İÇİN İ.NELERE DESTEĞE DEVAM EDER BU
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 2 ay önce
  Sizde her seyi imamogluna bagladiniz,sanki c.baskani oldu,fazla sisirmeyin
 • CANAN AKSEDEFCANAN AKSEDEF2 ay önce
  ha ha ha büyüksün AKİT:))))) BAYILDIM BU MANŞETE
 • gercekgercek2 ay önce
  imama önce akp bir uysun hele.su istanbul muzabakatini cöpe atsin hele.imamoglu mu bu ülkeyi yönetiyor?akp mi?
 • EmreEmre2 ay önce
  İmamoğlu HDP'nin oyları ile o koltuğa oturduğuna göre, HDP ne derse onu yapmak zorunda.
 • ErenEren2 ay önce
  Cuma müslümanlara farzdır münafıklara değil.
 • Tata TongaTata Tonga2 ay önce
  İmam kim oluyor ki? İmam da kimmiş... her müslüman Yüce Allah'ın Emirlerine uymak zorundadır, yasaklarından da sakınmak zorundadır. Ortada bir imam var ise o da Hz.peygaberimizdir. Ben Hz.Peygamberimizden başka imam tanımıyorum. Ha Ahmet Yesevi'yi, İmam Maturiyi, Ebu Hanife'yi de severim
 • hakkı_41hakkı_412 ay önce
  Sanki iktidar da 16 yıldır chp var, kendi yalan yanlış aile politikalarının suçunu chp' ye atıyorlar.
 • zinnur **zinnur **2 ay önce
  Mevcut yasaları çıkaran hükümetin uyması lazım, ekrem' in değil
 • gündüz81gündüz812 ay önce
  Ekrem imamoğlu'n dan önce hükümet uysun 2012 yılında imzaladığı eşcinselleri koruma altına alan istanbul sözleşmesini kaldırsın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019