• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem devletin verdiği hizmeti kendisinin gibi pazarladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, günler önce sağlık çalışanları için çıkan otel ve konaklama kararını kendi çalışması gibi göstermeye kalktı.

Yeniakit Publisher
2020-04-02 23:45:00 - 2020-04-02 23:49:34
Ekrem devletin verdiği hizmeti kendisinin gibi pazarladı

"Sağlık çalışanları için ücretsiz konoklama desteği" adı altında sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu ve İBB tarafından başlatılan sözde kampanyada ,"Koronavirüsle mücadelemizde en büyük özveriyi gösteren değerli çalışanlarımıza destek olmak için hazırız. Hastanelere yakın konumdaki anlaşmalı otellerde geçerli projemiz kapsamında konoklama hizmetinden ücretsiz yararlanma imkanı sizi bekliyor." ifadeleri yer aldı. İmamoğlu aslında devletin verdiği hizmeti kendisinin gibi pazarlamaktan çekinmedi.

Sağlık Bakanlığı günler öncesinden açıklamıştı

Sağlık personeli için otel ve konoklama günler öncesinden resmi gazetede yayınlanmıştı.

İşte o karar:

24/03/2020 tarihli ve 31078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile;
COVID-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında; sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin; İlgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden ücretsiz yararlanmasının yolu açıldı.
Ayrıca sağlık çalışanlarımızın görev yaptıkları sağlık tesisine en yakın kamu sosyal tesislerinde (misafirhanelerde) ücretsiz kalabilmelerinin yolu açılmış oldu.
Cumhurbaşkanı Kararına uygun planlama ve uygulama tesis edilmesi ile bu konuda herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda İçişleri Bakanlığımızca Valiliklere talimat verilmiştir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Allah'ın bir kulu

Bu ...... de içeri atmak gerekir. Attığı yalanlar diz boyunu aştı, yakında yalana batacak.
 • Yanıtla

Hayrettin

Seçenler ne güzel seçmişsiniz tam size göre güle güle kullanın .Nasıl her şey güzel oldu mu?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı