Ekranlardan dehşet akıyor! Gasp şüphelilerinde çukur dövmesi

Eskişehir'de, yaşı küçük 3 şüpheli, 6 çocuğun cep telefonu ve paralarını gasp ettikleri iddiasıyla polis tarafından yakalandı. Son dönemlerde suç batağının sembolü haline gelen Çukur dizisindeki dövme yakalanan çocuklardan birinin vücudunda diğerinin ise giydiği tişörtte görüldü.

13 Ekim 2018 Cumartesi 16:47
Ekranlardan dehşet akıyor! Gasp şüphelilerinde çukur dövmesi

 yeniakit.com.tr  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 6 çocuğun bıçak zoruyla cep telefonu, para ve kişisel eşyalarını zorla alan S.B.(15), B.S.(17) ve Ö.A.(14) isimli 3 çocuğu yakaladı. Çocukların birisinin boynunda 'Çukur' dizisinde oynayan karakterlerde bulunan dövme, diğerinin de aynı dövmenin şeklinin basılı olduğu tişört giymesi dikkat çekti.

Suça sembol oldu

Ülkemizde toplum yapısını alt üst eden televizyon dizileri artık suçlara sembol olacak işaretleride belirliyor. Toplum yapısına dinamit döşemekten başka hiçbir faydası olmayan bu televizyon dizilerinde cinsel içerikler, şiddet, gasp, tecavüz olayları, oluşturulan karakterler ile çocuklarımızın gençlerimiz bilinçaltına adeta pompalanıyor.

RTÜK engel olamıyor

Son dönemlerde özel bir televizyon kanalının ‘Çukur’undan çıkıp topluma yayılan dizi ülkemizin yeni belası oldu. Psikolojisi düzgün bir bireyin kaleminden çıkması mümkün olamayan senaryosu ile adeta şiddet ve her türlü gayriresmi olayı içinde barındırarak sevimli hale getiren Çukur dizisi son dönemde artan suç olaylarının tamamında karşımıza çıkıyor. İki ok arasına yerleştirilen 3 noktalı sembolü gasp, haraç, kadın ticareti ve şiddeti içinde barından her yerde karşılaşmak mümkün oldu. RTÜK’ün bu konuda alacağı önlemler ise merak konusu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 16:47

YORUM YAZ

  • Hacı MuradHacı Murad5 ay önce
    Rtük engel olamıyorsa hükümet ne iş yapar ?
  • halil45halil455 ay önce
    koskoca devlet RTUK e engel olamiyor bizi savas halinde nasil koruyacak.
  • uyan tcuyan tc5 ay önce
    devletimiz bostan korkuluğu yapıyor bunları yasaklaması lazım. hepsi ihale ve indirmepeşinde milleti düşünenmi var

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019