• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyayı ayağa kaldıran görüntü! Hizmetçi kadını ağaca bağladılar

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da çalışan Filipinli bir hizmetçi, çalıştığı bir evde mobilyaları güneşte bırakınca akılalmaz bir ceza ile karşılaştı. Suudi işveren, mobilyaların güneşte solma tehlikesi yaşadığı için hizmetçi kadını cezalandırarak ağaca bağladı.

2019-05-16 17:05:00 - 2019-05-16 17:31:14
Dünyayı ayağa kaldıran görüntü! Hizmetçi kadını ağaca bağladılar

26 yaşındaki Lovely Acosta Baruelo adlı Filipinli bir hizmetçi, Suudi Arabistanlı işveren tarafından, mobilyaları güneşte bırakmanın cezası olarak bir ağaca bağlandı. Olayın duyulması üzerine Filipinli hizmetçi, ülkesine gönderildi.

Suudi Arabistan'da insanlık bir dışı olay yaşandı. Filipinli hizmetçiyi, mobilyaları güneşte bıraktığı için ceza olarak bir ağaca bağladılar.

Mobilyaları güneşte bırakınca...

Olay Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da meydana geldi. 26 yaşındaki Lovely Acosta Baruelo isimli Filipinli kadın hizmetçi birkaç aydır, Riyad'ta zengin bir ailenin yanında çalışıyordu. Ancak temizlik için bir parça pahalı mobilyalı dışarıda bıraktı. Mobilyaların güneşte bırakılmasını kızan Suudi işveren, mobilyaların güneşte solma tehlikesiyle karşı karşıya kalacacağı gerekçesiyle, hizmetçiyi ceza olarak bir ağaca bağladı.

Ailesinin yanına döndü

Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine harekete geçen Filipinler elçiliği, hizmetçi Lovely Acosta Baruelo'nun ülkesine, ailesinin yanına dönmesini sağladı. Baruelo'nun , 9 Mayıs akşamı saat 20.55'te başkent Manila'ya geldiği oradan da ailesinin yaşadığı La Union'ya vardığı açıklandı.

‘Geride kalanların güvenliğinden korkuyorum'

Yaşadığı insanlık dışı olayla ilgili konuşan Filipinli hizmetçi kadın Baruelo, “Bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim. Ayrıca orada kalan diğer Filipinliler için yardım istemek istiyorum. Bana yardım eden ve fotoğraflarımı yükleyenler onlar. Onların güvenliği için korkuyorum. Umarım onlar da kurtarılır” dedi.

Öte andan Baruelo'nun iş arkadaşı olduğunu iddia eden bir kadın, Filipinli yetkililerden yardım talebinde bulunduğu ve işverenlerinin küçük hatalar yaptıklarında onlara zarar vereceğini söylediği bildirildi..

Orta Doğu ve Afrika'da tahminen 2,3 milyon civarında Filipinli'nin çalıştığını bildirildi. Bu sayının yarısından fazlasının kadın olduğu, işverenleri tarafından kötü muamele gördükleri konusunda birçok şikayetleri olduğu açıklandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23