''Dünya'nın yuvarlak olduğunu ispatlayana 50 bin TL ödül!''

Her geçen gün yükselen Dünya düz mü, yuvarlak mı ? tartışması Türkiye'de de etkisini göstermiş durumda. Dünyanın düz olduğunu iddia eden ve bu doğrultuda bir dernek kuran Doğukan Özkan, dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlayana 50 tl para ödülü vereceğini açıkladı.

17 Nisan 2018 Salı 12:00
''Dünya'nın yuvarlak olduğunu ispatlayana 50 bin TL ödül!''

Geçtiğimiz Şubat ayında Adana'da kurulan Düz Dünya Derneği kurucu başkanı Doğukan Özkan, “Daha önce 10 bin lira para ödülü vereceğimi söylemiştim şimdi de bu ödülü 5 katına çıkartıyorum. Bana Dünya’nın döndüğünü ve küre olduğunu kanıtlayabilene 50 bin lira vereceğim. Parayla gösteriş yapmayı sevmiyorum ama bunu göstermek zorundayım.” diye konuştu.

"HEPSİ BİR GÖRSEL EFEKTTEN İBARET"

Dünya’nın geoit, elips veya basık olmadığını savunan Özkan, “Gerçek diye gösterdikleri fotoğraflar ve videolar hepsi bilgisayar ürünü. Hepsi bir görsel efektten ibaret. Teknoloji o kadar ileri seviyedeki Mars’a bile gidiyoruz, araç gönderiyoruz, aya gittik, uzayda diğer galaksilerin görüntülerini çekebiliyoruz ama gel gelelim ki Dünya’nın gerçek bir resmi yok.

"DÜNYA'NIN NEDEN GERÇEK BİR GÖRÜNTÜSÜ YOK?"

Uluslararası Uzay İstasyonu (İSS) bu kadar yükselebiliyor, Dünya’nın bir parçasını görüyorsa, eğer bu kadar yükselebiliyorsa daha yükseğe çıksın ve oradan görüntülesin. Tüm Dünya’nın gerçekten dönüp dönmediğini ve gerçek görüntüsünü bir şekilde gösterebilir. Mars’a gidiyoruz, Uzay'ı geziyoruz, Ay'a çıkabiliyorsak, böyle bir teknolojimiz varsa Dünya’nın gerçek bir görüntüsü neden yok?” ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 12:00

YORUM YAZ

 • kayserilikayserili9 ay önce
  uzaydan cekilmis binlerce resim yuvarlak oldugunu gosteriyor, bu aptal herif kipat acip resimlere bile bakmamis! ver lan 50bini, o kadar resim isbat degilse ne isbat olabilir? cahiliye devrine geri gidiyor bazilari.
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Acaba hangi partiye oy veriyor?
 • AAAA9 ay önce
  HİLAL AY NASIL OLUYOR DİYE DÜŞÜN BARİ MAKET FALAN YAPARAKTAN.
 • HakanHakan9 ay önce
  Dünya düzdür diyen bir şahsın bahiste verecek 50.000 TL sinin olması da eğitimin gereksizliğini, bilginin kifayetsizliğini ve beynin sanıldığı kadar önemli bir organ olmadığını gösterir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019