Dünyanın çayı ÇAYKUR’dan

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Rize’nin İyidere ilçesinde yapılan çay paketleme fabrikasının günlük 400 ton kapasiteyle çalıştığını ve yaklaşık 60 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti.

11 Temmuz 2019 Perşembe 12:01
Dünyanın çayı ÇAYKUR’dan

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Rize’nin İyidere ilçesinde yapılan ve kendi kendine yetebilecek şekilde projelendirilen çay paketleme fabrikasında üretimin son hızla devam ettiğini söyledi. Yaklaşık 200 bin civarında yaş çay üreticisinin sattığı çayı burada paketleyip tüm Türkiye’ye ve yurt dışına servis ettiklerini aktaran Alim, fabrikanın günlük 400 ton kapasiteyle çalıştığını ifade etti. Alim, yaklaşık 60 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, “Daha çok Avrupa ülkelerine çay satıyoruz. Dünyanın her yerinde bizim çayımız var. Hedef kitlemiz tüm Türkiye ve dünya” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 12:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Temmuz 2019