Dünya bakıyor eşkıya yıkıyor

Filistin’deki işgali sürdüren Siyonistler, dün de Müslümanlara ait evleri yıktı. İsrail, Doğu Kudüs’te Ayrım (Utanç) Duvarı’nın devamı olan tel bariyerlere yakın olduğu gerekçesiyle Filistinlilere ait evleri yıkıp, topraklarına el koydu.

23 Temmuz 2019 Salı 09:49

Barbar İsrail’in Filistinlilere yönelik zulmü ve hak gaspı sürüyor...

1967’den beri Filistinlilerin topraklarını zor kullanarak işgal eden İsrail, Müslümanları bölgeden tamamen atmak için yayılma politikasını sürdürüyor. İşgali genişletip Filistinlileri sürmeyi hedefleyen İsrail güçleri, dün yine işgal altındaki Doğu Kudüs’te Ayrım (Utanç) Duvarı’nın devamı olan tel bariyerlere yakın olduğu gerekçesiyle Müslümanlara ait evleri yıkmaya başladı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, çok sayıda İsrail askeri ve polisi, sabah erken saatlerden itibaren iş makineleri eşliğinde Doğu Kudüs’ün Sur Bahir bölgesinde yer alan Vadi El-Hummus Mahallesi’ne geldi. İsrail güçleri, İsrail Yüksek Mahkemesinin Sur Bahir bölgesindeki Ayrım Duvarı’nın devamı olan tel bariyerlere yakınlığı gerekçesiyle yıkımına karar verdiği Filistinlilere ait evlerden bazılarını zorla boşalttı. 

Dünyaya işgali durdurun çağrısı

Bölgedeki bazı evleri iş makinalarıyla yıkan Siyonistler bazılarını da patlayıcı yerleştirip yıktı. Filistinlilerin tapulu topraklarına el koyan Siyonistler, yayılma hedefini sürdürmüş oldu. Filistinliler ile Siyonist güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşanırken, polis ve askerler gözyaşartıcı bomba kullanıp kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bu arada hukuksuz yıkıma karşı Hamas ve İslami Cihad, kınama açıklaması yapıp, uluslararası kurumları işgali durdurmaya çağırdı. 

Filistin: Yıkım etnik temizliğin parçası

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Milhim, İsrail güçlerinin Filistinlilerin evlerine yönelik başlattığı yıkımları “etnik temizliğin bir parçası” olarak nitelendirdi. Milhim, “Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan anlaşmaya (Oslo Anlaşması) göre A bölgesinde yürütülen bu yıkımlar etnik temizliğin bir parçasıdır ve Filistinli nüfusu yerinden etmeyi amaçlamaktadır” dedi.

İsrail’in Ramallah yönetimiyle Kudüs’ü ayırmak istediğini belirten Milhim, uluslararası toplumun bu adaletsizlik karşısında sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı.

Milhim, ayrıca, İsrail’in benzer sebeplerle Sur Bahir bölgesinde 200 kadar binayı yıkma ihtimali olduğunu belirterek tehlikenin büyüklüğüne dikkati çekti. Bu arada Filistin Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada da İsrail’in başlattığı yıkımlar kınandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 09:49

YORUM YAZ

 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM27 gün önce
  SONRADA TÜRKİYE YE AKDENİZ DE SURİYEDE İHTAR ÇEK AB ABD BM DENEN HEPSİ SATILIK ÜLKELER..NE YAPARSANIZ YAPIN ALLAH INDA BİR OYUNU VARDIR
 • uyan tcuyan tc27 gün önce
  bm de onlardan yana natoda onlardan yana. dünyada huzur kalmadı. eşkiyalar düzeni başladı dünyada. baş eşkiya yahudistan abd sidir england dahil yahudiler. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • Abdullah MuratAbdullah Murat27 gün önce
  Peygamberimizin sav buyurması üzerine delili hadistir Müslüman için 3 mecsid kutsaldır Bu mescdiler ziyarete gidilebilir kabe mescidi nebevi ve mescidi aksadır Dinin şiarı olduğundan namusumuzun parçasıdır Lakin bir müminin kafirler tarafından zulme uğratılıyor olması yeterlidir Gene hadis ilekardeşini kafirin zulmune terkeden helake uğrayabilir yada ahirette bu karşısına çıkacaktır. Vatan vatan ayrılmak Allahın bölünmeyin buyruğunun isyanı küfrün sonucudur Müslüman olarak bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen islamda değildir Peygamberin buyru ile müslümanlar bir vücud gibidir. Allahın yoluna girelim Allahın hükümlerini getirelim Düşmanı ve dostu kurana göre tanımlayalım ve onun yolunda olması gerektiği gibi savaşalım bu şartları sağlamayamaz iisen tağut yolunda savaşan olursun. hristiyan ve yahudileri dost edinen onlardandır hükmü vardır.
 • ali gercekali gercek27 gün önce
  Kaçak yapılar demokratik tüm ülkedelerde yıkılırken , bizde sonu gelmeyen imar barışları var.Çok ilginç.
 • ihsanihsan27 gün önce
  hep suud kahpesinden abd ye uşak olmasa olmazdı bunlar.
 • YavuzYavuz27 gün önce
  Bizim ordumuz ne işe yarar. Her 10 senede bir darbe yapsın diyemi besliyoruz bu kadar genarali? İsraili vurmayacaksa, amerikayı vurmayacaksa, kimi vuracak bizimi?
 • ATATURKCUATATURKCU27 gün önce
  DUSMANI DUSMANIN SILAHI ILE VURACAKSIN.MALESEF ISLAM DUNYASI TEKNOLOJI SANAYI BILIM ALANINDA GERI.ESKIYA ISRAILE HADDINI ANCAK TEKNOLOJIK OLARAK USTUN OLURSAN CEVAP VEREBILIRSIN.HAMASET EDEBIYATI HURAFE KAVGA COK NUFUS SOPA TAS ILE YENEMEZSIN.
 • K MARAŞLI K MARAŞLI 27 gün önce
  Uyan müslüman uyan uyanda özüne dayan.!!! Müslümanlar bir vücudun organları gibi bir organ hastalanma tüm vucut etkilenir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019