Seçim 2019 Sayfası

Diyarbakır’da ‘Aile Çalıştayı’

Yuvaların dağılmaması için uğraşan Aile STK'ları, Diyarbakır'da düzenlenecek olan “Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı”nda bir araya geliyor.

10 Kasım 2018 Cumartesi 12:30
Diyarbakır’da ‘Aile Çalıştayı’

Faruk Arslan / İstanbul

Toplumun yapı taşını oluşturan yuvaların dağılmaması için Aile STK’larının çabaları devam ediyor. Alanında uzman konukların konuşmacı olarak yer alacağı “Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı” bugün Diyarbakır’da düzenlenecek. Aile Platformu’nun öncülüğünde düzenlenecek olan Aile Çalıştayı’nda yuvaları problem yumağına sürükleyen 6284 sayılı kanun, müebbet nafaka, çocuk haczi ve velayet gibi problemler işlenecek. Diyarbakır Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek “Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı”nda alanında uzman konuklar konuşma yapacak.

Çalıştayda; Aile Platformu Başkanı Adem Çevik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürü Halid Açar, Mazlumder Genel Başkan Vekili Av. Nesib Yıldırım, Memursen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, Özgürder Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Nazlıcan, Hayat-Der Yönetim Kurulu Üyesi Ayten Atlı, İnsan Hakları Cemiyeti Başkanı Av. Mehmet Karadağ ve birçok öncü isim sunum gerçekleştirecek. Çalıştayla 10 Kasım Cumartesi günü (bugün) saat 13.00’te Diyarbakır Öğretmenevi’nde düzenlenecek. Aile Çalıştayları 17 Kasım’da Mardin’de, 24 Kasım’da ise Batman’da devam edecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 12:30

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Nisan 2019