Diyanet aileyi hedef alan projelere karşı harekete geçti

Diyanet İşleri Başkanlığı, son yıllarda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adı altında özellikle Müslüman toplumların aile yapısını bozmaya ve eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya yönelik ifsat projelerine karşı harekete geçti. Diyanet İşleri Başkanlığının Aile kurumunun korunmasına yönelik düzenlediği “Peygamberimiz ve Aile” başlıklı uluslararası sempozyum, 22-24 Kasım 2019’da Antalya’da yapılacak.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:34
Diyanet aileyi hedef alan projelere karşı harekete geçti

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

BM ve Siyonist kuruluşlar eliyle projelendirilen ve ülkelere dayatılan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temelli ifsat faaliyetlerine karşı STK’ların yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı da harekete geçti. Nesli bozan ve eşcinsel sapkınlığı yaygınlaştırmayı amaçlayan projelere karşı ailenin korunması için ortaya konan STK odaklı çabalara, Diyanet İşleri Başkanlığı da uluslararası bir sempozyumla destek verecek.

Aileyi hedef alan projeler geleceğimizi tehdit ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan duyuruda, aile sempozyumu hakkında şu bilgiler verildi:

“Küreselleşen dünyada aileyi hedef alan ve aile içinde yaşanan sorunlar hepimizi

etkilemekte, sadece bugünümüzü değil geleceğimizi de tehdit etmektedir. Kitle iletişim

araçlarının gelişimi değer ve sınır tanımaksızın aile mahremiyetini, aile bireylerinin

haklarını ve ailenin saygınlığını zedeleyebilmektedir. Sadakatsizlik, vefasızlık,

tahammülsüzlük, bilinçsizlik ve şiddet gibi sebeplerle ailelerimiz ciddi anlamda zarar

görmektedir. Dolayısıyla ailenin kurulması, korunması ve sağlıklı bir şekilde geleceğe

taşınması için çözüm üretmek hepimizin sorumluluğudur. Bu bağlamda Kur’an ve

sünnetten beslenen sağlam referanslarla ve değişmez sabitelerle bugünün ailelerine yol

gösterecek akademik çalışmalara ihtiyaç vardır.”

Peygamberimiz ve Aile

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin korunmasına yönelik çalışmaların tüm insanlığın geleceği için önemli olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

Başkanlığımız, öteden beri özelde milletimiz genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, böylece toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olmayı görev kabul etmektedir. Bu bağlamda 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası teması 'Peygamberimiz ve Aile' olarak belirlenmiştir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:34

YORUM YAZ

 • Ayhan Ayhan 1 ay önce
  Ya arkadaş TRT ye bakamıyoruz dizilerde kız erkek arkadadaşlığnı normal gibi anlatıyorlar nereden baksan tutarsızlık
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 1 ay önce
  MEB ile diyanet ortaklaşa ilahiyatlardaki sapkınlara karşı ortak mücadele etmeli tabi samimilerse.
 • YaşarYaşar1 ay önce
  İşini layıkıyla yapmayan diyanete laf yok.
 • VeliVeli1 ay önce
  Diyanetin bildigi yaptığı tek şey: vaz etmek. Yazık
 • Ismail Ismail 1 ay önce
  Yahu kardesim once su AB uyelik surecini bi sonlandiracaksiniz! Zira ulkedeki batil ehli, hemen hemen bircok pisligi bu kanaldan ve bu bahane ile ulkeye sokup uygulamaya geciriyor AB deki kefereler ile koordine icinde! Yahu AB nin gercekte ne olduğunu anlamak icin ingiliz parlamenter nigel farage denen kafirin konusmalarini bile dinlemek yeter aslinda!!!
 • GürayGüray1 ay önce
  Diyanet namazını bitirmiş günlük hayata nihayet başlamış. Hatta bu transseksüel homolar dine yönelmiş gayler cami şadırvanında birbirlerine güsül abdesti öğretmeye başlamış el ele kırıtarak camiye girip yüce allah'a sükür secdeleri yapıp ne güzel cennet mekan ülkemizdeki engin hoşgörünün devam etmesi için göz yaşlarıyla dua etmişler görüntüleri izleyen diyanecemaat cok hayırlı işlere vesile olmanın haklı gurunu ulusla paylaşmış( diyanet ruhlar aleminde camilerin etrafı nahoş görüntülerle dolu türbelerdeki mazar taşları üzerinde sevişen ahlaksızlarla dolu yeşil alanlar dindarların kucaklarına yatmış tesettürlü bacılarla dolmuş ) müslümanlık buysa içine it sıçsın bu dinin.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Ey diyanet islam aile yapısını savunuyorsan küfür yasalarıyla düzenleme getirilmiş devlet yasları ve Allaha kulluğun engellendiği ilkokullar bizzatihi devlet kendisi bu zulmü yapmaktadır. Evlilik din işidir. Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler yani gerekli düzenlemeleri yapmayanlar kafirlerdir Miras dahi bunu engeller İnsanın kul olmasını engelleyen herşey aileyi etkiler Bu aynı zamanda onu dinden çıkaran defeden büyük günahlardır Laiklik(yüzçeviriştir) Küfre düşer kafir olursan biliyorsunki Allahın korumasını ve yardımını kaybedersin aklını kullanmazsan bizzatihi onun tarafından pislik içinde şeytanla bırakılırsın. Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir Bir aileside yoktur Onlar örümcek ağlarıyla birbirlerine bağlanmışlardır Gerçek bağ ise kan bağı değildir Allahın hükümlerinde dostluk ve kardeşlik bağıdır Aileyi oluşturan çocuklarda kadınlarda herşey imtihan unsurudur. İslamda babası çocuğa ahlak verir bir insanın kul olması için mücadele eder Allah insanları kendisine kul olsunlar diye yaratmıştır Kulluğun şartı seçtiği din üzere olmaktır Namaz kılmaktır Zekat vermektir islamın şartları vardırİslamın dışı aile değildir. baba ailesini ve kendisini ateşten korumakla mesuldur her durumda namazı kılmak ve emretmek birinci vazifesidir çocuğuna güzel bir isim verir 7 yaşında namzı emreder bununla birlikte kız çocuğuna tesettürü emreder tesettür ve namaz ayrılamaz10 yaşında ise kılmazsa döver Kuran ahlakını verir dostu düşmanı öğretir Kula olmasını engelleyen ise namaz kılamadığı ve tesettülü olamadığı döndürme merkezleridir küfrün ona farz kıldıklarıdır önlük başı açıklık kız erkek karışıklık ve namaz yasağı ilkokullar bunu yapar inanan içi Allahın kuranı indirirken seçtiği arapçadan üstün bir dil yoktur olmamalıdır Arapça kulluğun dili olmuş vahyi orjinal kaynaktan anlamanın yoludur Başka bir dil empğoze ederek çocuklar vahye karşı sağırlaştırılmaktadır Bu büyük bir zulüm ve merhametsizlik örneğidir. Allahın helal olan çok eşliliği haram kılınmış islam aile yapısı büsbütün bozulmuştur. 19 yaş yasağıda Allahın helallerini haram kılmak haddi aşmaktır Allahın nimetini değiştirmenin sonu onunda nimetini bozmasıyla sonuçlanır Bu dindir islamdır Allahın yolunun engelleyiciliği ve bozgunculuğudur Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir Bu işi yapanlar pkk dan daha tehlikeli düşmanlardırki zaten artık birbirlerini destekler olmuşlardır
 • TespitTespit1 ay önce
  Çok uzaklara gitmeye gerek yok. KADEM ile başlayabilirler çalışmalarına.
 • AnigzelAnigzel1 ay önce
  Diyanet hükümete zina haram süresiz nafaka haram 6284 uygun değil hatırlatması yapmalı veya fatva makamı resmi olarak hükümete geçmeli

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019