• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dışişleri'ni hedef aldı... 'ABD şaklabanı' Merdan Yanardağ’ın sitesi, sahtekarlık yaparken enselendi

Terör örgütü PKK sevici Merdan Yanardağ'ın kanalı Tele1, Dışişleri Bakanlığı'nı Tunus açıklaması üzerinden hedef aldı.

Yeniakit Publisher
2021-07-26 23:25:00 -
Dışişleri'ni hedef aldı... 'ABD şaklabanı' Merdan Yanardağ’ın sitesi, sahtekarlık yaparken enselendi

 yeniakit.com.tr 

Tunus'taki Türkiye dostu hükümete yapılan darbeye alkış tutan muhalif medya, sahtekarlıktan da geri kalmıyor. Riyakarlığını gözler önüne seren terör örgütü PKK sevici Merdan Yanardağ'ın kanalının sitesi Tele1, bir yandan darbeye adeta alkış tutarken diğer taraftan da Dışişleri Bakanlığı'nın 

Dışişleri Bakanlığı'nın darbe demediğini yazdılar

Türkiye'den Tunus'taki darbeye karşı 'demokrasi' vurgusu yapılan bir açıklama geldi. 

"Tunus’ta Cumhuriyet Bayramının kutlandığı 25 Temmuz 2021 tarihinde halkın iradesini temsil eden Meclis’in faaliyetlerinin askıya alınmasından derin endişe duyuyoruz." ifadeleri kullanan Dışişleri Bakanlığı, "Bölgede halkın beklentileri doğrultusunda yürütülen demokratik süreç bakımından örnek bir başarı öyküsü olan Tunus’un bu müstesna konumunun ve demokratik kazanımlarının korunması Tunus için olduğu kadar, bölge için de büyük önem taşımaktadır

Bu bakımdan, Tunus anayasasının hükümleri çerçevesinde demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz.

Demokrasi yolunda bugüne kadar pek çok merhaleyi başarıyla aşan Tunus halkının, bu sınamanın da üstesinden geleceğine şüphe duymuyoruz.

Türkiye, güçlü tarihi bağları bulunan Tunus’un ve kardeş Tunus halkının yanında yer almaya devam edecektir." açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin Mısır ile darbe nedeniyle ilişkilerin kötüleşmesini eleştiren haberler yapan Tele1, verilen mesajda uygulanan kararların meşru olmadığının altını çizen ve demokratik meşruiyet çağrısı yapan Dışişleri Bakanlığı'nı, "Dışişleri resmi açıklama yaptı, darbe diyemedi" ifadesiyle hedef alması ikiyüzlülük olarak değerlendirildi.

Darbeye alkış tutanların sahtekarlığına bak sen! 

Dışişleri Bakanlığı'na çamur atmaya çalışan Tele1'in yaptığı haberlerle Tunus'taki darbeye alkış tuttuğu görüldü.

Tunus'un darbeci Cumhurbaşkanı Kays Said'in 'başbakanı görevden aldı' diye geçiştiren Tele1, ülkedeki olayları olağan olarak yansıttı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nazim arat

Merdan yanardağ için eski patronu, BENDEN CALDI TV KURARKEN diyor. Hırsızlık suclamasini ogunc madalyası olarak gören soytarının teki. Apofeto hizmetkarı, gelirinin kaynağını  bile açıklıyor, durust solcu Merdan efendi aciklayamiyor
 • Yanıtla

FONDAŞ yandaş Yalaka medya!

Hele belediye BESLEMESİ yalaka medya ya bak.!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23