• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dikkat çeken açıklama: ABD-Çin savaşı bizi vurdu

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret savaşını değerlendiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, "ABD-Çin ticaret çatışması nedeniyle uluslararası bir belirsizlik var. Tabii ki belirsizliğin Almanya gibi ihracatçı bir ülke üzerinde etkisi var" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-09-11 13:28:00 -
Dikkat çeken açıklama: ABD-Çin savaşı bizi vurdu

Almanya Başbakanı Angela Merkel Çarşamba günü yaptığı açıklamada, iki süper güç olan Çin ve ABD arasındaki mevcut ticaret savaşının Almanya'yı vurduğunu söyledi.

Merkel, Parlamentosu Federal Meclisine yaptığı açıklamada, "ABD-Çin ticaret çatışması nedeniyle uluslararası bir belirsizlik var. Tabii ki belirsizliğin Almanya gibi ihracatçı bir ülke üzerinde etkisi var" dedi.

Almanya'daki belirsizliğin Brexit boyutuna da değinen Merkel, ''Brexit'in sistemli bir şekilde gerçekleşmesi çabaları devam ediyor. Alman hükümeti bunu mümkün kılmak için en son güne kadar elinden gelen her şeyi yapacak.'' ifadelerini kullandı.

''Kapımızda ekonomik bir rakimiz olacak"

Merkel, İngiltere'nin AB'den ayrılmasından sonra ekonomik, güvenlik gibi konularda dostane ilişkiler izlense bile, artık yanı başlarında ekonomik bir rakip olacağını belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Hepiniz Amerika’sı Çin’i Rusyası İsrail’i yaptığınız zulmün altında kalacaksınız yok olup tarumar olacaksınız milyonlarca müslümanın kanı elinizde birbirinize düşün başta sarı şeytan olmak üzere hepinizin canı cehenneme
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Fizikci, papaz kızı şansölye Merkel siyasettede cok zeki bir bayan. Teşhisleri mükemmel. Milyonlarca mülteciyi kendi partisinin aleyhinede olsa insancıl sebeplerden hic zorluk cikartmadan bir kac ayda Almanyaya giriş ve koruma sagladı. Hepsinin şimdi sıgınacak evi ve yaşam icin yeterli paraları var. Ve oldukca kısa sürede Almancayı bu mültecilere ögrettiler. Hepsinin cocuklari okullarda mutlular. Almanyanın mükemmel egitilmiş calışkan insanları var. Bu sorunları kısa sürede atlatırlar. Önemli olan biz napcaz kendimize bakalım. Birbirimizi yemeyelim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı