• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Devlet Bahçeli'den Sedat Peker açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına da değindi. Bahçeli grup toplantısında yaptığı açıklamasında "Biz mafyadan anlamayız, biz mafyayı tanımayız" ifadelerini kullandı. Dün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Peker'e yönelik "Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" demişti.

Yeniakit Publisher
2021-05-18 12:30:00 - 2021-05-18 12:42:42
Devlet Bahçeli'den Sedat Peker açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. İsrail'in saldırılarından ülke siyasetine kadar farklı konularda açıklama yapan Bahçeli, konuşmasının bir bölümünde ise isim vermeden Sedat Peker'e gönderme yaptı.

"Mafyayı tanımayız"

"Cumhur ittifakının üçüncü unsurunun mafya olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu önce kendine bakmalıdır." diyen Devlet Bahçeli, konuya ilişkin sözlerini şu şekilde devam ettirdi: "Biz mafyayı tanımayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur ittifakı cumhur ile birliktedir. Çeteler, CHP'nin yoldaşı; uyuşturucu baronları, PKK, FETÖ CHP'nin fiili ortağıdır."

Erdoğan da tepki göstermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamanın bir bölümünde bu konuya değinmiş, isim vermeden Peker'i ve ona destek verenleri eleştirmişti. Peker'in iddialarıyla ilgili "Bu kirli senaryoyu bozacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"17 gün devam eden tam kapanmanın dün bitmesi ile kontrollü normalleşmeye geçilmiş bu kapsamda meclisimiz çalışmalarına başlamıştır. Koronavirüsten medet umanların, siyasetleri hastadır. Özellikle, Türkiye'nin korona salgınını başarıyla yönettiğini söylemek herkesin görevidir.Yapılan onca muhterem hizmeti karalamaya, insan üstü çalışmaları kötülemeye niyetlenmek namuslu siyaset hali, utanma duygusu olan siyasetçi vasfı olamayacaktır. Maalesef CHP'nin ve İP'nin, diğerlerinin sakat, şaibeli ve sarsak muhalefet argümanları arasında Covid-19 da yerini almıştır. Zillet ittifakı yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nem alacak kadar basiretini kaybetmiştir. Adaleti dilinden düşürmeyen CHP ve yandaşlarının nasıl bir adaletsizliğin içine düştüğü bizim için ortadadır.

"Mağdur olan tüm insanlıktır"

Salgından dolayı mağdur olan insanlarımızın sesini duymak esas olmalıdır. Mağdur olan tüm insanlıktır. Türkiye'yi yöneten irade tüm imkanları seferber ederek talepleri karşılamaktadır. CHP Genel Başkanı'nın tüm iddiaları boştur, dayanıksızdır. Covid-19 hepimizin ana meselesidir. Yapıcı, olumlu ve olgun muhalefet etmek duruyorken yalanı siyaset rotası haline getirmek su katılmamış bozgunlukçuluktur. Nitekim, CHP yönetimi bozguncudur. Milletimizin 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır.Türkiye normalleştikçe zillet anormalleşecek ve kaybedecektir. Eninde sonunda korona kuşatmasından Allah'ın izniyle kurtulacağız. Sağlık Bakanımıza ve personeline güveniyoruz. Doktorlarımıza inanıyoruz.

Meleklerin şehrinde şeytanlar cirit atmaktadır. İsrail'in zulmü hiçbir insani mirasa sığmayacak boyutlardadır. İsrail hükümeti katletmekten, yıkmaktan başka bugüne kadar hiçbir şey yapmamıştır. Artık bir karar aşamasına, yol ayrımına gelinmiştir. İsrail terörü, hazmedilmesi imkansız bir sınırdadır. Böyle giderse, inanç ve insan haklarına kategorik saldırılar devam ederse, ya küresel ya da bölgesel bir savaş son tercih olarak karşımıza çıkacaktır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AA

ARTIK YAPIN ŞU ANAYASAYI ÖRFE ADET GELENEK GÖRENEK İNANCIMIZA GÖRE İNSAN HAKKINA GÖRE AYET HADİSLERE GÖRE MEMLEKET DÜZELSİN MEMLEKETİN HALİNE REZALETE BAK PEKER PARTİ BAŞKANINI KORUYOR MİLLETVEKİLLERİNİ PARTİ DEĞİŞTİRİYOR MAFYANIN BİR İŞİ VARDIR PARA GAYRİMEŞRU İŞLER DEVLET ADALETİ SAĞLAYIP DÜZENİ KURACAK HAKKA ADALETE GÖRE DEVLETE MİLLETE ZARA VEREN KİM VARSA CEZASINI MUTLAKA GÖRECEK SUÇ İŞLEYEN DAHA SUÇ İŞLEMEDEN ÖNCE ŞUNU BİLECEK BEN BUNUN HESABINI VERİRİM O ZAMAN DEVLET DÜZELİR
 • Yanıtla

memleketim

cumhur itifakı çeteleri mafyayı pkkyı işidi hdp yi bitiriyor güveniyor destekliyoruz.hepsi bir olmuş atatürk çü görünüp devlete saldırma peşinde
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23