Destici’den ‘idam’ açıklaması!

Partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici 'Küçük yaşta çocuklarımızı, genç kızlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar ve bizzat kurşunu sıkıp bombayı patlatarak ya da bunun emrini vererek Mehmetçik'imizi, polisimizi, sivilimizi katleden teröristler için idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz' dedi.

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:06
Destici’den ‘idam’ açıklaması!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 4 kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen milli güreşçi Rıza Kayaalp ile Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Sümeyye Boyacı'yı tebrik etti.

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilmesinin üzerinden 58 yıl geçtiğini hatırlatan Destici, "Bir daha Türkiye'nin haksız hukuksuz idamlarla karşı karşıya kalmamasını sağlayacak düzenlemelerin yapılması gerektiğinin altını bir kere daha çiziyorum" diye konuştu.

Destici, Diyarbakır'da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak parti binası önünde oturma eylemini sürdüren annelere destek verdiklerini belirterek, "Annelerin orada oturmasından rahatsız olarak, annelere devlet ya da Meclis kapısını gösterenleri biz iyi niyetli olarak görmüyoruz. Çünkü devlet şu anda mücadeleyi yapıyor ve annelerin orada oturması HDP'nin, PKK'nın bir şubesi olduğunun sonucudur" ifadelerini kullandı.

'HDP'lilerin onlardan farkı yok'

HDP'li 3 belediyeye kayyum atanması konusuna da değinen Destici, şöyle devam etti:

"Diğer HDP'li belediye başkanlarının da onlardan farkı yok. Onlara da kayyum atanmalı ki devlet rahat çalışsın ve PKK belediyelerden temizlensin dedik. Bugün bu talebimizin ve tespitimizin ne kadar haklı olduğunu en son Kulp'ta yaşanan hadisede gördük. Belediye başkanı, fen işleri müdürü ve belediyede çalışanlar işin içinde. Erzurum Karayazı'da gördük ve bugün yerine kayyım atandı. Bunların sivil vatandaşımızı, askerimizi ve polisimizi şehit edecek PKK eylemlerine vereceği desteği bugünden kesmemiz lazım."

Destici, 1 Ekim'de başlayacak olan yeni yasama yılında ilk olarak "Yargı reformu paketi"nin TBMM gündemine geleceğine dikkati çekerek yargının yeni anayasaya göre tarafsız ve bağımsızlığı ilkesinin tam olarak işletilmesi için her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

"Yargı paketi ile ilgili sürece iki itirazımız ve bir de önerimiz var. diyen Destici, şu değerlendirmede bulundu:

"İtirazımız şu, kişilerin kişilere karşı işlediği suçlarda devlet ne ne de ceza indirimi konusunda tasarruf kullanmamalı. Devlet kendisine karşı işlenen bir suç varsa bunu yapabilir. Bu da devletin yüceliğinin bir gereğidir. Önerimiz de şudur: İki suç kesimi için idam cezasının geri getirilmesi. Küçük yaşta çocuklarımızı, genç kızlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar ve bizzat kurşunu sıkıp bombayı patlatarak ya da bunun emrini vererek Mehmetçik'imizi, polisimizi, sivilimizi katleden teröristler idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 16:06

YORUM YAZ

 • 6284 kadının beyanı esas6284 kadının beyanı esas1 ay önce
  6284 "kadının beyanı esas" Beyan; Arabayı üzerime sürdü, beni öldürüyordu. Kadının beyanı esas yasavcı diyecek "adam öldürmeye tam teşebbüs". Cezası ne ki demiyorum direkt "idam edelim" sallandıracaksın iki tane kadına şiddet uygulayanı taksim meydanında bak kalır mı ülkemde kadına şiddet.Asıldıktan sonra aihm ailene ya da birde çocuk varsa velayeti annesinde olanmirasçına tazminat ödetir devletime. Licence to kill kadının beyanı esas'a
 • JurnalJurnal1 ay önce
  "Bende sevdim demeye;biraz geç KALMADIN MI?"şarkı gibisiniz YAHU!!!daha önce kimlerle iş tuttuğunu UNUTMADIK DESTİ...
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 1 ay önce
  Milletvekiliolarak idamcezasıyasa tasarısınısen ver. Kimin bunun arkasındadurmadığınıgörelim. Kim kiminle yanyana millet görsün. Kim milleti kandırıyorgörelim.
 • :)):))1 ay önce
  Bunu kim takıyo ya. Bazı mahalle muhtarları bunun partisinden çok oy alıyo.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  18 yaşaaltı evliliklere de idam gelmeli. Çocuklara göz dikene acınmaz.
 • yazıYORUMyazıYORUM1 ay önce
  İdam için meclise teklifte bulunacak tınız Başkan ne oldu, Cumhurbaşkanı basın önünde meclis getirsin imzalarım diyor, kapı ardında çağırıp size ayar veriyor belli ki, yoksa o tasarı çoktan meclis gündemine gelmişti!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019